Praktiski
Mājas

8 budžetam draudzīgi risinājumi mazām telpām0

Foto: apartmenttherapy

Ja jums šķiet, ka ir pienācis laiks kaut ko mainīt jūsu platības ziņā pavisam nelielajā mājā vai dzīvoklī, bet naudas maks ir diezgan paplāns, mēs piedāvājam astoņas idejas, kas jūs neizputinās, bet mājai noteikti ļaus iegūt jaunu elpu.

1. Pārvērtiet virtuves stūrīti
Neskatoties uz to, ka jūsu virtuvē varbūt ir vieta tikai vienam bāra krēslam, virtuves izmērs noteikti nebūs tas, kam, ienākot telpā, tiks pievērsta vislielākā uzmanība, ja atdzīvināsiet to ar neparastiem interjera elementiem. Šāds uzmanību piesaistošs akcents var būt melnbaltas grīdas flīzes (var būt veidota no viegli ieklājamām vinila flīzēm), gāzes vai apkures caurule, kas aptīta ar interesantas faktūras virvi, kā arī telpu sadaloša siena, kas noklāta ar koka imitācijas flīzēm.

Foto: apartmenttherapy

2. Spilveni uz grīdas
Ja viesistabā nav vietas kārtīgam koka galdam un krēsliem, bet ir vēlme uzņemt viesus, tad radiet rotaļīgu un omulīgu gaisotni ar šiem skaistajiem, košajiem un pietiekami biezajiem spilveniem. Tie būs gan lielisks interjera akcents, gan kalpos kā ērtas un mīkstas sēdvietas viesiem.

Foto: apartmenttherapy

3. Krāsām ir nozīme
Ja jūs savai darba vietai varat atvēlēt vien niecīgu platību, tad nežēlojiet šai vietai spožas krāsas, nesadalot tās sīkos laukumos. Arī piemērots un mūsdienīgs galds var sniegt pareizos akcentus telpai. Sienai izvēlieties horizontālas līnijas, jo tās sniegs plašuma izjūtu, kamēr vertikālās vairāk akcentēs telpas augstumu.

Foto: apartmenttherapy

4. Iegūstiet plašumu
Apaļš spogulis ar zelta rāmīti, piekārts ar skatienu piesaistošā ķēdē, jebkurai telpai sniegs plašuma dimensiju.

Foto: apartmenttherapy

5. Neizniekojiet sienu
Ja jums ir maza vannas istaba, izmantojiet visas telpas priekšrocības. Gaismas avotu novietojiet pie sienas, neizmantojot tik dārgo vietu tieši virs izlietnes. Spogulis, pareizi izvēlēts un novietots pie sienas, sniegs plašuma ilūziju, bet mantu glabātava, kas ierīkota zem izlietnes, noteikti būs funkcionālāka un noderīgāka nekā vienkārši izlietnes pamatne.

6. Apavi, rindā stāties!
Tie, kuriem ir vairāk apavu, nekā gribētos atzīt, lielisks palīgs to sarindošanā un kārtības uzturēšanā būs apavu organizators. Attēlā kopā salikti četri šādi organizatori, bet pat viens palīdzēs radīt kārtību priekšnamā un ieekonomēt telpu.

Foto: apartmenttherapy

7. Nav dīvāna? Nav problēmu!
Ja jūsu mazajā viesistabā neizdodas atlicināt vietu dīvānam, maza kumode un krēsls spēs nodrošināt visas nepieciešamās funkcijas. Lai novērstu uzmanību no telpas niecīgajiem izmēriem, neaizmirstiet par dažādu sīkumu spēju radīt mājīgu gaisotni – šim nolūkam lieliski derēs dažādas skulptūriņas, spilvens ar interesantu rakstu, sienas dekors, kā arī istabas augi, kas izvietoti dažādos augstumos.

Foto: apartmenttherapy

8. Atrodiet miniatūru galdiņu!
Šī mazā galdiņa izmērs ļauj to novietot jebkurā telpā – viesistabā, virtuvē, priekšnamā, pat vannas istabā. Tas būs lielisks papildinājums interjeram un atdzīvinošs stila elements.

Foto: apartmenttherapy
LA.lv
LA
LA.LV
Praktiski
Pieci būtiski soļi sava pirmā īpašuma iegādē
1 diena
ML
Māra Lapsa
Praktiski
Bietes zupām un salātiem. Garšīgas receptes ziemas krājumiem
1 diena
Inita Šteinberga
Praktiski
Zemesvēžu nāves gulta: kā izlikt lamatas dārza kaitēklim? 1
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ZE
Zane Eniņa
Latvijā
Pipara burgeri labdarībai. Roju Puķi piesaka “Latvijas lepnumam” 2
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Dienas Biznesam” par slēptu politisko reklāmu draud 100 000 eiro sods
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Kāda filma stundā matemātikas skolotājam Rīgā maksā darbu 1
1 stunda
LE
LETA
Sports
Bukša uzaicināta piedalīties pasaules čempionātā vieglatlētikā
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Uz Arktiku pētīt klimatu dodas “vēsturē lielākā polārā ekspedīcija”
44 minūtes