Praktiski
Mājas mīluļi

Ar mājas mīluli ciemos. Kas jāņem vērā, lai nevienu neaizvainotu0

Foto: Valentin Mosichev/SHUTTERSTOCK

Vasarā un rudenī tiek rīkoti pikniki, dārza svētki. Taču, pirms dodas ciemos pie draugiem vai radiem ar suni, vispirms savu ierašanos saskaņojiet.

Ierasties bez iepriekšējas brīdināšanas vienkārši nav pieklājīgi.

Var gadīties, ka viesu pulkā ir bērni (arī pieaugušie), kuri baidās no suņiem, vai kādam ir alerģija no suņu apmatojuma, tāpēc jūsu mīlulis visu laiku būs jātur piesiets vai ieslēgts svešās, nepazīstamās telpās. Kam no tā prieks?

Čiekurkalna veterinārās ambulances veterinārārsts Artis Krūmiņš zina stāstīt gadījumus, kad, nokļuvis lauku mājās, suns iemaldās pagrabā un sacienājas ar žurku indi. Kā rīkoties tādā situācijā? Obligāti dzīvniekam jāizraisa vemšana. To var izdarīt, ielejot dzīvniekam mutē tējkaroti 3% ūdeņraža pārskābes. Ja suns pēc šādas darbības 10–15 minūšu laikā nav vēmis, var iedot otru tējkaroti ūdeņraža pārskābes. Tas nenodarīs ļaunumu dzīvniekam, bet ļaus pēc iespējas ātrāk izvadīt indi no organisma. Otrs veids ir silta, koncentrēta sālsūdens glāze, ko jācenšas sunim iebarot. Pēc tam cietušais nekavējoties jānogādā tuvākajā veterinārajā klīnikā.

Cilvēki piknikos bieži mājdzīvniekiem dod galīgi nepiemērotu pārtiku: kaulus, šašliku pārpalikumus, kūpinātas vistas gabaliņus, torti. Suņa organisms nav paredzēts šādām delikatesēm. Tās var sagādāt mājdzīvniekam īstas mokas, vemšanu, caureju vai cietu vēderu.

LA.lv