Praktiski
Manas tiesības

Angļu valodas kursi un daži vienkārši padomi, kā praktizēt valodu0

Foto-Shutterstock

Vai arī Jūs neskaitāmas reizes pieķerat sevi pie domas, ka beidzot jāuzlabo angļu valodas prasmes? Kādi ir labākie angļu valodas kursi, vai pieejami angļu valodas kursi internetā bez maksas, kā iemācīties angļu valodu pašmācības ceļā? Noskaidrojiet atbildes uz visiem jautājumiem šajā rakstā!

Vairs nekādas valodas barjeras!
Psiholoģiskā barjera ir viens no iemesliem, kas sagādā grūtības, apgūstot valodu. Tā, iespējams, radusies iepriekšējās mācību pieredzes rezultātā, kad bieži vien valoda apgūta visai savdabīgā veidā – gramatiskie likumi mācīti mehāniskas “iekalšanas” ceļā, neparādot, kā šie likumi darbojas, kā tie būtu jāizmanto praktiskās dzīves situācijās. Tomēr šī barjera un bailes ātri izzūd, tiklīdz cilvēks saprot, ka mūsdienās svešvalodu mācības var būt gan praktiskas, sagādājot patiesu prieku un gandarījumu par jaunām zināšanām!

Grūtības dažkārt sagādā arī cilvēku bailes no kļūdām. Apmeklējot valodu kursus, cilvēki vairās runāt un piedalīties praktiskās nodarbībās, jo kautrējas, ka kļūdīsies. Šādā situācijā vienmēr jāatceras, ka kļūdās pilnīgi visi, gan mācoties valodu, gan apgūstot jebkādas citas jaunas prasmes. Kā zināms – cilvēki mācās no kļūdām un nekļūdās tikai tas, kurš neko nedara!

Vai vēlaties uzlabot savas prasmes? Noskaidrojiet vairāk par Skrivanek Baltic Valodu skolas piedāvātajiem kursiem!

Angļu valodas kursi ar un bez priekšzināšanām
Valoda ir saziņas līdzeklis un vērtīgs ieraksts Jūsu dzīves gājumā jeb CV. Valodu prasmes ir noderīgas gan gados jauniem, gan vecākiem cilvēkiem.

Skrivanek Baltic Valodu skolas kursi pieaugušajiem ir lielisks veids, kā iemācīties valodu vai uzlabot līdzšinējās prasmes, jo tajos tiek apgūta:
* rakstītprasme;
* klausīšanās prasme;
* lasītprasme;
* angļu valodas izruna;
* angļu vārdi.
Arī tad, ja Jūsu sarunvaloda ir augstā līmenī, profesionālie kursi var noderēt C2 Eiropas Valodu prasmes līmeņa apguvei, kas paplašinās karjeras iespējas ne tikai Latvijā, bet arī ārvalstīs.

Kāpēc apgūt svešvalodu?
Skrivanek Baltic nodarbības cilvēki apmeklē dažādu motīvu vadīti.
* Privātā sektorā strādājošiem bieži interesē valoda ar lietišķu ievirzi – pareizas valodas, leksikas un stila lietošana sarakstē, prezentācijas prasmes kolēģu un lielas auditorijas priekšā, dalība starptautiskos projektos un konferencēs, darījumu kārtošana, atskaišu sagatavošana un sanāksmju protokolēšana.
* Valsts iestāžu darbinieki kursos piedalās, lai apgūtu jaunas zināšanas un uzlabotu prasmes darbā ar Eiropas Savienības un Eiropas Padomes dokumentāciju un lietišķo etiķeti, tiekoties ar kolēģiem no Eiropas Savienības dalībvalstīm.
* Individuāli valodu kursus apmeklē vaļasprieka līmenī, lai sarunvalodas stils nekļūtu sliktāks, jo to reti kad nākas izmantot, kā arī dažādu personisku iemeslu vadīti, piemēram, regulāra ceļošana, saziņa ar jauniem ģimenes locekļiem.
Interesanti, ka reiz kāds Skrivanek Baltic kursu apmeklētājs pamatoja savu izvēli papildināt valodas zināšanas un praktiskās iemaņas dēla dēļ, kurš sācis mācīties izglītības iestādē ar padziļinātu angļu valodas apguvi. Tēvs vēlējās pārzināt valodu vēl labāk nekā līdz šim, lai pēc tam varētu ar dēlu komunicēt arī svešvalodā.

Angļu valodas kursi ārzemniekiem
Valodu kursus nereti apmeklē arī cilvēki no ārvalstīm, kas Latvijā strādā starptautiskos uzņēmumos, un viņiem ir nepieciešams apgūt ne tikai latviešu valodu, bet arī angļu, krievu, vācu, zviedru vai norvēģu valodu, lai to atbilstošā līmenī varētu lietot saziņā ar kolēģiem un klientiem. Dažkārt arī gadās, ka ārzemnieks jau laicīgi pirms brīvdienu sezonas piesakās latviešu valodas kursiem, jo nodarbību apmeklēšana bez skaistāko un tipiskāko tūristu vietu apskates ir daļa no ceļojuma mērķa, kas ļauj labāk izprast latviešu kultūru.
Lai arī kāds ir Jūsu mērķis, piesakieties nodarbībām jau šodien un atklājiet angļu valodas šarmu un iespējas, ko tā sniedz! Lai noteiktu, kāda līmeņa angļu valodas kursi Jums ir atbilstoši, izpildiet Skrivanek Baltic sagatavoto testu!

