Praktiski
Rokdarbi

Abpusēji nēsājams lakatiņš, darināms vien 30 minūtēs!0

Foto – Inuta Šaroka

Kad jāizvēlas, ko mazajam likt galvā, lai pasargātu no saulītes, nereti izvēle ir par labu cepurītei, jo lakatiņi mēdz būt neērti un pilnībā nepilda savu funkciju. Bet, uzšujot lakatiņu, ko var nēsāt no abām pusēm, kas nosedz mazajam ausis un ir ar fiksējamu pakauša daļu, lakatiņus iemīlēsiet tā kā vēl nekad!

Nepieciešams
• Divi dažādi kokvilnas audumi
• Gumija
• Šaura lentīte
• 1–2 pērlītes

Darba gaita

1. Izveido piegrieztni. Šoreiz lakatiņš top trīsgadniekam, tāpēc piegrieztne ir 21 cm plata un 24 cm augsta.

2. Pārloka kokvilnas audumu un pie nolocītās malas liek piegrieztni ar pieres daļu. Izgriež detaļu, pieres daļā atstājot nepārgrieztu 8 cm garu joslu. Tādu pašu detaļu piegriež no otra kokvilnas auduma.

3. Abām lakatiņa daļām sašuj pieres vīli.

4. 10 cm gumijai uzšuj auduma tuneli, kas ir divreiz garāks par gumiju, tātad 20 cm. Iever gumiju un galus nošuj.

5. Lentītē uzver 1–2 pērlītes. Brīvajos galos uzmet mezglu.

6. Abas lakatiņa daļas ar labajām pusēm saliek kopā. Pieres vīles galā viducī ievieto lentīti ar pērlītēm. Ārpusē redzams tikai mezgls un lentītes gali. Nošuj lakatiņa malas un apakšējo malu. Vaļā atstāj vietas, kur tiks ievietota pakauša gumija.

Saistītie raksti

7. Vienā no vaļā atstātajiem galiem ievieto tunelī iešūto gumiju. Galu nošuj. Caur atlikušo brīvo galu lakatiņu izvērš uz labo pusi.

8. Lakatiņu nogludina un iešuj otru gumijas galu.

Lūk, lakatiņš gatavs nēsāšanai! Gumijas aizdare pakausī ļauj to ērti uzlikt. Vējainā laikā lakatiņš pasargās austiņas, pakauša daļā lentīti ar pērlīti var aplikt apkārt gumijai, fiksējot lakatiņa pakauša daļu.

LA.lv