Mājas

Aptauja: no Baltijas iedzīvotājiem mēs vismazāk laika pavadām vannas istabā

Publicitātes foto

Gustavsberg un TNS veiktajā aptaujā secināts, ka Latvijas iedzīvotāji, salīdzinot ar lietuviešiem un igauņiem, vismazāk laika pavada vannas istabā. Aptuveni 55% respondentu Latvijā atzina, ka viņi tajā pavada ne vairāk par 20 minūtēm dienā.

Visvairāk laika vannas istabā pavada lietuvieši – aptuveni 60% Lietuvas iedzīvotāji tajā pavada pusstundu un pat vairāk. Salīdzinājumam – katrs septītais latvietis vannas istabā pavada mazāk nekā 10 minūtes dienā.

Sievietes vannas istabā mīl pavadīt daudz vairāk laika nekā vīrieši: tikai 5% sieviešu pavada tajā līdz 10 minūtēm, turpretī šādu laiku atvēl 17% vīriešu. Turklāt katra piektā sieviete vannas istabā var atrasties līdz pat stundai, kamēr šādu vīriešu ir tikai 8%. Interesanta tendence, ka savai higiēnai lielāku uzmanību pievērš gados jauni cilvēki vecuma grupā līdz 35 gadiem.

Aptuveni puse Latvijas respondentu atzina, ka mazgājas dušā katru dienu. 7% latviešu to dara pat divas reizes dienā, 22% – reizi divās dienās, bet pārējie – retāk. Vairums iedzīvotāju dušā pavada no 6 – 15 minutēm. Līdzīgi mazgāšanās paradumi ir iedzīvotājiem Lietuvā un Igaunijā.

Šajā pēc Gustavsberg iniciatīvas veiktajā aptaujā noskaidrots, ka Latvijā 94% aptaujāto mājās ir tikai viena vannas istaba. 6% iedzīvotāju tās ir divas, kas ir mazāk nekā Lietuvā un Igaunijā, kur attiecīgi divas vannas istabas ir 15% un 10%.

Pēc Gustavsberg pasūtījuma TNS veiktajā interneta aptaujā piedalījās vairāk nekā 1500 iedzīvotāju Baltijas valstīs.

Pievienot komentāru