Praktiski
Dārzs

Apgriež lavandu, pārstāda rabarberus. Kas darāms dārzā 19. – 26. augustā0

Foto: Shutterstock

19.–20.augusts. Lapu dienas

Laista augus visur, kur nepieciešams: dobēs, siltumnīcā, neaizmirstot arī par telpaugiem. Sēj zaļmēslojuma augus platībās, kur raža novākta, ja nepieciešams labiekārtot vidi – arī zālienu. Pļauj mauriņu, cērp dzīvžogu. Dala un pārstāda rabarberus un maurlokus. Siltumnīcās sēj garšaugus rudenim.

21.–22.augusts. Augļu dienas

Novāc gurķus, tomātus, papriku, kabačus, ābolus, plūmes, agro šķirņu bumbierus. Gatavo ievārījumus, konservē, skābē un kaltē vākumu. Novāc zirņus un pupas, kas nogatavojušies. Stāda zemenes un avenes.

23.–25.augusts. Sakņu dienas

Novāc kartupeļus un sīpolus. Arī burkānus, bietes, kāļus, rāceņus un vasaras rutkus var vākt tūlītējai lietošanai un īslaicīgai uzglabāšanai. Mēslo un apstrādā zemi rudens sējumiem un stādījumiem. Stāda kokus no konteineriem. Atdala dobes no zāliena, klāj segumu celiņiem, ierok stabus sētām, līdzina reljefu un nostiprina nogāzes.

26.augusts. Ziedu diena

Novāc augļus un augļu dārzeņus. Pārstrādā un gatavo uzglabāšanai. Ievāc apiņu rogas un citus ārstniecības augus, kā arī puķu sēklas. Dala un pārstāda vasaras sākumā ziedošās ziemcietes. Novāc puķēm vecos ziedus un apkaltušos dzinumus. Apgriež dekoratīvos skujkokus un lavandu.

LA.lv