Mājas mīluļi, Suņi

Arī sunīšiem ir sava mode. Kā saģērbt savu mīluli pēc pēdējā modes kliedziena

sunu-mode-liela

Suņi neizvēlas sev apģērbu un neseko modes tendencēm, tāpēc visas suņu apģērbu modes tendences ir cieši saistītas ar pasaules modi cilvēkiem. Par suņu apģērbiem stāsta SIA “Birma PETS” (birma.lv) valdes locekle Žanna Romaņenko.

Kāpēc suņiem nepieciešams apģērbs

Mūsdienās apģērbi suņiem vairs nav kaut kas īpašs un nepierasts. Simtiem suņu skaistajās drēbēs staigā pa Rīgas un citu pilsētu ielām ne tikai ziemā, bet arī vasarā. Kādam nolūkam ir domāts apģērbs suņiem? Vai tā ir vienkārši modes tendence vai kaut kas vairāk? Apģērbs sunim nav vienkārši cilvēka kaprīze. Tā galvenie mērķi – pasargāt mūsu mājas mīluļus no apsaldēšanās un aizsargāt viņu spalvu no netīrumiem.

Daudzām suņu šķirnēm, piemēram, Jorkšīras terjeriem, toiterjeriem, silti apģērbi aukstajā laikā ir nepieciešamība. Mazie sunīši maza ķermeņa svara dēļ sliktāk notur siltumu, tāpēc šo šķirņu īpašniekiem obligāti jāiegādājas silts apģērbs. Īpaša uzmanība apģērbu izvēlē ir jāpievērš tādām šķirnēm kā, piemēram, Ķīnas cekulainais suns un Amerikas kailais terjers, kam vispār nav spalvas.

Suņu ziemas apģērbu veidi

Dzīvnieku ziemas apģērbu var iedalīt vairākās kategorijās:
* virsdrēbes (siltināti kombinezoni, mēteļi, kažoki, puskažoki, trenči, vestes);
* apģērbi lietainam laikam (lietus kombinezoni un lietusmēteļi);
* mājas apģērbi (džemperi, bikses, trikotāžas kostīmi);
* vakartērpi (vakarkleitas, smokingi);
* apavi;
* aksesuāri (cepures, šalles).

Šķiet, ka vissiltākais apģērbs suņiem ir kombinezons. Tas vislabāk noder garām pastaigām aukstajā laikā. Ziemas jakas un mēteļi vairāk piemēroti mazajiem dekoratīvajiem sunīšiem, kuri staigā maz un dara to ne pārāk aukstā laikā.

Lielu popularitāti starp mazo un lielo suņu īpašniekiem iekaro lietusmēteļi-kombinezoni. Speciāls materiāls aizsargā suņa spalvu no mitruma, kā arī aizsargā no netīrumiem. Pilnīgi mazgāt suni vannā pēc katras pastaigas ir apgrūtinoši, kā arī tas nav īpaši veselīgi suņa spalvai un ādai. Daudz vieglāk pēc pastaigas ir noslaucīt ar mitru lupatiņu suņa kombinezonu.

Suņu apavi ir nepieciešami, lai aizsargātu suņu ķepas no sāls un reaģentiem, ar kuru palīdzību ziemas laikā tiek apstrādātas pilsētu ielas. Tāpat suņu ķepas smērē degvielas un eļļas traipi uz asfalta. Suņa apģērbam jābūt mīkstam, ērtam, lai sunim nekur nespiež.

Kādas ir suņu apģērbu cenas

Cenas suņu apģērbiem ir ļoti dažādas – no dažiem eiro līdz dažiem desmitiem un pat simtiem eiro. Latvijā suņu apģērbus var nopirkt pat lielveikalos un parastajos zooveikalos. Šo apģērbu kvalitāte ir apšaubāma un neļauj tos valkāt ilgus gadus. Parasti šīs drēbītes jāmet ārā jau pēc pirmās sezonas. Ķīnā ražoti apģērbi atšķiras ar pietiekami zemu kvalitāti, bet ir atsevišķas rūpnīcas Ķīnā, kuras ražo kvalitatīvus apģērbus, bet arī pēc cenas tie nedaudz atšķirsies.

Labas un kvalitatīvas drēbītes suņiem ieteicams pirkt specializētajos suņu apģērbu veikalos vai, ja nevarat atrast jūsu sunim nepieciešamo izmēru, drēbītes ir jāšuj pie šuvējām, kuras specializējas suņu apģērbu šūšanā.

Šis un tas par suņu modi
Dekoratīvo suņu pasaulē eksistē tā saucamie savējie “Gucci” un “Dolce & Gabbana”. Ar suņu apģērbu zīmoliem izslavēta Itālija un ASV. Šajās valstīs bieži tiek rīkotas suņu apģērbu modes skates. Šie apģērbi apvieno gan stilu, gan funkcionalitāti, gan ļoti augsto cenu. Vispazīstamākie ASV dizaineri – Anthony Rubio, Lindsay Morris, Matha Beltran.

Tā kā suņu drēbes un aksesuāri ir jāsaskaņo ar īpašnieka vai īpašnieces garderobi, tad suņu mode, var teikt, noveco ļoti ātri. Bet Latvijā suņu īpašnieki vairāk izvēlas praktiskus un funkcionālus apģērbus un dara to nepieciešamības gadījumā (aizsardzībai no aukstuma, no netīrumiem, no lietus). Kleitas, frakas un vasaras krekliņi nav prioritāra suņu garderobes sastāvdaļa.

Paldies mazajiem modelīšiem par pacietību un izturību, skaistos apģērbus demonstrējot!

2 Komentāri

Pievienot komentāru