Gadskārtu svētki, Svētki

Paša veidots apsveikums pa pastu – daudz mīļāk!

Foto - Shutterstock

Tuvojoties gada skaistākajiem un baltākajiem svētkiem – Ziemassvētkiem –, prātojam, kā nosūtīt sirsnīgus sveicienus un dāvanas tuvajiem un mīļajiem cilvēkiem, ar kuriem neesam kopā ikdienā. Laba vēlējumus mūsdienās lielākoties raidām caur sociālajiem tīkliem vai no mobilā telefona. Taču, izrādās, joprojām ir gana daudz ļaužu, kuri turpina veco labo tradīciju dāvanas un ar roku rakstītas apsveikuma kartītes sūtīt pa pastu. Viens otrs ir pat tik centīgs, ka apsveikuma kartīti izgatavo savām rokām.

Dubultdaudz vēstuļu

– Gada nogale pasta uzņēmumiem visā pasaulē ir noslogotākais darba periods, – stāsta valsts akciju sabiedrības “Latvijas Pasts” Sūtījumu apstrādes un piegādes departamenta direktors Valdis Ilguns. Dienā nosūtīto vēstuļu skaits divkāršojas. Katru gadu pieaug arī ar “Latvijas Pasta” starpniecību nosūtīto sīkpaku daudzums. Gada beigās īpaši pieaug visu veidu sūtījumu skaits, secina Valdis Ilguns. Pie sīkpakām pieskaitāmas arī internetā iegādātās preces.

“Latvijas Pastā” vēlējāmies noskaidrot, vai šobrīd ļaudis sūta tikpat daudz apsveikuma kartīšu kā pirms pieciem, desmit gadiem. Diemžēl šādu informāciju uzņēmums nespēja sniegt.

Doma laukumā jau pirmajā Adventē darbu sācis tradicionālais Pasta namiņš, kas šogad atšķiras gan ar vizuālo izskatu, gan iespēju nosūtīt īpaši iesmaržinātas un uzsildītas pastkartes. No Pasta namiņa var nosūtīt arī vēstules, pakas un sīkpakas – īpaši ērts šis pakalpojums pirmssvētku laikā ir Vecrīgas un apkārtējo biroju darbiniekiem un iedzīvotājiem. Nododot sūtījumus Pasta namiņā, tos var apzīmogot ar īpašo Ziemassvētku zīmogu, bet, iegādājoties “Latvijas Pasta” jaunākās Ziemassvētku sērijas pastmarkas, ir iespēja dāvanā bez maksas saņemt īpašo svētku pastkarti. Īpaši atraktīva ir Pasta namiņā piedāvātā iespēja jebkuru svētku pastkarti uzsildīt un iesmaržot ar īpašajām Ziemassvētku smaržām.

– Gada nogalē, kad daudzi vēlas iepriecināt savus draugus vai tuviniekus, taču visus nav iespējams apsveikt klātienē, lielisks risinājums ir dāvanu piegāde ar “Latvijas Pasta” eksprespasta kurjeriem. Dāvanas nosūtīšanai var nodot jebkurā pasta nodaļā, un tā tiks piegādāta uz jebkuru vietu Latvijā jau nākamajā darbdienā, – teic “Latvijas Pasta” pārstāvis.

Pievienot komentāru