Praktiski
Mājas

Ar slotu pieslaucīt veiksmi un bagātību. Kāpēc slota mājās jātur kājām gaisā?0

Foto-Fotolia

Man patīk doties viesos. Bet ar vēl lielāku labpatiku es vēroju ļaudis un klausos viņu neparastos stāstus. Kādreiz ar draudzeni devāmies palīgā viņas vecmāmiņai uzkopt māju, bet pirms izbraukšanas draudzene brīdināja, ka jābūt gatavai vecmāmiņas neparastajiem rituāliem.

Sākotnēji izbrīnījos – ar ko gan mani varētu pārsteigt parasta vecmāmiņa, kurai pašai nepieciešama palīdzība? Tā varētu būt dzīves pieredze, bet ļaunākajā gadījumā tieksme krāt nevajadzīgas lietas – krāmus. Taču, ieraugot māju, mans viedoklis mainījās. Manā acu priekšā pavērās brīnišķīga ēka, kopts pagalms un zaļo augu pārpilnība. Saimniece neatstāja vārgas večiņas iespaidu, bet tieši otrādi – no viņas staroja enerģija un dzīvesspars.

Pirmais, kas piesaistīja uzmanību pie mājas sliekšņa, nebija kaķis vai suns, bet jauna slota, kas bija apgriezta kājām gaisā. Mājās vēl pamanīju dažādas dīvainības, kas man nedeva miera, tādēļ par redzēto izprašņāju mājas saimnieci. Atbilde mani pārsteidza: “Ja gribi būt veiksmīga, vesela un enerģiska, atklāšu noslēpumus, kas, prasmīgi likti lietā, izmainīs tavu dzīvi līdz nepazīšanai.”

Ar vecmāmiņas sniegtajiem padomiem vēlos padalīties arī ar jums.
Jāpiekrīt vecmāmiņai, ka ikdienā mēs bieži sastopamies ar neizskaidrojamām lietām. Liktenis, nejaušība vai likumsakarība? Pamēģināsim noskaidrot to ar tik vienkārša priekšmeta kā slotas palīdzību.

Zaru slota tehnisko iespēju ziņā nav salīdzināma ar jaudīga putekļu sūcēja vai tvaika slotas iespējām, taču noteikti to nepieciešams iegādāties tuvākajā veikalā vai tirgū. Pat maza slota, pieticīgi stāvot kaktā, var jūsu dzīvi mainīt uz labo pusi.

Slota var lepoties ar dēmonisku sākumu, tādēļ, lai atvairītu slikto no savas mājas, ar to nepieciešams rīkoties prātīgi un apzināti. Daži ieteikumi, kas palīdzēs pārvērst slotu par aizsargājošu talismanu.

Kā no slotas izveidot aizsargu
1. Pērciet slotu, kas darināta no sorgo. Labākā diena slotas iegādei – vīriešu (pirmdiena, otrdiena, ceturtdiena). Vēlams, lai pārdevējs būtu vīrietis. Veikalā vai tirgū noteikti jāņem tā slota, kura ļoti patīk, tādēļ izvēlieties kuplāko un skaistāko. Kaulēties par cenu aizliegts! Noteikti jāpiekrīt pārdevēja nosauktajai slotas cenai.
2. Mājās sarīkojiet slotai tvaika pirti – iemērciet uz divām stundām verdošā ūdenī un ļaujiet izžūt horizontālā stāvoklī. Šī nelielā viltība paildzinās jūsu palīga mūžu.
3. Tiklīdz slota izkaltusi, iedomājieties vēlēšanos un izslaukiet māju. Pēc tam veiciet rūpīgu ģenerāltīrīšanu.
4. Slaucīšanu vienmēr sāciet no kreisā stūra uz istabas vidu, tādējādi palīdzot veiksmei palikt mājās, neizslaukot to pāri slieksnim.
5. Pēc mājas uzkopšanas slotu vienmēr lieciet ar kātu uz leju, vislabākā novietošanas vieta – kreisajā stūrī pie mājas sliekšņa. Tas atbaidīs ļaunus cilvēkus un piesaistīs bagātību. Ja šī vieta pie sliekšņa neder slotas glabāšanai, varat to novietot arī citā mājas vietā – bet atcerieties, ka tai jābūt novietotai ar kātu uz leju.
6. Nekad neļaujiet viesiem slaucīt jūsu māju! Citādi riskējat pazaudēt iekrāto.
7. Ja slota savu laiku nokalpojusi, nekādā gadījumā nededziniet to kamīnā vai krāsnī, kā arī neizmetiet pie mājas. Neaizmirstiet  pateikties slotai par darbu un aiznest to līdz krustojumam vai atkritumu tvertnei, kas atrodas tālu no mājām. Tajā pašā dienā iegādājieties jaunu slotu un atkārtojiet mērcēšanas rituālu.
8. Runā, ka slotā dzīvo mājas gariņš, tādēļ turiet to vienmēr tīru un nemainiet glabāšanas vietu. Jo akurātāka slota, jo jaudīgāks mājas gariņa spēks.
9. Mājās jābūt tikai vienai slotai.
10. Nedrīkst slaucīt māju pēc saulrieta, citādi jūs riskējat izslaucīt no mājas turību un labklājību.
11. Nekādā gadījumā nedrīkst slaucīt apkārt neprecētam cilvēkam, jo viņš var palikt vientuļš visu dzīvi. Ieteicams “apslaucīt” bērnus un pusaudžus, jo tas palīdzēs atvairīt slinkumu.
12. Labākais laika posms slotas nomaiņai – Jaunais gads. Suvenīru veikalos var iegādāties mazas slotiņas, kuras virs durvīm pie sliekšņa var piestiprināt ar zariem uz leju, lai ļauni ļaudis mājai mestu līkumu, bet virtuvē – ar zariem uz augšu, lai vairotos bagātība.
13. Slota simbolizē dzimtas koku, ģimeni un labklājību. Ir tautas ticējumi, kas stāsta, ka slota simbolizē ģimeni, bet zari – tās locekļus.

