Praktiski
Rokdarbi

Apgleznojam apģērbu: ļoti vienkārša un katram pieejama apdruka. Fotopamācība0

Foto – Līga Lerha

Auduma apgleznošana un apdruka mājas apstākļos ir lielisks veids, kā personalizēt veikalā pirkto apģērbu. Šī būs ļoti vienkārša un katram viegli pieejama apdruka. Īpaši labi tā noderēs, ja uz auduma būs neizmazgājami traipi.

Galerijas nosaukums

Darbam izmantoju firmas “Marabu” tekstilkrāsas un tekstilkrāsu līnijas novilkšanai.

1. Tā kā traipi uz tunikas ir augšpusē pie kakla izgriezuma un pie apakšmalas, zīmējumu veido pāri visai priekšpusei. Pirms sāk zīmēt, uz papīra fiksē vietas, kur apakšā ir traipi, lai zīmējuma detaļas tos nosegtu.

2. Ar šķērēm vai papīra nazi izgriež lapiņas.

3. Lapiņām ir paredzētas ēnas, tāpēc jāgatavo divi trafareti. Ņem vēl vienu papīra loksni, uz kuras pret logu pārzīmē zīmējumu, – tas būs otrs trafarets.

Jaunajam zīmējumam izgriež ēnas vietas. Pirmajā trafaretā, kur izgrieztas lapiņas, izgriež vertikālo, izstieptai lapiņai līdzīgo līniju.

4. Darbam būs vajadzīgs šķīvis, uz kā jaukt krāsu, sūklītis, ar ko uzklāt krāsu, kociņi, ar kuriem izņemt krāsu no kārbiņām.

5. Zīmējumu no augšas uz leju veido pārejā no maigi rozā līdz piesātināti sārtam tonim. Lai to iegūtu, baltajai krāsai liek klāt arvien vairāk sārtās un violetās krāsas.

6. Lai krāsa nenosmērētu tunikas mugurpusi, zem apdrukājamās virsmas visā zīmējuma platumā un garumā liek gludu kartonu. Uz auduma novieto pirmo trafaretu, pietur un ar sūklīti krāso detaļas. Jo plānāks audums, jo grūtāk to izdarīt.

Soli pa solim veido zīmējumu, maigi rozā tonim pamazām jaucot klāt sārto un violeto krāsu, līdz iegūst tumši rozā. Ar sūklīti viegli piespiežot, panāk iespējami neuzkrītošas pārejas.

7. Tā izskatās, kad noņem trafaretu.

8. Kad iepriekšējais klājums nožuvis, precīzi liek virsū otro trafaretu un klāj balto krāsu.

9. Darba gaitā mainās zīmējuma sākotnējā koncepcija un zīmējums tiek papildināts ar jaunām detaļām. Lai to izdarītu, gatavo vēl vienu trafaretu. Ņem pirmo trafaretu un pret logu uz jaunas lapas uzzīmē detaļas, ar kurām tiks papildināts zīmējums, un tās izgriež.

10. Kad iepriekšējā krāsas kārta uz auduma nožuvusi, liek virsū jauno trafaretu un detaļas iekrāso baltas. Baltajai krāsai uz šķīvja pakāpeniski piejauc sārto toni un ar viegliem sūklīša pieskārieniem veido krāsu pārejas.

11. Kārtu kārtām klātās krāsas izskatās bagātīgi.

12. Nobeigumā zīmējumu izceļ, ar melno kontūrzīmuli savelkot brīvi izvēlētas līnijas un sapunktojot lapiņu apakšējās daļas. Lai gan līniju vilkšana nebija viegla, rezultāts apmierina.

Kad zīmējums kārtīgi nožuvis, to piegludina. Lai nenotraipītu gludināmo dēli, uz tā uzklāj audumu, ko nav žēl sabojāt. Apdrukāto virsmu liek ar labo pusi uz leju un no kreisās puses caur marlīti ar ļoti karstu gludekli zīmējumu piecepina pie auduma.

LA.lv