Manas tiesības, Pensijas un pabalsti

Aprēķinātā pensija šķiet krietni par mazu. Kas jādara, lai to pārrēķinātu?

Foto-Shutterstock

Beidzot esmu sagaidījusi savu vecuma pensiju. Bet ko darīt, ja man tā aprēķināta nepareizi? Pirms gada ar savu radinieci, kura ir grāmatvede, veicām aprēķinus, un iznāca lielāka summa. Vai piešķirto pensiju var pārrēķināt? RITA BAUSKAS NOVADĀ

Pensijas piešķir un aprēķina Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA). Lai pārbaudītu, vai pensija aprēķināta pareizi, iesakām vērsties jebkurā VSAA nodaļā. VSAA lēmumu par pensijas piešķiršanu (pārrēķināšanu) var apstrīdēt. Lēmumā, kuru esat saņēmusi, ir norādīts, kā to izdarīt un kādā termiņā tas jāpagūst.

Arī tad, ja cilvēks pēc vecuma vai invaliditātes pensijas (I vai II grupas invaliditātes gadījumā) piešķiršanas ir strādājis un veicis sociālās apdrošināšanas iemaksas, viņš var vērsties VSAA ar pieprasījumu veikt pensijas pārrēķinu. Pensiju pārrēķināt var vienu reizi gadā neatkarīgi no nostrādāto mēnešu skaita.

UZZIŅA

VSAA nodaļu kontaktinformācija atrodama internetā: http://www.vsaa.lv/lv/kontakti/kontaktinformacija.

3 Komentāri

  1. Vienkārši jūs pensionāri nebalsojiet par zemniekiem,krieviem un NA….Ari vienotību….
    Tad nebūs jābrīnās,ka nepareizi kaut kas aprēķināts…
    Komunistiem brigmanim,duklāvam gan viss pareizi….pensijas tūkstošos uzkrājumu simttūkstošos…

    1. Šeit vēl nez kāpēc nav nosakta vissvarigākā visvairāk vainīgā deputāte Barča, kura vienā naktī nosapņoja ka ar 2012.g.jānoņem piemaksa par darba stāžu(periodā līdz 1996.g.nostrādāto)

  2. Pareizi? Svinam Latvijas 100, bet piemaksu par darba stāžu noņema, jo strādāts citā valstī, varbūt Barča pirms vēlēšanām var paskaidot.

Pievienot komentāru