Praktiski
Mājas

Apkures sezona iet uz beigām. Kā iztīrīt radiatorus un visu sistēmu0

Foto: Edijs Pālens/LETA

“Kā iztīrīt vecos čuguna radiatorus? Ar kādiem līdzekļiem? Kā iztīrīt visu sistēmu?” INGUNA Jelgavā

Radiatoru skalošana ir tikai viens no veidiem, kā nodrošināt optimālu apkures sistēmas darbību. Čuguna radiatorus visvieglāk iztīrīt mehāniski, izskalojot ar augstspiediena ūdensstrūklu. Lai to paveiktu, vienlaikus nenopludinot mājokli, no apkures sistēmas jāizlaiž siltumnesējs, bet radiatorus vislabāk demontēt un skalot ārpus telpām. Ir arī sarežģītākas tīrīšanas metodes, kuras izmanto, radiatorus nedemontējot. Nepieciešamas arī dažādas palīgierīces: krāni, sūkņi, ķīmiski reaģenti.

Gan vienā, gan otrā gadījumā skalošana jāuztic pieredzējušiem speciālistiem, kuriem ir gan attiecīgas iemaņas, gan aprīkojums. Nemākulīga darbošanās var novest pie liekiem tēriņiem un neērtībām. Skalošanu labāk veikt gada siltajā laikā.

Ja dzīvojat daudzdzīvokļu ēkā, vislabāk vērsties pie nama apsaimniekotāja, lūdzot nodrošināt konkrēto pakalpojumu. Skalošana, visticamāk, jāveic visam stāvvadam, nevis tikai vienā dzīvoklī, jo sistēmā cirkulē viens siltumnesējs, kurš acīmredzot nav pietiekami tīrs un notiek minerālsāļu izgulsnēšanās uz cauruļu iekšējām sienām, radiatoru apakšējā daļā krājas dubļi.

Ar uzņēmumu, kas sniedz šāda veida pakalpojumus, jāsazinās pašiem, ja pro­blēma ir privātmājā. Pakalpojuma cenu aprēķina, ņemot vērā konkrēto situāciju. Privātmājas sistēmu parasti izskalo vienas dienas laikā.

Šādus pakalpojumus sniedz, piemēram, SIA Desco, Ūdens risinājumi, Enesan un daudzas citas.

Saistītie raksti
LA.lv