Praktiski
Mājas

Aizdevums dzīvesvietas uzlabošanai: kas par to ir jāzina?0

Dzīvesvietas uzlabojumi vai neliels kosmētiskais remonts var būt lielisks veids, kā padarīt jūsu nekustamo īpašumu par vērtīgāku un patīkamāku dzīvošanai gan jums personīgi, gan visai jūsu ģimenei. Tomēr, lai gan esošā nekustamā īpašuma vai dzīvokļa uzlabojumi bieži vien ir daudz lētāki nekā lielākas mājas iegāde, daudziem uzlabojumu projektiem tik un tā būs vajadzīgi ievērojami finanšu līdzekļi. Neatkarīgi no tā, vai vēlaties veikt vienkāršu kosmētisko remontu guļamistabā, iegadāties pilnīgi jaunu virtuves iekārtu, plānojat nomainīt jumta segumu vai izbūvēt jaunu garāžu pie esošās ēkas, jums var būt nepieciešams aizņemties naudu, lai finansētu šos plānus. Kā arī salīdzināt aizdevumus tagad (sammenlign lån penge nu), lai noskaidrotu, pie kura kredītdevēja šāds pakalpojums būtu visizdevīgākais. Zemas procentu likmes personīgais aizdevums varētu būt viens no labākajiem veidiem, kā īstenot dzīvesvietas uzlabošanas projektu.

Cilvēkiem, kuri izlemj par labu dzīvesvietas labiekārtošanas kredītam, parasti ir ar visaugstākajiem vidējiem ienākumiem starp visiem pārējiem aizdevuma pieteicējiem. Šis aizdevuma veids piesaista tieši pārtikušos kredītņēmējus vecumā no 25 līdz 44 gadiem.

Labākās mājas uzlabošanas kredīta likmes parasti ir tiem aizņēmējiem, kuri vēlas veikt kredītu atmaksu ilgākā laika posmā – no trim līdz pieciem gadiem, tāpēc jums var sanākt maksāt augstāku procentu likmi, ja vēlaties šo termiņu saīsināt. Arī jūsu kredītreitings būtiski ietekmēs šāda aizdevuma procentu likmi, kā arī maksimālo summu, ko varēsiet aizņemties plānotajiem uzlabojumiem. Katru reizi, kad piesakāties jaunam personīgajam aizdevumam, tas atstāj paliekošu ierakstu jūsu kredīta ziņojumā. Pārāk daudz pieteikumu ļoti īsā laika posmā padarīs jūs mazāk pievilcīgu  aizdevēju acīs. Arī jebkuri aizdevuma piešķiršanas noraidījumi atspoguļojas jūsu kredīta ziņojumā, kas savukārt  sabojā jūsu kredītreitingu. Tāpēc ir svarīgi pārbaudīt savu kredītreitingu pirms jūs plānojat pieteikties aizdevumam dzīvesvietas uzlabošanai, lai izvērtētu, cik stiprs vai vājš ir jūsu kredītreitings un atbilstoši tam pārskatīt savas iespējas.

Mājas uzlabošanas kredīta priekšrocības ir iespēja saņemt personīgu aizdevumu, kas piedāvā iespēju aizņemties  nepieciešamos naudas līdzekļus līdz pat 15000 eiro uz pieciem gadiem. Šādam aizdevumam maksājumi būs fiksēti, kas ļoti atvieglo ģimenes ikmēneša budžeta plānošanu, un jūs parasti varat paši izvēlēties atmaksāt summu laika periodā no viena līdz pat 5 gadiem. Tas nozīmē, ka, ja jūs varat atļauties atmaksāt aizdevumu īsākā laika posmā, tas procentuāli jums izmaksās daudz mazāk. Daži aizdevuma sniedzēji piedāvā elastīgumu kredīta atmaksas pašā sākumā – ļaujot pirmos pāris mēnešus kredītu neatmaksāt nemaz un uzsākt tā atmaksu ar, piemēram, trešo mēnesi. Kā arī 4000 DKK aizdevums bez procentiem jeb lån 4000 rentefrit, kas ekvivalents 525 eiro, ir populārs veids, kā uzsākt finansēt nelielus mājas uzlabojumus, ja kapitālais remonts jums šobrīd nav pa kabatai.

Kādas varētu būt alternatīvas mājokļa uzlabošanas aizdevumam? Ja tomēr konstatējat, ka jūsu kredītreitings neļauj jums tikt pie labākā mājokļa labiekārtošanas aizdevuma, viena no iespējām varētu būt saņemt šādu aizdevumu pret nekustamā īpašuma ķīlu, ja esat savas dzīvesvietas īpašnieks, ne īrnieks. Taču te jārēķinās, ka brīžos, kad nevarēsiet atmaksāt paņemto aizdevumu, jūsu dzīvesvietas īpašumtiesības būs apdraudētas. Tomēr aizdevumi pret ķīlu var būt laba izvēle ikvienam, kurš plāno patiesām lielu projektu, kas pārsniegtu 50000 eiro robežu un pamatīgi palielinātu esošā nekustamā īpašuma vērtību. Pavisam nelielām aizdevuma summām jūs varat vienkārši izvēlēties arī kredītkartes ar zemām procentu likmēm, ja vien esat pietiekami disciplinēti, lai ierobežotu savus izdevumus un pašrocīgi pārvaldītu atmaksas plānu.

LA.lv