Praktiski
Mājas

Aptauja: no Baltijas iedzīvotājiem mēs vismazāk laika pavadām vannas istabā 0

Publicitātes foto

Gustavsberg un TNS veiktajā aptaujā secināts, ka Latvijas iedzīvotāji, salīdzinot ar lietuviešiem un igauņiem, vismazāk laika pavada vannas istabā. Aptuveni 55% respondentu Latvijā atzina, ka viņi tajā pavada ne vairāk par 20 minūtēm dienā.

Visvairāk laika vannas istabā pavada lietuvieši – aptuveni 60% Lietuvas iedzīvotāji tajā pavada pusstundu un pat vairāk. Salīdzinājumam – katrs septītais latvietis vannas istabā pavada mazāk nekā 10 minūtes dienā.

Sievietes vannas istabā mīl pavadīt daudz vairāk laika nekā vīrieši: tikai 5% sieviešu pavada tajā līdz 10 minūtēm, turpretī šādu laiku atvēl 17% vīriešu. Turklāt katra piektā sieviete vannas istabā var atrasties līdz pat stundai, kamēr šādu vīriešu ir tikai 8%. Interesanta tendence, ka savai higiēnai lielāku uzmanību pievērš gados jauni cilvēki vecuma grupā līdz 35 gadiem.

Saistītie raksti

Aptuveni puse Latvijas respondentu atzina, ka mazgājas dušā katru dienu. 7% latviešu to dara pat divas reizes dienā, 22% – reizi divās dienās, bet pārējie – retāk. Vairums iedzīvotāju dušā pavada no 6 – 15 minutēm. Līdzīgi mazgāšanās paradumi ir iedzīvotājiem Lietuvā un Igaunijā.

Šajā pēc Gustavsberg iniciatīvas veiktajā aptaujā noskaidrots, ka Latvijā 94% aptaujāto mājās ir tikai viena vannas istaba. 6% iedzīvotāju tās ir divas, kas ir mazāk nekā Lietuvā un Igaunijā, kur attiecīgi divas vannas istabas ir 15% un 10%.

Pēc Gustavsberg pasūtījuma TNS veiktajā interneta aptaujā piedalījās vairāk nekā 1500 iedzīvotāju Baltijas valstīs.

LA.lv