Praktiski
Mājas mīluļi

Kam obligāti jābūt mājdzīvniekam paredzētajā aptieciņā. Veterinārārsta padomi0

Foto: Absolutimages/Shutterstock

Katram mājdzīvnieka saimniekam ieteicams iekārtot veterināro aptieciņu ar pirmās palīdzības līdzekļiem. Dzīvniekam paredzētajā aptieciņā obligāti jābūt pārsienamajiem materiāliem.

Veterinārārsts Artis Krūmiņš iesaka iegādāties paš­līpošos apsējus. Nav jāuztraucas, ka tie pieliptu pie apspalvojuma, jo pašlīpošā saite līp tikai pati pie sevis. Tā nodrošina kompresijas efektu un fiksāciju, kā arī aizsardzību pret apkārtējās vides nelabvēlīgo iedarbību. Materiāls ir gaisa caurlaidīgs, nav kairinošs, ir ūdensnecaurlaidīgs, labi fiksējas, un to ērti noņemt. Veterinārajās aptiekās iegādājamas arī saites ar rūgtenu garšu, lai dzīvnieki tās nelaizītu un neplēstu nost.

Mājas aptieciņā jābūt arī kādam dezinficējošam šķīdumam.

Nekādā gadījumā dzīvniekiem nedrīkst lietot briljantzaļo šķīdumu vai joda spirta šķīdumu – tie var izraisīt apdegumus un situāciju pasliktināt.

PVP joda šķīdums ir saudzīgāks. Ar medikamentu klāstu mājdzīvnieku aptieciņā nevajadzētu aizrauties, tomēr līdzekļi pret caureju varētu noderēt, sevišķi, ja uzreiz pie veterinārārsta nokļūt nav iespējams. Šādā situācijā palīdzēs aktivētā ogle vai kaolīnu un pektīnu saturoši līdzekļi, kurus bez receptes var iegādāties veterinārajās aptiekās.

Saistītie raksti
LA.lv