Adīšana un tamborēšana, Rokdarbi

Adīsim getras – sieviešu garderobes nepieciešamu aksesuāru

Foto - Anda Krauze

Getras agrāk bija sportistu un ceļotāju apģērba sastāvdaļa, bet šodien tās kļuvušas par sieviešu garderobes aksesuāru. Adot var ļaut brīvu vaļu fantāzijai, jo nepastāv priekšraksti, ka šim adījumam jāizmanto konkrēta dzija un konkrēts raksts.

Getras lielākoties ietilpst rudens un ziemas garderobē, kad laika apstākļi nelutina un ietves lielākoties ir slapjas un dubļainas. Ieteicams izvēlēties Latvijā ražotu vilnas dziju. Dabiska, ne tik asa ir lamas vilna, bet, lai getras mazāk staipītos, var izmantot merīnvilnu kopā ar sintētiskas dzijas pavedienu. Savukārt pūkaināka un gaisīgāka būs mohēra kopā ar pusvilnu. Dāmas velk getras, piedaloties jogas nodarbībās, tāpēc šajā gadījumā vispiemērotākā būs lina dzija, kas ir dabisks un saskarē ar kailu miesu patīkams materiāls.

Getras var adīt gan labiski gludas, gan mežģīņrakstā (kā mūsu piedāvājumā) vai svītrainas, var ielaist efektdzijas joslas vai ieadīt krāsainus ornamentus vai zīmējumus.

Getras nedrīkst būt pārāk šauras, stulma daļai jābūt tik platai, lai tās varētu nobrucināt uz leju. Noteikti jāatceras, ka valnītis apakšdaļā jānorauc vaļīgi, lai getras varētu viegli uzvilkt un adījums uzgultu apavam, nevis sprauktos tajā iekšā.

MateriāliPrint

100 g toņos pārejošas vilnas dzijas un 3. numura adāmadatas.

Izmērs

25 x 50 cm.

Darba gaita

Uzmet 56 valdziņus un uz četrām adāmadatām sadala vienādu valdziņu skaitu. Ada 5 cm garu valnīti, atkārtojot 1 valdziņu labiski un 1 valdziņu kreiliski. Lai valnītis pārāk ātri neizstaipītos, tajā var ieadīt speciāli šim mērķim paredzēto adāmgumiju. Pēc tam turpina adīt piedāvāto rakstu. Ja vēlas īsākas getras, adījumu norauc jau pēc 20 cm, bet, ja garākas, – pēc 50 cm. Kad noadīts vēlamais garums, ada aptuveni 5 cm garu valnīti.

Pievienot komentāru