Praktiski
Svētki

Ar minimāliem līdzekļiem radīt svētku sajūtu dārza ballītē. Idejas apkārtnes rotāšanai0

Foto no COACHDECOR

Kad vasara ir pašā plaukumā, pēc iespējas vairāk laika gribas pavadīt svaigā gaisā, arī uzņemot viesus. Šoreiz par to, kā piemājas dārzam piešķirt svētku noskaņu.

Latviešiem svētku reizēs pierasts klāt bagātīgu galdu, bez tā neiztikt. Tomēr laukā tas bieži vien sagādā papildu raizes – kur ņemt lielu galdu un pietiekami daudz krēslu, kas būtu stabili arī uz zāles seguma, kā pasargāt cienastu no vēja un noformēt āra telpu?
Izrādās, ka labu labo svinību vietu var ierīkot arī, neizmantojot tradicionālu galdu un krēslus, bet dārza dabisko vidi. Tādējādi iespējams izmantot vietu, kas dod labāku aizvēju vai paēnu.

Piemēram, galdu saklājam tieši uz zemes vai uz zema galda imitācijas, ko veido kopā sastumtas koka paletes, bet galdauta vietā izmantojam krāšņas segas vai pat paklāju. Savukārt sēdvietas ierīkojam uz krāsainiem krēslu paliktņiem, spilveniem, pufiem, granulu vai piepūšamiem maisiem. Šādam risinājumam piestāvēs krāsaini plastmasas trauki, baloni un rotājumi no papīra.

Tie, kas vēlas greznāku noskaņu, galda klājumam var izvēlēties vairākas koka paletes, ko pārklāj ar lina galdautiem, izveidojot pietiekami plašu, zemu galdu, bet apkārt tam noklāt lina dvieļus un papildināt ar vienādas krāsas spilveniem. Svinību vietu grezno ar galda un dārza svecēm, romantisku ziedu pušķiem, vainagiem un vītnēm, izmanto tradicionālos traukus un galda piederumus.

Viesus gaidot, mēs vēlamies iekārtot ne tikai maltītes vietu, bet radīt svētku sajūtu, jau dārzā ienākot. Šim nolūkam noderēs pavisam vienkāršas lietas – vītnes no ziediem un zariem, papīra dekori, lukturīši, dārza lampiņu virtenes, baloni. Nevajag aizmirst arī par dekoriem, ko izmantojam telpās, – ziedu kompozīcijām lielās vāzēs (tikai āra apstākļos jāpadomā par to stabilitāti – palīdz nelieli akmeņi, kas ievietoti vāzē), svecēm, krāsainām gaismām krēslas stundās. Var lietot arī netradicionālus priekšmetus, ko iekar koku zaros, piemēram, krāsainus lietussargus, košas apsveikuma kartītes, lakatiņus, bērnu rotaļlietas u. tml., kas atbilst ballītes tematikai vai ko, tieši otrādi, var izmantot, lai radītu svinēšanai tematisku piesitienu.

Idejas dārza ballītes dekorēšanai
LA.lv
IL
Ilze Līvmane
Praktiski
Pensijā – tikai 70 gadu vecumā? Klīst tādas runas…
17 stundas
AG
Aija Geida
Praktiski
Biešu salāti ar grauzdētām ķirbja sēklām
18 stundas
AG
Aija Geida
Praktiski
Dārzeņus ēdam par maz. Vairākas receptes ēdienkartes dažādošanai
21 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ML
Māra Libeka
Veselam
Uz aptieku ne tikai pēc zālēm: aptiekās paplašinās pakalpojumu klāstu
2 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Baldonē atrod mucas ar aizdomīgu vielu. Teritorija norobežota
1 stunda
Uldis Šmits
Pasaulē
Ievēlēta, bet…
9 stundas
MA
Māris Antonevičs
Latvijā
Māris Antonevičs: Priekšnieks aizmirsis solījumu? Versijas par JKP reakciju
2 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Septiņas dienas valdīs vasarīgi silti laika apstākļi: jaunākā prognoze
17 stundas