Praktiski
Rokdarbi

Adītas getras: moderns aksesuārs. Darba gaita + shēma0

Foto: Anda Krauze

Mūsdienās getras ir kļuvušas par sieviešu garderobes aksesuāru, kaut agrāk tās bija sportistu un ceļotāju apģērba sastāvdaļa. Tās adot, var ļaut brīvu vaļu fantāzijai, jo nepastāv priekšraksti, ka šim adījumam jāizmanto konkrēta dzija un konkrēts raksts.

Getras lielākoties ietilpst rudens un ziemas garderobē, kad laika apstākļi nelutina un ietves ir slapjas un dubļainas. Ieteicams izvēlēties mūsu pašu Latvijas vilnas dziju. Dabīga, bet ne tik asa ir lamas vilna. Lai getras tik ļoti nestaipītos, var ieteikt merīnvilnu kopā ar sintētiskas dzijas pavedienu. Toties pūkaināka un gaisīgāka būs mohēra kopā ar pusvilnu. Ņemot vērā, ka aizvien vairāk cilvēku izvēlas sportisku dzīvesveidu – dāmas dodas uz jogas nodarbībām, šajā gadījumā getru adīšanai vispiemērotākā būs lina dzija, kas ir dabīgs materiāls un patīkams saskarē ar ādu.

Arī adīšanas veidā varam ļauties fantāzijai. Getras var adīt pavisam vienkārši – labiski gludas, tās var tapt mežģīņrakstā (kā mūsu piedāvājumā) vai svītrainas, var ielaist efektdzijas joslas vai arī ieadīt krāsainus rakstus vai zīmējumus.

Getras nedrīkst uzadīt pārāk šauras – stulma daļai jābūt tik platai, lai tās varētu nobrucināt. Noteikti jāatceras, ka valnītis apakšdaļā jānorauc vaļīgi, lai getras varētu viegli uzvilkt un adījums uzgultu apavam, nevis sprauktos tajā iekšā.

Materiāli

100 g melanžas vilnas dzijas un 3. numura adāmadatas

Darba gaita

Uzmet 56 valdziņus, uz 4 adāmadatām sadala vienādu valdziņu skaitu. Ada 5 cm garu valnīti, atkārtojot 1 valdziņu labiski un 1 valdziņu kreiliski. Lai būtu droši, ka valnītis pārāk ātri neizstaipīsies, tajā var ieadīt speciāli šim mērķim paredzētu adāmgumiju. Pēc tam turpina adīt piedāvāto rakstu. Ja vēlas īsākas getras, adījumu norauc jau pēc 20 cm, ja garākas – pēc 50 cm. Kad noadīts getru vēlamais garums, ada aptuveni 5 cm garu valnīti.

 

LA.lv