Praktiski
Mājas

Apmetumam jāelpo arī mitrā pagrabā: ar kādiem materiāliem atjaunot sienas0

Foto – Bogdanhoda/Shutterstock

Kādi materiāli nepieciešami mitru sienu apmetuma atjaunošanai pagrabā? Kur tos var iegādāties? TEKLA NO RĪGAS

“Apmetuma atjaunošana mitrā pagrabā zināmā mērā ir kā cīņa ar vējdzirnavām. Tā nav uzvarama un nekad nebeigsies. Tomēr iespējams izdarīt tā, lai vismaz kādu laiku (pāris gadu) sienas izskatītos glīti,” skaidro Aigars Kalniņš, būvfirmas RRKP būve valdes loceklis.

Vispirms pagrabam jāļauj pēc iespējas vairāk izžūt. To visvieglāk paveikt, ja iespējams radīt caurvēju. Tad mehāniski notīra bojāto apmetumu un virsmu gruntē ar šim mērķim domātu dziļumgrunti, piemēram, Ekofleks tiefgrund (viena litra iesaiņojuma cena 2,4 eiro, patēriņš – no 0,1 līdz 0,2 l/m2 atkarībā no virsmas porainības) vai Weber SAD-54 (viena litra iesaiņojuma cena 1,75 eiro).

Nevajadzētu izmantot materiālus, kas veido ūdens necaurlaidīgu membrānu. Pagraba sienās, ja vien no ārpuses nav izveidota pietiekami laba hidroizolācija, ir liels kapilārā ūdens spiediens, kas ar laiku no sienas atdalīs jebkuru membrānas tipa materiālu.

Tāpēc remontam būtu jāizmanto uz cementa bāzes veidoti elpojoši maisījumi ar līmes piedevu, kas uz mitras sienas varētu noturēties ilgāku laiku. Piemēram, ūdens tvaikus caurlaidošas līmjavas āra un iekšdarbiem Baumit DuoFix vai Baumit DuoContact, 25 kilogrami sausa maisījuma maksā no četriem līdz pieciem eiro. Var izmantot arī materiālu Sakret ZM. Tā ir cementa java, kas piemērota mitrām telpām. 40 kilogramu iesaiņojums maksās nedaudz vairāk kā četrus eiro.

Dziļumgruntis un celtniecības maisījumi nopērkami būvmateriālu veikalos.

LA.lv