Daiļdārzs, Dārzs

Ar smaidu kopjams dārzs. Ciemos pie Levicu ģimenes

darzs-kopaa4

– Jāpaiet aptuveni divdesmit, trīsdesmit gadiem, līdz augi sakuplo, sakļaujas, un tad viegli kopjams dārzs ir gatavs, – joko GUNITA un EDMUNDS LEVICI, kuri iekopuši skaistu un atraktīviem elementiem pilnu dārzu. Tā kompozīciju veido ziemcietes, dekoratīvie krūmi un skujeņi un izceļ saimnieka gatavotie vides objekti.

Gunitas un Edmunda Levicu dārzs Rojā tapis pamazām – stādījuši un pārstādījuši, līdz ieguvis tagadējo veidolu. Dārzs ar laiku it kā pats pasaka priekšā, kā būtu pareizāk, skaistāk, ērtāk. Pamatu veido lielie skuju koki, lai visu gadu būtu zaļums un aizvējš. Ap tiem sastādīti košumkrūmi un ziemcietes. Jo stādījumi plašāki, jo svarīgāk veidot tā, lai būtu vieglāk kopt. – Tagad, kad dārzam jau gadi 25, tas prasa arvien mazāk darba ikdienā, – secina Gunita.

Lielākais darbs ir pļaušana, un vismaz trīs stundas tai velta. Vairāk jānoņemas ar grāvja slīpumu, kur apcērp ar trimmeri. Ravēšana nesagādā grūtības, jo darbs galvenokārt līdz Jāņiem. Arī mizu mulčas kārta ierobežo nezāļu sparu.

Pievienot komentāru