Sakāmvārdi un ticējumi par slotām
1. Vienā namā ar dažādām slotam neslauki – bagātība aizbēgs pa kaktiem.
2. Slotu salauzt neizdosies, bet, laužot pa zariņam, tā padosies.
3. Sava slota labāk slauka.
4. Jauna slota tīri slauka.
5. Nelabais stiprs un kalnus gāž, bet no ļaudīm ar slotu baidās.
6. Ja vecpuisim ar slotu kājas apslaucīsi, precēties nebūs lemts.
7. Grūtniece nedrīkst kāpt pāri slotai, tas var veicināt smagas dzemdības, bet, uzkāpjot tai virsū, var sākties krampji.
8. Ja mājās iemitinājies svešs mājas gariņš, kas traukus dauza un mantas zog, pasit ar slotu pa slieksni, lai pazūd uz neatgriešanos.
9. Ja iepērsi ar jaunu slotu bērnu – būs paklausīgs, ja vecu cilvēku – slimos.

Mūsu senči ticēja ikdienā sadzīvē lietoto priekšmetu maģiskajam spēkam. Ir saglabājušies seno slāvu maģiskie vārdi, kas bija veltīti slotai. Saskaņā ar ticējumu, izlasot šos vārdus jaunai slotai, var veicināt pārticību un atvairīt ļaunos spēkus. Šos vārdus var teikt katru dienu, kad ir augošs mēness.

“Slotiņa, draudzenīte, sargā manu māju no nelabvēļiem, no ļaunuma. Labumam tuvojoties, laid to mājā. Ļaunumu, pat ja tas rodas domās, aizslauki tālu prom no manas mājas. Slauki prom no manas mājas visus ļaunos garus, bēdas. No mirušajiem gariem aizsargā, pār mājas slieksni nelaid. Nabadzību atvairi, bet naudu aicini. Lai mana māja kļūst par labā centru, lai valda tajā labvēlība, lai plūst sudrabs un zelts. Vārds – atslēga, mēle – pils, laime uz mana sliekšņa. Āmen.”

Naudas pierunāšana
Lai mājās netrūktu naudas, izbārstiet pa grīdu monētas un ļaujiet tām tur atrasties veselu diennakti. Pēc tam saslaukiet ar jauno slotu, sacīdami: “Naudu saslauku, bagātību piesaistu, būšu bagāta/ s un mirdzēšu zeltā.” Trīs diennaktis naudu glabājiet istabas kreisajā stūrī. Pēc tam savāciet sīknaudu traukā un cieši aizskrūvējiet vāciņu. Šo trauku nekad nedrīkst atvērt.

Mūsu vecvecāki vienmēr prasmīgi izmantojuši priekšmetus, kuri piesaista pārticību un veiksmi. Daudzi ticējumi ir saglabājušies līdz mūsdienām. Lai noskaidrotu, vai tā ir patiesība, noteikti vajag pašiem to izmēģināt.
Visiem ticējumiem varam saskatīt kopīgu iezīmi – mājās jāvalda kārtībai, tad arī labklājība radīsies. Esiet pārliecināti par sevi, jo laimīgai dzīvei nepieciešams dvēseles miers, kārtība mājās un domu tīrība.

LA.lv