Praktiski
Mājas

Apkure sausina gaisu telpās. Kā izvēlēties elektrisko gaisa mitrinātāju?0

Foto: greenandrvibrant.com

Ir zināms, ka apkures sezonas laikā, gaiss telpā kļūst pārālieku sauss.

Tiklīdz mitruma līmenis mājoklī pazeminās, cilvēks sāk izjust miegainību, ādas un gļotādas sausumu, bet daudziem būtiski pasliktinās pašsajūta. Novājinātās imunitātes dēļ samazinās vispārējais organisma tonuss, biežāk ir vērojamas depresīvas izjūtas un darbspējas trūkums.

Ļoti jutīgi uz nepietiekamu gaisa mitrumu telpā reaģē jaundzimušie un bērni. Jaundzimušā āda un gļotāda ātri izžūst, tāpēc var rasties “aizliktā” deguna efekts. Gaisa mitrinātāji palīdz sasniegt nepieciešamo mitruma līmeni gaisā un radīt cilvēkiem labvēlīgu mikrovidi.

Kādi ir pieejamie gaisa mitrinātāju veidi un kā izvēlēties sev piemērotāko, iesaka sadzīves tehnikas tirgotājs RD Electronics.

Tradicionālie gaisa mitrinātāji

darbojas pēc ūdens dabiskās iztvaikošanas principa. Viss, kas Jums ir jāizdara – jāielej tvertnē ūdens un jāieslēdz mitrinātāja kontaktdakša kontaktligzdā. Darbības princips ir vienkāršs – attīrāmais gaiss tiek iesūkts ierīcē un izlaists caur ūdeni, kas aiztur ļoti sīkas piesārņojuma (putekļu, putekšņu, tabakas dūmu u.c.) daļiņas.

Svarīga priekšrocība ir lietošanas ērtums – gaisa mitrinātājs funkcionē bez trokšņiem, ir ārkārtīgi vienkāršs lietošanā, var darboties izmantojot jebkuru ūdeni (nevis tikai destilētu), patērē maz elektroenerģijas. Savukārt iztvaikošanas filtriem ir nepieciešama regulāra nomaiņa vai vismaz filtru tīrīšana.

Klasiskie gaisa mitrinātāji var būt visnotaļ skaļi vai nodrošināt darbību tikai nelielā telpas daļā, radot mitrumu telpā līdz 60%. Ar šo informāciju iesakām Jums iepazīties laikus pirms pirkšanas – cik skaļš būs noskatītais gaisa mitrinātājs, kāda ir tā veiktspēja un cik lielai telpai tas paredzēts.

Tvaika mitrinātāji

darbojas pēc primitīva principa – kā tējkannai, kas ūdeni uzkarsē un tad tvaiki izplūst telpā. Kad viss no rezervuāra iztvaicēts, ierīce automātiski izslēdzas. Kā priekšrocību var izcelt augstu ierīces veiktspēju un vienkāršību lietošanā – var darboties izmantojot jebkuru ūdeni (nevis tikai destilētu).

Šīs ierīces nav drošas maziem bērniem un mājdzīvniekiem (tvaiks, ko rada ierīce var nedaudz apdedzināt). Kā papildu mīnusu var minēt augstu elektroenerģijas patēriņu.

Ultraskaņas gaisa mitrinātāji

Šie mūsdienās ir vispopulārākie, jo tiem ir droša un dabiska darbības sistēma. Augstas frekvences ultraskaņas

viļņi rada vēsu, veselīgu ūdens miglu, neizraisot kondensāciju un nepalielinot istabas temperatūru. Šāda veida gaisa mitrinātāji ir ļoti ērti, izcili klusi, droši un galvenais ļoti efektīvi. Ultraskaņas gaisa mitrinātāji var būt kompakti un piemēroti nelielām telpām vai arī lieli, apstrādājot gaisu telpās ar platību 70-80 m2.

Saistītie raksti

Kompaktus modeļus var ērti pārvietot no istabas istabā un pat izmantot automašīnā! Vienīgais kam jāpievērš uzmanība, lietojot ultraskaņas gaisa mitrinātāju, ir izmantotā ūdens kvalitāte. Lai ierīce ilgstoši darbotos, ir jāizmanto vismaz filtrēts vai labākā gadījumā destilēts ūdens.

Patīkams papildinājums ierīces funkcionalitātē ir iebūvēts higrometrs – mitruma mērītājs telpā. Ar to ir ērti sekot līdzi mitruma līmenim un uzturēt mitrumu gaisā diapazonā 40-60%. Vismodernākie modeļi ir aprīkoti ar higrostatu – ierīce, kas automātiski veic noteikta gaisa mitruma līmeņa uzturēšanu telpā.

LA.lv