Kaķi, Mājas mīluļi

Anglijas muita draud iemidzināt no Latvijas “oficiāli” sūtītu kaķēnu

Foto - skaties.lv

Latvijas iedzīvotāja sūta radiniekiem Anglijā kaķēnu ar visiem nepieciešamajiem dokumentiem par dzīvnieka izcelsmi un vakcinēšanu, bet ķepaini aiztur Lielbritānijas muitas darbinieki, kuri draud kaķēnu iemidzināt, vēsta TV3 raidījums Bez Tabu.

Violeta un Edgars Anglijā dzīvo četrus gadus. Ar radinieces Irinas palīdzību Latvijā iegādājas šķirnes kaķēnu par vairākiem simtiem eiro. Kad kaķēns ir gana vecs, lai transportētu radiem uz Angliju (16 nedēļas), un veikta obligātā vakcinācija, tostarp pret trakumsērgu, ar kurjera starpniecību to sūta uz Apvienoto Karalisti.

Kurjeram tiek uzticēta visa dokumentācija par dzīvnieku (pase, izziņa no audzētavas, kurā iegādāts), kā arī Anglijā dzīvojošās saimnieces Violetas pilnvara ar atļauju kaķi nogādāt Anglijā. Tomēr tur muitas darbinieki aiztur dzīvnieku, apgalvojot, ka kaķis ir pārāk jauns, līdz ar to ievests pretlikumīgi.

“Muitnieki teica, ka kaķis ir jaunāks, nekā norādīts pasē. Teica, ka nav sasniedzis 12 nedēļu vecumu, kaut pēc datiem dokumentos viņš ir 16 nedēļas vecs. Draudēja ar kaķa iemidzināšanu!” sašutusi par Anglijas muitas darbinieku iespējamo patvaļu ir Irina.

Bez Tabu sazinās ar Anglijas veterināro dienestu (DEFRA) un citām atbildīgajām institūcijām, kas rakstveidā formāli norāda, kādiem dokumentiem jābūt līdzi, ceļojot ar dzīvnieku. Lai gan norādītie dokumenti esot bijuši, nepaskaidro, kāpēc tie netiek ņemti vērā. Tiesa, norāda, ka Lielbritānijā, tāpat kā citur, strikti uzrauga, lai neizplatītos trakumsērga.

Tā kā veterinārārsts Anglijā apšauba dzīvnieka vecumu un neuzticas informācijai dokumentos, veikta atkārtota vakcinēšana, tostarp pret trakumsērgu.

Vaicāta, vai dzīvniekam nekaitē dubulta vakcīnas deva tik īsā laika periodā, Latvijas Pārtikas un veterinārajā dienesta (PVD) pārstāve skaidro, ka jebkuru poti pavada risks.

3 Komentāri

  1. Viss ir vienkārši. Briti NEMAZ NEZINA, kas tā latvija tāda ir un kur tā vispār atrodas. Tāpēc jau nevienu dokumentu neatzīst. Jo latvijas “augsti profesionālā “valdība”” nav noslēgusi NEVIENU vienošanos, lai atvieglotu dokumentu apriti.

  2. Ja Latvijas muitnieki apšaubītu Apvienotās Karalistes papīrus,izceltos skandāls pa visu ES,bet te-tad jādomā,kādā līmenī mēs esam?!Kaķēnam 2 potes pēc kārtas špricēs un,kur vēl stress,ka viņš tur pārbijies tiek uz vietas turēts…Vairāk vai mazāk,bet tas ir pazemojums mūsu cilvēkiem.

Pievienot komentāru