Praktiski
Rokdarbi

Aizraujošas meistarklases Gulbenes senlaicīgajā ainavā0

Foto: Dace Deksne

26. un 27. jūlijā Gulbenes konferences par lietišķās mākslas meistaru Jūliju Straumi ietvaros senatnīgi skaistajā Vecgulbenes muižas un Gulbenes novada mākslas un vēstures muzeja parka plašajā teritorijā varēja iepazīties ar lietpratīgu meistaru prasmēm un pašiem izmēģināt roku rokdarbu darināšanā.

Sasaistot konferences tēmu par J.Straumi, Daces Rudzītes filcēšanas darbnīcā interesenti izfilcēja ziedus pēc tautas lietišķās mākslas meistara savulaik zīmētiem motīviem. Tā iegūst telpisku 3D filcējumu.

Meistaru vidū bija sastopami arī žurnāla “Praktiskie Rokdarbi” autori, kā viena no zināmākajām pērļu vainagu un zīļu jostu darinātājām Māra Krieviņa. Viņa visus interesentus iepazīstināja ar pērļošanas smalkumiem. Toties audējas Ilze un Inese Mailītes, par kurām bija lasāms žurnāla jaunajā numurā, muzeja klētī uzaicināja izmēģināt roku P.Viļumsona pusautomātisko vienpaminu steļļu aušanā. Bet pie klēts darbojās Dainas Ieviņas un Deniza Coskuna (Turcija) dziju krāsošanas darbnīcas. Tos, kam bija interese par adīšanu uz grābekļa, ar to iepazīstināja TLMS “Kursa” vadītāja Ilma Rubene. Viņa arī demonstrēja, kā var aust ar mazām uz galda liekamajām stellēm.

Un hobija cienītājiem bija interesanti iepazīt Laimas Lupiķes tīmekļošanas meistardarbnīcu.

Rokdarbnieku meistarklases Gulbenē
LA.lv