Praktiski
Mājas

Arī parastas lietas var lietot netradicionāli – neierasts skats uz kārtības ieviešanu0

Vislielākie kārtības zagļi mājoklī ir dažādi sīkumi, tāpēc dažas idejas, kā tos priekšmetus, kuriem ikdienā jābūt pa rokai, organizēt tā, lai tie nemaisītos pa kājām.

Vienkārši, 
bet ne visai glīti


Var izmantot dažādas kārbas un kastes, grozus, dziļus stikla un māla traukus utt. Kurpju kastes ir izdevīgs risinājums atsevišķu priekšmetu glabāšanai, kas lietojami vienam mērķim, piemēram, zālēm, apavu kopšanas piederumiem, maksājumu kvītīm un citiem dokumentiem, vecām fotogrāfijām, suņa vai kaķa rotaļlietām un kopšanas piederumiem, kancelejas precēm, CD, cimdiem, nelieliem lakatiņiem utt. Glītākas tās padara noformējums ar krāsainu papīru vai tapešu atgriezumiem. Iespējams pat veidot bloku no vairākām, vienādi noformētām kurpju kastēm vienā vai dažādos izmēros.

Īsts atradums ir cepumu, konfekšu un tējas metāla kārbas, kurās var uzglabāt dažādus sīkus piederumus – pogas, saspraudes, matu gumijas un sprādzes, krelles, uzlīmes utt.

Lieli grozi piemēroti bērnu rotaļlietu, rokdarbu piederumu, saimniecībā nepieciešamu lietu: lupatiņu, birstīšu, slotiņu glabāšanai, mazākos grozus var izmantot atslēgām, televīzijas pultīm, knaģiem, pildspalvām, piezīmju lapiņām utt. Tikai jāņem vērā, ka lietas, kas tiek uzglabātas grozos, ātri pieput.

Stikla un māla traukos var uzglabāt monētas, pogas, bižutēriju un līdzīgas sīklietas.

Ar izdomu


Ne vienmēr rocība atļauj iegādāties speciālu furnitūru sīku apģērba piederumu glabāšanai. Tāpat specifiskas mēbeles vai plaukti nereti nepavisam nav ērti lietošanā. Tāpēc bieži ņemam talkā izdomu un pavisam parastas lietas pielāgojam netradicionālai lietošanai. Piemēram, avīzes ērti satur biksēm paredzēti pakaramie, bet virtuves furnitūra lieti noder atslēgu, kaklasaišu un jostu novietošanai. Pat pavisam ierasti pakaramie, ko pieskrūvē pie sienas, var būt veids, kā izvietot bižutēriju.

Dažreiz jau nokalpojušas mēbeles fragmentu – plauktu, atvilktni var atjaunot un izmantot kā atsevišķu, nelielu plauktiņu, ko stiprina pie sienas vai novieto vienu uz otra, radot pavisam jaunu mēbeli.

“Arī kādu senu mēbeli – skapi vai kumodi – var papildināt ar jauniem atvilktņu ieliktņiem un pārvērst par vienotu glabātavu, kurā vienkopus izvieto visus ikdienā biežāk lietojamos aksesuārus un sīkumus,” iesaka dizainere Sjūzena Ārdlija.

Kārtīgi un acij tīkami


Atvilktnes un plaukti ar speciāliem ieliktņiem maksā diezgan dārgi. Tomēr kaut ko līdzīgu katrs var izveidot pats, atliek tikai izplānot, kā atvilktni vēlas sadalīt, un tad ievietot tajā attiecīga izmēra kartona vai plastmasas kastes. Tādējādi liela izmēra atvilktne tiek pārvērsta par funkcionālu glabātavu, kurā katra lieta atrodas savā nodalījumā un ir ērti atrodama. Šāds risinājums īpaši noderīgs spoguļgaldiņa, vannasistabas skapīša un virtuves plauktu atvilktnēm.

LA.lv