Praktiski
Mājas

Aptauja: Latvijas iedzīvotāji svētkos vēlas saņemt praktiskas dāvanas0

Foto – Shutterstock

Latvijas iedzīvotāji Ziemassvētkos un Jaunajā gadā dod priekšroku praktiskām dāvanām. Katrs ceturtais atzīst, ka gribētu saņemt ceļojumu, katrs piektais – televizoru, planšetdatoru vai datoru. Savukārt viens no desmit novērtēs iespēju apmeklēt kādu izklaides pasākumu. Tikmēr paštaisītas dāvanas sagaida vien 8% respondentu, noskaidrots Lattelecom veiktajā Snapshots aptaujā.

Izvēloties dāvanas tuviniekiem, 33% respondentu kā svarīgāko kritēriju norāda to lietderīgumu, 29% vadās pēc tuvinieku un draugu izteiktajām vēlmēm, savukārt 13% dāvanas izvēlas no īpašo svētku piedāvājumiem veikalos. Vīrieši biežāk nekā sievietes atzīst, ka dāvanas svētkos nepasniedz, attiecīgi 7% un 2%.

TV skatīšanās – neatņemama svētku brīvdienu sastāvdaļa

Brīvdienās aktuāla ir ne vien dāvanu pirkšana, bet arī kvalitatīva brīvā laika pavadīšana. Teju puse respondentu (49%) norāda, ka svētku brīvdienās skatās TV kanālos piedāvātās filmas par Ziemassvētku un Jaunā gada tēmu. Ģimenes pusdienas ārpus mājas bauda 42% aptaujāto, savukārt 29% iedzīvotāju dodas izklaidēties brīvā dabā. Svētkos īpaši tiek novērtēts televīzijas pakalpojumu sniedzēju piedāvātas saturs, piemēram, koncertu ieraksti, ko skatās katrs ceturtais.

Saistītie raksti

“Svētkos lielākā daļa iedzīvotāju izvēlas dažādus atpūtas veidus, taču TV skatīšanās noteikti ir kļuvusi par neatņemamu brīvdienu sastāvdaļu. Tādēļ jauno tehnoloģiju loma televīzijas izvēlē kļūst arvien būtiskāka, lai skatītājs ērti un jebkurā laikā varētu izvēlēties sev vistīkamāko raidījumu, filmu vai pārraidi. Tāpat arī saturs kļūst svarīgāks par televīzijas operatoru piedāvātu kanālu skaitu,“ norāda Lattelecom komercdirektors Gusts Muzikants.

Lai arī svētku laikā filmas un koncerti ir iecienītākais saturs, sievietes norāda, ka labprāt skatītos arī bērnu raidījumus, kamēr vīrieši vairāk novērtētu populārzinātniskos un sporta raidījumus.

Snapshots pētījums tika veikts 2015. gada novembrī, aptaujājot 701 respondentus no visas Latvijas.

LA.lv
IL
Ilze Līvmane
Praktiski
No mantojuma var arī atteikties? 2
1 diena
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Sagatavo auto ziemai – viss, kas jāzina par riepu maiņu
1 diena
Inita Šteinberga
Praktiski
Ieziemot telpaugus, gādāt par apgaismojumu un citi darbi, kas oktobrī vēl jāpaspēj
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

RO
Regīna Olševska
Veselam
Cenrādī par veselības aprūpes pakalpojumiem viens, rēķinā – kaut kas cits 1
4 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Turcija un ASV vienojas par ugunspārtraukšanu Sīrijā
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Izskan jauni vārdi Latvijas Bankas prezidenta amatam
4 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Mājās nav pārnācis zēns: meklē 11 gadus veco Rinaldu 1
6 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Latviju sasniegs jauna nokrišņu zona: sinoptiķu prognoze 7 dienām 1
9 stundas