Praktiski
Mājas

Aizkaru un tapešu tandēms
0

Publicitātes foto

Tradicionālais variants


Kad tapetes izvēlētas, nogriež no tām nelielu paraudziņu un ar to dodas uz audumu veikaliem. Paraugam vajadzētu būt pietiekami lielam, lai uz tā būtu redzams pilns tapetē izmantotais raksts un krāsu toņi. Ja tapetes vienkrāsainas, paraugs var būt mazāks.

Piemeklēt atbilstošu audumu iespējams vairākos veidos:


1) saskaņo krāsu – ja telpa ir patumša, audumam jābūt par pāris toņiem gaišākam nekā tapetēm, turpretī, ja telpa ir gaiša un saulaina, aizkaru audums var būt arī pāris toņu tumšāks par tapetēm. Ja tapetēs izmantotas vairākas krāsas vai telpā lietotas tapetes vairākās krāsās, audumu izvēlas vienā no tām;

2) meklē atbilstošu rakstu – aizkariem tapešu raksts jāpapildina, nevis jāsacenšas ar to, tāpēc jākombinē pēc šādas formulas: raibas tapetes + vienkrāsaini aizkari vai otrādi;

3) vienkāršākais variants – ja saskaņošanas lietas īsti nepadodas, aizkariem vienmēr var izvēlēties baltu vai ļoti gaišu pasteļkrāsas audumu. Tie būs neitrāli un derēs jebkuram interjeram.

Sarežģītāka izvēle


Nereti tomēr veidojas situācija, kad ļoti iepaticies kāds audums vēl pirms remontdarbu pabeigšanas vai arī vecie aizkari ir tik labā stāvoklī un tik mīļi, ka pēc remonta nolemts tos saglabāt. Tad atbilstošas tapetes nākas piemeklēt iegādātajam audumam vai vecajiem aizkariem. Šajā gadījumā uz veikalu jādodas, līdzi ņemot auduma paraugu vai veco aizkaru.

Tapetes meklē, ņemot vērā auduma krāsu, faktūru un spīdumu, kā arī rakstu. Visvienkāršāk izvēlēties vienkrāsainas tapetes kādā no audumā esošajiem toņiem, iespējams kombinēt arī radniecīgos krāsu toņus pēc krāsu apļa. Spožam un fakturētam audumam ļoti grūti piemeklēt atbilstošas tapetes, abi paraugi jāaplūko vienā plaknē un pēc iespējas dažādos apgaismojumos. Audumam ar liela izmēra, spilgtiem rakstiem vislabāk pieskaņot vienkrāsainas tapetes vienā no aizkara toņiem; audumam ar sīku rakstu derēs arī tapetes ar svītrām vai sīku ziedu rakstu.

Ideāls risinājums


Saistītie raksti

Daudzi tapešu ražotāji veido kolekcijas, kurās līdzās tapetēm tiek piedāvāti arī audumi aizkariem un mēbelēm. Šis ir ideāls variants tiem, kas remontu un telpu iekārtošanu veic pirmoreiz un bez speciālista palīdzības. Kolekcijā tiek piedāvātas vairākas tapešu grupas atšķirīgos, bet savstarpēji saskaņotos toņos un rakstos, kam atbilstoši piemeklējami arī vairāku veidu audumi. Kā tas izskatīsies dabā, iespējams aplūkot katalogu fotogrāfijās. Tikai jāņem vērā, ka tie tomēr ir standarta varianti ar klasiskiem audumiem, turklāt šādos salonos audumu iegāde izmaksās vismaz 10% dārgāk nekā tad, ja audumu meklēsiet paši izpārdošanās vai pērkot uz svara un šujot saviem spēkiem.

Speciālists iesaka


“Vienalga, pēc kādas shēmas tiek izvēlēti audumi un tapetes, vienmēr jāatceras, ka tos neizvēlas tikai pēc principa – patīk, nepatīk. Toņi un raksti noteikti jāpieskaņo interjera stilam un noskaņai, jāņem vērā arī konkrētās telpas apgaismojums dienas un vakara stundās, kā arī paredzamo mēbeļu tonis un tapsējums. Tikpat svarīgi ievērot arī aizkaru auduma sastāvu – dabiskajiem audumiem metrāžai jāpierēķina vēl 10% klāt, jo tie mēdz sarauties. Svarīgi arī, vai aizkari ieplānoti taisni, nelielās krokās vai bagātīgās drapērijās,” atgādina dizainere Natālija Šuta.

LA.lv