Praktiski
Rokdarbi

Aksesuāru spēks. Kā ar lakatiņu palīdzību atsvaidzināt tērpu0


Kleitiņa no lakata
Kleitiņa no lakata
Foto: Anda Krauze

Ar šalli vai lakatu iespējams atsvaidzināt jebkuru tērpu, pat tādu, kas mazliet apnicis. No šalles var tapt gan dekors, ko aplikt ap kaklu, gan josta, ko apsiet ap vidukli. Savukārt lakatu var sasiet tā, ka tas pārtop kleitiņā vai arī apmetnī.

 

Materiāla un krāsas saderība

Šalle un lakats jāsaskaņo ar tērpu, jāpievērš uzmanība materiālu, krāsu un formas saderībai. Piemēram, vilnas džemperis nesader ar zīda šallīti vai lakatiņu. Ja vēlas paspilgtināt tēlu, šo aksesuāru ieteicams izvēlēties košos toņos, savukārt izsmalcinātam stilam piedien viegls lakatiņš vai šallīte maigos, neitrālos toņos.

Aksesuāri ir lētāki nekā apģērbs

Prasmīgi izmantojot aksesuārus, vienam tērpam var piešķirt gan klasisku, gan ikdienišķu izskatu. Tāpat ar aksesuāriem garderobi var padarīt krāsaināku un atsvaidzināt tās pamatelementus. Piemēram, pie klasiska piegriezuma melnām biksēm var pieskaņot krāsainu izšūtu jostu vai apsiet skaistu zīda lakatu, bet vienkāršu baltu blūzi atsvaidzināt ar košu šallīti. Tādā veidā būs izmainīts apģērbs, taču nauda būs iztērēta pavisam maz.

 

Novērš uzmanību no auguma trūkumiem

Ja vēlas, lai cilvēki nepievērš uzmanību, piemēram, gurniem, bet gan citai ķermeņa daļai, jāpiesaista viņu skatieni sejai. Šim nolūkam noder skaisti auskari, piespraude pie blūzes vai kleitas, glīta šalle vai izteiksmīga kaklarota. Ja kājas ir skaistākas nekā rokas, izceļ tās, apaujot elegantas kurpes.

Lai neradītu nevēlamu iespaidu, neliela auguma trauslām sievietēm nevajadzētu izvēlēties milzīgas somas un masīvas kaklarotas, savukārt liela auguma sievietēm dot priekšroku mazām rokassomiņām, jo tad viņas izskatās vēl masīvākas, bet somiņas – vēl niecīgākas. Jo līdzsvarotāka būs auguma un aksesuāru proporcija, jo sieviete labāk izskatīsies.

 

UZZIŅA

• Ar šalli nevajadzētu kombinēt platu klasisko apģērbu, jo tas rada vizuālu efektu, ka apģērbs ir maisveidīgs.

• Šalli vai lakatiņu nav ieteicams izvēlēties vienā tonī ar apģērbu, bet gan kontrastējošā, jo tad būs pamanāmāks akcents.

• Dabīgā zīda lakati ir ļoti plastiski, tos ir viegli vīt un locīt, tie nekarsē. Bet sintētiskie lakati tādi nav – ir stīvi, tiem nav krituma.

• Ja blondīne grib apsiet dzeltenu lakatiņu vai šallīti, tās tonis nedrīkst būt intensīvāks par matu krāsu.

• Sirmu matu īpašniecēm vajadzētu atteikties no brūnās krāsas, īpaši sejas tuvumā. Šī krāsa neienes dzīvīgumu sejā.

• Šīs sezonas krāsas ir koraļļu, ceriņu violetā, dzeltenā un zilganzaļā.

 

Kleitiņa no lakata

Ja līdzi ir lakats, atrodoties pludmalē vai citviet brīvā dabā, tas var aizstāt kleitiņu. Izvēlas palielu taisnstūra formas lakatu, atbilstīgu savam izmēram. Apliek ap augumu un sakrusto tā, lai lakata viduslīnija atrastos zem vienas paduses.

Lakatu sakrusto zem otras paduses un lakata galus sasien uz pleca.

 

 

Kad pludmalē pleci jāpasargā no saules

Foto: Anda Krauze

Palielu lakatu uzklāj uz pleciem.

Foto: Anda Krauze

Satver lakata augšējo un apakšējo stūri un sasien mezglā, veidojot gaisīgu piedurkni.

Foto: Anda Krauze

Tāpat rīkojas ar abiem pārējiem lakata stūriem, ar lakata plāno audumu aptverot otru roku.

Foto: Anda Krauze

Šāds apmetnis pasargās plecus gan no saules stariem pludmalē vai dārzā ravēšanas laikā, gan piesegs muguru vakara stundā, ja sieviete tērpusies kleitiņā vai topiņā ar lencītēm.

 

Pārtop rozītē

Foto: Anda Krauze


Nereti veikalā paejam garām šādām šaurām šallītēm, bet tās var izmantot, lai savirpinātu efektīgu rozīti, ko likt ap kaklu vai kā jostiņas dekoru.

Foto: Anda Krauze

Vispirms šallīti apsien ap kaklu.

Foto: Anda Krauze

Tad stingri un vienmērīgi savirpina jeb vij gluži kā virvi.

Foto: Anda Krauze

Ja virpinājums bijis pietiekami stingrs, to būs viegli savīt glītā rozītē vai kafijas maizītē (ko nu kura saskata!).

Foto: Anda Krauze

Nedaudz pacietības un rūpības, un – vasarīgs tērpa aksesuārs ir gatavs!

 

 

 

Konsultējusi kosmētikas, krāsu un stila studijas Beauty Seasons stiliste Ligita Prodniece

LA.lv