Daiļdārzs, Dārzs

Izskatās, vasara būs sausa! Sākam publicēt Ārijas Rudlapas dārzkopes dienasgrāmatu

1. 17.maijs. Sakņu diena. Iespējams, vasara būs sausa.

1no6
Foto - Shutterstock

Tā kā Mēness atrodas Mežāža zvaigznājā, stādu sīpolus. Pēc vācu biodinamisko lauksaimnieku atziņām tas esot labākais laiks šo dārzeņu likšanai zemē. Zeme ir irdena, un labi strādājas. Siltais laiks pamodinājis arī nezāles, to dīgsti sasnieguši balto diegu fāzi.

Šajā stadijā tās ir viegli apkarojamas ar rušināšanu, asni ir trausli un salūst, nokļuvuši saulē, tie ātri izžūst.

Ja nezālei izdevies virs augsnes izveidot veselīgas dīgļlapas, tā jau ir daudz dzīvotspējīgāka. Stādu sīpolus, izskatās, ka esmu sagādājusi pārāk daudz sēklas materiāla. Būs sarkani, balti un dzelteni.

Negribas palaist arī no mammas mantotos čemuru sīpolus. Stiprinu tos ar draudzenes iedoto lignosilīciju. Tas brīnums esot radīts no koksnes. Izskatās pēc izkaltētas melnas kūdras. Beidzot iestādu arī vasaras ķiplokus. It kā pavēlu, bet ko lai dara, ka tā sanācis. Sēklas materiāls iegūts no citas draudzenes, bet veselīgs. Dažas galviņas vēl glabājas no 2015. gada ražas.

Ķiplokiem stādīšanai der tikai malējās nesimetriskās daiviņas, vidējās paliek apēšanai. Iesēju vēl sakņu, pētersīļus, galda bietes un burkānus.

Beidzot arī gaidītais lietus ir klāt. Tāds silts mierīgs pavasara lietutiņš. Iznesu pagalmā pārziemojušās pelargonijas un fuksijas, lai pierod pie jaunajiem apstākļiem. Kas to zina, kā būs ar nokrišņiem vasarā. Izskatās, ka bērziem lapas paplaukušas vairāk, tas liek domāt, ka vasara būs sausa.

  1. 17.maijs. Sakņu diena. Iespējams, vasara būs sausa.
  2. 18.maijs. Sakņu diena. Sakne augam ir galvenais
  3. 20.maijs. Ziedu diena. Beidzot zied ķirši
  4. 21.maijs. Lapu diena. Esmu ieberzusies ar radinieku lilijām
  5. 22.maijs. Lapu diena. Kāpostu spradžus apkaisu ar pelniem
  6. 23.maijs. Lapu diena. Nešpetneles gārsas atkal iekaro ziemciešu dobi

Pievienot komentāru