Mājas mīluļi, Meklē mājas

Aizbrauca uz Angliju un aizmirsa savu piesieto suni. Policija lūdz nepalikt vienaldzīgiem

Foto-facebook.com/patversme/

Sociālos tīklus internetā satrieca kāda Siguldas suņuka liktenis. Šobrīd dzīvnieks atrodas Juglas dzīvnieku patversmē “Labās mājas”. Suni patversmē nogādāja Siguldas pašvaldības policija, kuras kompetencē šobrīd ir noskaidrot visus apstākļus un pieņemt lēmumu par turpmākajām darbībām.

Šis vilkveidīgais suņu puika, kas šobrīd sver vien 16 kilogramus, nav ēdis vismaz nedēļu. Nemaz. Neko. Ap suņa būdu, kur suns bija piesiets, nav pat vairs kaku pazīmju.

Kad mājas samnieki no Siguldas novada kādām mājām rudenī devās uz Angliju labākas dzīves meklējumos, laikam aizmirsa, ka piesietam sunim arī kādreiz gribēsies ēst. Gribēsies arī dzert. Vienkārši aizmirsa.

Cilvēkam, kas tika iemitināts atstātajā mājā, arī bija piemirsies, ka jebkurai dzīvai būtnei, lai uzturētu sevī dzīvību, ir jāsaņem barība. Bet – aizmirsās.

Un tā šis likteņa pamestais nabadziņš vienkārši piesiets pie būdas tika atstāts pārbaudījumam – izdzīvos vai neizdzīvos. Kaut kā izdzīvoja. Varbūt kāds kādreiz bija ko pametis barības veidā.

Lūdzu, ieskatieties šī suņa acīs!

Un, lūdzu, ziņojiet par šādiem redzētiem, dzirdētiem gadījumiem, kā tas tika izdarīts šoreiz. Nepalieciet vienaldzīgi! Vienkārši paturiet atmiņā šī sunīša acis!

Šobrīd suņuks atrodas dzīvnieku patversmē “Labās mājas”, līdz atkopsies un varēs lūkoties pēc jaunām mājām, kur neviens viņu neaizmirsīs.

9 Komentāri

 1. vai nav iespējams publicēt šo “saimnieku “vārdus – lai tauta un kaimiņi zina savus varoņus ? Vai mūsu valstī tiešām nav iespējams saukt pie atbildības un piemērot sodus par šādu izturēšanos pret dzīvnieku ? sen atpakaļ badā mērdēto zirgu lietā taču publicēja īpašnieces vārdu

  1. ko tev, dzīvojošai, piemēram , Liepājā, dos, ka uzzināsi, ka, piemēram, Daugavpilī, kāds nomērdēja suni ?
   Pēc pāris dienām būsi aizmirsusi un nākošajās vēlēšanās pat nobalsosi par viņu. :)))

   1. Tieši tā arī ir jādara – jāsauc konkrētos vārdos un uzvārdos! Tad arī tiem mērgļi varbūt sāks aizdomāties par to ko dara vai nedara. Tieši tāpat, kā savulaik, bija ar Būmeistari, kura zirgus nomērdēja badā. Lai zina cilvēki, kādi ir viņu kaimiņi!

   2. gribu gan zināt vārdu, un, vēlams, pat foto- varbūt, viņi man kaimiņos ievākušies, vai varbūt manā darbavietā iekārtojušies. Tad varēšu visiem izstāstīt, kādi tieši nelieši ir. Lai visi zin, ar ko darīšana. Anglijā kaut kas tāds nav iedomājams.

   3. Kāpēc uzskati, ka “naivā” zīmējas netā? Vai nav vienalga, kur cilvēki, kuri vēlas zināt vienaldzīgo saimnieku vārdus dzīvo, Liepājā, Rīgā, Daugavpilī utt., tas būtu tikai taisnīgi. Tādu cilvēku uzvārdus ir jāpublicē un parasti tos atceras, varbūt ne visi, kāda nu kuram tā atmiņa, Būmeistare – šo uzvārdu, redz, visi atceras. Lai gan tādiem vienaldzīgajiem laikam pilnīgi vienalga, zin kāds viņu uzvārdus, vai nezin, nosoda, vai nenosoda, bet gan jau providence pati zinās ko darīt.

 2. Sunim stojaks! Sen jau visiem ir skaidrs, ka strādājot 8-17 algotu darbu, vai tas būtu Latvijā, vai starptautiskā uzņēmumā, neko nenopelnīsi, knapi sanāks dzīvošanai – samaksāsi par īri, nopirksi pārtiku un atkal gaidi algu, varbūt starplaikā atļaujoties kādu mazu prieciņu. Ne visi var atļauties, maksājot uzreiz, nopirkt salonā jaunu telefonu, datoru, auto, uzturēt sev krāšņu sievieti. Pievienojies cilvēkiem, kas pārvalda savu dzīvi! Nauda, protams, nevar kalpot kā pilnīgi visu problēmu risinājums. Bet, kā vēsta sena tautas gudrība, labāk sēdēt skaistā un jaudīgā pilnpiedziņas Audi kā ar nanoūdeni mazgātā trolejbusā. Savu laimīgo loto biļeti aizpildi šeit: https://goo.gl/FffFtU un ar šo pavasari sāc Jaunu dzīvi, kura pārspēj tavus pat vispārdrošākos sapņus.

 3. brīnums, ka kāds normāls kaimiņš nav vēl nejauši nokurinājis tiem kretīniem māju… gan jau pagastā zina, kuri ir tie malači- jācer, ka kauns būs atgriezties- Latvijā tiešām tādi nav vajadzīgi…

 4. Pastāstiet lūdzu kā sunītim klājas pa šīm dienām??? Sāk atlabt vai vēl viss priekšā?
  Nu,lai vai kā, bet tie “saimnieki”nav normāli! Un ne man tiesāt, bet tādas padibenes savu sodu, agri vai vēlu, bet saņem.
  Lai veselība suncītim un visiem labajiem cilvēkiem, kuri par tādiem rūpējas!

 5. Gan tie Dieva sodu saņems un tad brīnīsies -par ko tas mums, nu tad varbūt atcerēsies savu sunīti. Novēlu suņukam, atveseļoties un atrast labus, mīlošus un gādīgus saimniekus. Paldies labiem cilvēkiem, kuri nepalika vienaldzīgi gan kaimiņiem, gan policijai!

Pievienot komentāru