Intensīvie angļu valodas kursi
Skrivanek Baltic Valodu skolas kursiem reģistrējas visdažādāko profesiju pārstāvji, piemēram, juristi, grāmatveži, projektu vadītāji no privātā sektora un valsts iestādēm, kā arī privātpersonas. Tas tikai norāda uz to, ka neatkarīgi no darbības jomas, valodu prasmes ir ļoti būtiskas.

Angļu valodas kursi Rīgā pieejami gan grupās, gan arī individuālās nodarbībās, jo valodu līmeņi un mērķi cilvēkiem ir dažādi. Kursi Rīgā notiek:
* darbadienās pa dienu;
* darbadienu vakaros;
* sestdienās.
Lai aplūkotu precīzu kursu grafiku, kā arī cenas, klikšķiniet te! Savukārt Skrivanek Baltic angļu valodas kursi internetā ir parocīga opcija tiem, kas vēlas mācīties attālināti sev ērtā laikā. Vairāk par to, ko nodrošina šie kursi, lasiet šeit!

Inovatīva svešvalodas apguves metode
Skrivanek Baltic Valodu skolā valodas tiek apgūtas ar Effecto metodi, ko raksturo pieci elementi:
1. aktivitāte;
2. iedvesma;
3. jautrība;
4. individuāla pieeja;
5. garantija.
Veiksmīgi strādājot ar šo metodi, ikviens kursu dalībnieks tiek iesaistīts sarunās, diskusijās, pārrunās un viedokļu apmaiņā. Arī gramatika un vārdu krājuma apguve netiek praktizēta akadēmiskā un „iekalšanas” veidā, bet gan praktiski un interaktīvi, simulējot dažādas reālās dzīves situācijas – tās var būt lomu spēles, dialogi, diskusiju un sanāksmju izspēlēšana. Pateicoties šādam mācīšanas stilam, Jūs jutīsieties brīvāk tad, kad valoda būs jāpielieto komunikācijā ar svešiem cilvēkiem.

Kā atzīst kursu apmeklētāji, Skrivanek Baltic Valodu skolas pasniedzēji ir radoši un nodarbības vada nepiespiestā un draudzīgā atmosfērā, tāpēc studenti jūtas atbrīvoti un motivēti. Nereti cilvēki aizbildinās, ka nevēlas papildināt valodas zināšanas, jo to neizmantos katru dienu, kā rezultātā prasmes ātri vien aizmirsīsies. Lai nepazaudētu jauniegūtās zināšanas, ņemiet vērā šos padomus!

Lasīšana
1. Jums būs nepieciešamas grāmatas angļu valodā, kuras lasot, izrakstiet visus tos vārdus, kuru nozīmi nezināt. Pēc tam vārdus iztulkojiet un zinot to nozīmi, atkārtoti izlasiet teikumu.
2. Lasiet tad, kad jūtaties možs, jo lasot vēlu vakarā pirms miega, būs gan grūti uztvert satura domu, gan vārdu nozīmi.
3. Pēc grāmatas izlasīšanas, veidojiet nelielu kopsavilkumu ar galvenajām atziņām.
4. Aktualitātes pasaulē lasiet ziņu portālos angļu valodā.

Foto-Shutterstock

Klausīšanās
1. Klausoties mūziku angļu valodā, pievērsiet uzmanību ne tikai melodijai, bet arī vārdiem.
2. Tā vietā, lai šķirstītu savus sociālo tīklu profilus, klausieties audio grāmatas un skatieties sarunu vai komēdiju šovu video, piemēram, “TED talks”, “TEDx talks”.
3. Klausieties un centieties izprast gan amerikāņu, gan angļu akcentu.
Runāšana
1. Domājiet angliski, lai nenāktos sarunas laikā “pārslēgties” no vienas valodas uz otru. Šo metodi izmantojiet ik dienu, piemēram, gatavojot vakariņas, kārtojot mājokli un iepērkoties.
2. Izvēlieties tēmu un runājiet ar spoguli divas līdz trīs minūtes, novērojot savu ķermeņa valodu.
3. Noklausieties īsu video un pēc tam atkārtojiet tajā dzirdēto, cenšoties atdarināt runātāja akcentu, kā arī runātāja tempu.

Jebkura valoda ir cilvēku sazināšanās un domāšanas līdzeklis, un angļu valoda ir viena no tām valodām, ar kuras palīdzību iespējams komunicēt teju ikvienā pasaules valstī. Neapstājieties pie sasniegtā un, gluži tāpat kā daļa Skrivanek Baltic Valodu skolas dalībnieki, pēc viena kursa pabeigšanas turpiniet pilnveidoties!

LA.lv