Praktiski
Dārzs

Mazie plastmasas maisiņi ir izmantojami arī neparastākā veidā0


Lai nostiprinātu agroplēvi, lai to neaizpūš vējš, mazos maisiņos saliek zemes kukuržņus un novieto pa perimetru.
Lai nostiprinātu agroplēvi, lai to neaizpūš vējš, mazos maisiņos saliek zemes kukuržņus un novieto pa perimetru.
Foto: Inita Šteinberga

Mazie, zīdainie plastmasas maisiņi, kuri neizbēgami sakrājas mājās, ir otru reizi izmantojami ne tikai sviestmaižu ielikšanai, bet arī neparastākā veidā. Piemēram, dārzā vai skaistumkopšanā.

 

Stabils enkurs

Dārzā bieži vien kaut kas ir jāapsedz ar tā saukto agrotīklu vai plēvi. Piemēram, pēdējie ķirbji vai dāliju dobe. Pavasarī sargājams varētu būt zemeņu lauciņš. Tad nu lielākā problēma ir tā, kā nostiprināt segumu, lai to neaizpūš vējš. Šim nolūkam ņem mazos maisiņus (der arī pacaurie) un katrā ieliek zemes kukurzni. Šādi fasētus smagumus izvieto gar seguma malām. Ja jāsedz svara izturīga krava, tad maisiņus var izmētāt arī pa kaudzes augšpusi. Augsnes kulītes labi pieguļ un piespiež segumu. Kad segumu noņems, augsni no maisiņa viegli atbrīvot, kulīti stiprāk pakratot vai pārplēšot.

Tieši zīdīgie plastmasas maisiņi vislabāk derēs pavasarī, kad atsāksies dārza darbu sezona. Kad podiņā iesētas sēkliņas vai iesprausti spraudeņi apsakņošanās nolūkā, tad tos ērti ielikt šādā maisiņā. Maisiņā iepūš elpu un strauji aizsien. Tas paliks pufīgs un saglabās augiem vajadzīgo mikroklimatu. Ik pa laikam kulīti atsien un pavēdina, ja vajag, aplaista. Tad atkal iepūš gaisu un aizsien. Izskatīsies kā baloniņš. Turklāt uz palodzes neizbirs augsne, kamēr stādi gozēsies istabā.

 

Sausas kājas

Rudenī bez gumijniekiem neiztikt. Taču tajos bieži vien ir grūti ievilkt vilnas zeķes. Šis process notiks pavisam viegli, ja virs siltās zeķes uzvilks zīdīgo maisiņu. Arī no zābaka kājas iznāks viegli (gumijniekos tās parasti iesvīst). Maisiņš virs zeķes noderēs arī tad, ja jāiet dzērvenēs uz purvu, bet zābaks caurs. Drošības dēļ var paņemt līdzi sausu zeķu pāri un rezerves maisiņus.

Zīdīgos maisiņus pēc atkārtotās lietošanas rūpīgi savāc un izmet atkritumu konteinerā.

 

Dailes procedūras

Ja šķiet, ka uz pēdām (un īpaši papēžiem) āda kļuvusi raupja un pat plaisā, kopšanas procedūras var veikt arī mājas apstākļos. Nomazgātās kājas vakarā ieziež ar eļļu (der pat virtuvē lietojamā) vai taukainu krēmu (labs un lēts ir “Nivea”). Tad uzmauc maisiņus, kuriem pārvelk zeķītes.

Saistītie raksti

Plānie maisiņi noder arī matu kopšanai. Piekrāsojot matus vai iemaisot kādu matu masku, trauciņā ieklāj maisiņu un masu ievieto tajā. Pēc izlietošanas maisiņu izmet, bet ķēpīgā bļodiņas mazgāšana izpaliek. Kamēr matu maska ievelkas, šāds mai­siņš, uzvilkts galvai, sildīs to un pasargās dvieli no traipiem.

Latvijas vides aizsardzības fonda logo

Atbalsta

LA.lv
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Izlietne – vannas istabas vizītkarte? Karstākās tendences ilgtspējīgam dizainam katrā vannas istabā
10 stundas
KB
Kristīna Blaua
Praktiski
12 radošu ideju ledus formiņu izmantošanai. Vairākas tiešām pārsteidzošas!
10 stundas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Jāzina katram latvietim! Postošākās kartupeļu slimības glabāšanas laikā
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Valdība atbalsta ieceri Latvijā izveidot 39 pašvaldības esošo 119 vietā 1
56 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Tiesībsarga biroja pagalmā sašauts automašīnas logs
2 stundas
LE
LETA
Dabā
Dienā līdz +14..+19 grādiem: laika prognoze trešdienai
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Ekspremjeru Kalvīti Saeimā izjautā par OIK nodarīto kaitējumu
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
LIZDA aicina daļu no konfiscētajiem 29 miljoniem novirzīt skolotājiem
2 stundas