Manas tiesības, Pensijas un pabalsti

Aprēķinātā pensija šķiet krietni par mazu. Kas jādara, lai to pārrēķinātu?

Foto-Shutterstock

Beidzot esmu sagaidījusi savu vecuma pensiju. Bet ko darīt, ja man tā aprēķināta nepareizi? Pirms gada ar savu radinieci, kura ir grāmatvede, veicām aprēķinus, un iznāca lielāka summa. Vai piešķirto pensiju var pārrēķināt? RITA BAUSKAS NOVADĀ

Pensijas piešķir un aprēķina Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA). Lai pārbaudītu, vai pensija aprēķināta pareizi, iesakām vērsties jebkurā VSAA nodaļā. VSAA lēmumu par pensijas piešķiršanu (pārrēķināšanu) var apstrīdēt. Lēmumā, kuru esat saņēmusi, ir norādīts, kā to izdarīt un kādā termiņā tas jāpagūst.

Arī tad, ja cilvēks pēc vecuma vai invaliditātes pensijas (I vai II grupas invaliditātes gadījumā) piešķiršanas ir strādājis un veicis sociālās apdrošināšanas iemaksas, viņš var vērsties VSAA ar pieprasījumu veikt pensijas pārrēķinu. Pensiju pārrēķināt var vienu reizi gadā neatkarīgi no nostrādāto mēnešu skaita.

UZZIŅA

VSAA nodaļu kontaktinformācija atrodama internetā: http://www.vsaa.lv/lv/kontakti/kontaktinformacija.

5 Komentāri

 1. Vienkārši jūs pensionāri nebalsojiet par zemniekiem,krieviem un NA….Ari vienotību….
  Tad nebūs jābrīnās,ka nepareizi kaut kas aprēķināts…
  Komunistiem brigmanim,duklāvam gan viss pareizi….pensijas tūkstošos uzkrājumu simttūkstošos…

  1. Šeit vēl nez kāpēc nav nosakta vissvarigākā visvairāk vainīgā deputāte Barča, kura vienā naktī nosapņoja ka ar 2012.g.jānoņem piemaksa par darba stāžu(periodā līdz 1996.g.nostrādāto)

 2. Pareizi? Svinam Latvijas 100, bet piemaksu par darba stāžu noņema, jo strādāts citā valstī, varbūt Barča pirms vēlēšanām var paskaidot.

 3. Kāpēc 1999. gadā radās tādi nosacījumi par esošās pensijas pārrēķinu? To pāris rubulīšu dēļ daudzi to arī izdarīja. Un tagad – esam tikpat kā pie ” sasistas siles,” vai varējām zināt, ka parādīsies šādi noteikumi. Visu laiku biju pārliecināta, ka man pensija piešķirta 1994. gadā. Tas ,ko sociālā daļa piedāvāja, bija tie pāris rubulīši pie niecīgā pabalsta par darbu. Tie 0,50 centi par katru darba gadu līdz 1995. gadam, noderētu vismaz vienai zāļu paciņai. Ļoti bēdīgi pensionāriem, kas Latvijai “neko nav sastrādājuši,” kā sacīja Vinķele.

 4. Sena pensionāre

  Nav ticības, ka nākošās vēlēšanas ko mainīs par labu tautai. Ja deputāti var saņemt pie lielajām algām visādas piemaksas: dzīvokļu īri, nekontrolējamos degvielas tēriņus, utt., tad – paēdušais neēdušo nesapratīs nekad! Sen laiks Ministru kabinetam
  mainīt šos deputātiem labvēlīgos noteikumus!

Pievienot komentāru