Praktiski
Mājas

Aizmirstie kaktiņi mājoklī, kuri netiek tīrīti0

Katra saimniece savā mājoklī cenšas uzturēt kārtību, to regulāri uzkopjot. Tomēr ir vietas un lietas, par kurām bieži vienkārši tiek aizmirsts, līdz atklājas, ka tās ir tik (!) netīras…

Siena aiz atkritumu spaiņa
Šī ir viena no netīrākajām vietām mājoklī. Pārtikas atkritumi, nekārtīgi izmesti iepakojumi, maisiņi un citi atkritumi mēdz pieskarties sienai vai atstāt uz tās šļakatas un traipus, kas ar laiku sāk arī nelabi ost. Tāpēc šai vietai jāpievērš īpaša uzmanība. Ja konteiners ievietots skapītī, laiku pa laikam ar ziepju šķīdumu jānotīra arī sieniņas ap un aiz tā. Tas pats jādara, ja miskaste ir brīvstāvoša.

Ventilācijas restītes
Ventilācijas restītes nav tikai dekoratīva uzlika. Tās nodrošina gaisa cirkulāciju telpā, tāpēc regulāri jāattīra no taukiem un netīrumiem. Pretējā gadījumā gaisa cirkulācija būs apgrūtināta.

Kafijas automāts
Lēnāka darbība vai kafijas garšas izmaiņas norāda, ka laiks tīrīt kafijas automātu. Tomēr tā nav tikai pierastā atkaļķošanas procedūra. Laiku pa laikam nepieciešams automātu izjaukt un notīrīt visas virsmas, uz kurām uzkrājas kafijas un tvaika paliekas.

Veļas mašīna
Nepatīkams aromāts no mašīnas iekšpuses ir pēdējais vēstnesis, ka mašīna jātīra. Ir dažādas receptes un speciāli līdzekļi, kas domāti šim nolūkam. Tomēr tas būs jādara retāk, ja pēc katras mazgāšanas reizes cilindra iekšpusi un gumiju, kas ieklāta pa perimetru, izslaucīsiet ar mitru, bet pēc tam sausu drānu.

Trauku mazgājamā birstīte
Nereti trauku mazgāšanas sūklis vai birstīte tiek atstāti novārtā, bet arī tie jāattīra no taukiem un ēdiena paliekām, kas ātri piesaista mikrobus un rada nepatīkamu aromātu. Divas reizes nedēļā tos vajadzētu izmazgāt ar trauku mazgāšanas līdzekli, kārtīgi izskalot un ļaut pilnīgi izžūt.

Griestu lampas
Lampas, kas stiprinātas pie griestiem, no apakšas nav labi pārskatāmas. Tāpēc lielākā daļa putekļu un netīrumu, kas uz tām nosēžas, paliek neredzami. Bet ar laiku tie samazina gan gaismas caurlaidību, gan gaisa kvalitāti telpās. Tāpēc griestu lampas vajadzētu tīrīt tikpat regulāri kā citas virsmas telpās.

TV pults un slēdži
Visas virsmas, ko aizskaram ar rokām, jātīra regulāri, lai iznīdētu uz tām nejauši nokļuvušos mikrobus vai vīrusus, arī slēdži un TV pults.
Ir pierādīts, ka TV pults ir viens no netīrākajiem priekšmetiem mājoklī. Konkurenci tam varot sastādīt tikai tualetes poda vāks. Tomēr, ja pēc tualetes lietošanas ir pieņemts mazgāt rokas, tad pēc TV pults lietošanas to nedarām. Toties pults podziņas tiek spiestas ar taukainām, lipīgām, netīrām rokām. Dažreiz pat pults gropītēs ir sakrājušās drupačas vai citas ēdiena paliekas. Pulti vislabāk tīrīt regulāri un ar dezinficējošām salvetēm.

Matu suka
Suka ar tajā uzkrātiem matiem nav nekāds pievilcīgais skats. Matus vajadzētu iztīrīt pēc katras sukāšanās reizes, bet laiku pa laikam suka jāizmazgā ar šampūnu.

Mājdzīvnieku rotaļlietas
Bērnu rotaļlietas tiek periodiski tīrītas vai mazgātas, bet kā ir ar mājas mīluļu spēļmantām? Tās lielākoties atrodas uz grīdas un savāc sevī lielu daudzumu netīrumu, smilšu. Arī šīs rotaļlietas jātīra vai jāmazgā regulāri.

LA.lv