Praktiski
Mājas

Apavu komfortam – dažādi elektriskie žāvētāji0


Izmēros mazākie ir elektriskie žāvētāji ar ultravioletajiem stariem.
Izmēros mazākie ir elektriskie žāvētāji ar ultravioletajiem stariem.
Foto – Shutterstock

Jau kopš bērnības zinām – apavus pat nejauši samērcēt nav liela māksla. Drebuļi pārskrien, iedomājoties vien, ka no rīta atkal jāvelk kājās auksti, mitri zābaki. Tāpēc svarīgi ir prast tos pareizi izžāvēt un nesabojāt.

Visvienkāršākais variants – slapjajos apavos sabāzt avīzes vai papīra dvieļus un ļaut tiem žūt istabas temperatūrā, ik pa laiciņam nomainot pildījumu, līdz apavi sausi. Šāds process var ieilgt arī vairākas dienas, tādēļ, lai to paātrinātu, der iegādāties kādu no šim nolūkam paredzētajām elektriskajām ierīcēm. Ja mājās ir bērni, sportisti vai vienkārši aktīvi cilvēki, šāda sadzīves tehnika kļūst gluži vai nepieciešama.

Izmēros mazākie ir elektriskie žāvētāji ar ultravioletajiem stariem. Tie ērti iegulst apavos, var lietot kaut vai katru dienu. Ražotājs tos iesaka cilvēkiem, kuriem pastiprināti svīst kājas, jo ultravioletie stari efektīvi likvidējot baktērijas, kā arī novēršot nepatīkamo aromātu. Par šo ierīci pēc treniņiem un sacensībām priecāsies arī sporta apavi. Atkarībā no modeļa pieslēdzami gan pie parastās rozetes mājoklī, gan automašīnas piepīpētāja. Žāvēšana notiek +60…+70 °C. Jauda – 8 W. Cena internetveikalos svārstās no 3 dolāriem (vai brīnumierīce par šādu cenu pilda solītās funkcijas?) līdz pat 35 eiro.

Ģimenei ar bērniem lieliski noderēs Kenner SD, uz kura pēc ziemas prieku baudīšanas var izžāvēt gan zābaciņus, gan cimdiņus un cepures. Viegli saliekama un ērti pārvietojama ierīce. Mitrumizturīgais korpuss un izolētais slēdzis paredzēts pat ļoti izmirkušu apavu žāvēšanai, nodrošinot nemainīgu +45…+55 °C temperatūru. Jauda – 40 W. Maksā aptuveni 20 eiro.

Daudz ātrāk apavus var izžāvēt ar siltā gaisa plūsmu. Matu fēns nebūs īsti piemērots – pēc pirmā mēģinājuma nācās teikt tam ardievas. Kvalitatīvus apavu žāvētājus ar gaisa plūsmu var atrast mājaslapā www.zavetaji.lv. Modelis Menuett ir praktisks, viegli lietojams, piemērots visu veidu apaviem, arī zābakiem ar gariem stulmiem. Žāvētājs ir aizsargāts pret pārkaršanu, aprīkots ar automātisku izslēgšanas taimeri (darbojas līdz 120 minūtēm), novērš apaviem arī nepatīkamo aromātu. Jauda – 350 W. Cena – ap 30 eiro.

Dārgāki, bet dizainiski interesanti un moderni ir www.zavetaji.lv piedāvātie žāvētāji–paneļi. Ideāli piemēroti bērnudārzos, slēpju un slidu nomās, kur svarīgi vienlaikus izžāvēt daudz apavu pāru. Vizuāli līdzīgi, bet ar dažādiem žāvēšanas veidiem. Uz kvalitatīva nerūsējošā tērauda paneļa katram apavam paredzēts savs statīvs, uz kura to ērti uzlikt. Viena ierīce žāvē ar siltu gaisu, kas izplūst visos virzienos zem aizbāžņa statīva galā, citā šo procesu nodrošina siltais ūdens, kas cirkulē pa cauruļveida apavu turētājiem, jo šo žāvētāju var pieslēgt pie centrālās apkures. Zemais enerģijas patēriņš attaisno sistēmas uzstādīšanu. Žāvētāji–paneļi paredzēti 2–20 apavu pāriem, cenas amplitūda ir attiecīgi 250–2600 eiro.

LA.lv
IL
Ilze Līvmane
Praktiski
No mantojuma var arī atteikties? 2
1 diena
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Sagatavo auto ziemai – viss, kas jāzina par riepu maiņu
1 diena
Inita Šteinberga
Praktiski
Ieziemot telpaugus, gādāt par apgaismojumu un citi darbi, kas oktobrī vēl jāpaspēj
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

RO
Regīna Olševska
Veselam
Cenrādī par veselības aprūpes pakalpojumiem viens, rēķinā – kaut kas cits 1
4 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Turcija un ASV vienojas par ugunspārtraukšanu Sīrijā
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Izskan jauni vārdi Latvijas Bankas prezidenta amatam
4 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Mājās nav pārnācis zēns: meklē 11 gadus veco Rinaldu 1
6 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Latviju sasniegs jauna nokrišņu zona: sinoptiķu prognoze 7 dienām 1
9 stundas