Praktiski
Manas tiesības

7 lietas, lai mierīgi baudītu ceļojumu0

Foto: Maxx-Studio/SHUTTERSTOCK

Tūrisma operatora Interlux Travel Latvijas filiāles vadītājs Vitālijs Puķīts atgādina dažas lietas, kas jāzina ceļotājiem.

• Ceļojumā bez dokumentiem nekādi!

Ieskenējiet savu pasi un ceļojuma dokumentus, tos nosūtiet uz savu elektroniskā pasta adresi. Labi, ja dokumenti pieejami vēl kādam no tuviniekiem.

• Pildspalva – nieks, taču noderīgs

Pierakstīt kādu ideju, tikko iepazīto cilvēku kontaktus, aizpildīt dokumentus muitā, risināt krustvārdu mīklu – tam visam noderēs pildspalva.

• Tik daudz drēbju jāpaņem līdzi…

Ceļojuma somas vai čemodāna sakārtošana ir virtuoza māksla. Brīžos, kad jums šķiet, ka neko nevar paņemt līdzi, jo nav vietas, pamēģiniet drēbes sarullēt vai pat izmantot vakuuma maisus.

• Trauslai bagāžai lidostās lielāka vērība

Ja ceļojat ar lidmašīnu un vēlaties saņemt bagāžu agrāk par citiem, marķējiet to kā trauslu. Lidostu personāls tai pievērsīs lielāku vērību, uz bagāžas lentes tā nonāks agrāk par citām somām. Čemodānā vērts ievietot zīmīti ar mājas adresi, kur to vajadzētu nosūtīt, ja tomēr bagāža pazūd.

• Baudiet vietējo ēdienu!

Ceļojumā vienmēr centieties apmeklēt vietējo restorānu, tā tuvāk iepazīstot valsti un tās kultūru. Bieži vien pēc izskata vienkāršākā restorānā ir gan labāks, gan autentiskāks ēdiens.

• Atvest kaut ko vērtīgu, nevis niekus

Varbūt praktiskāk izvēlēties vēlāk sadzīvē izmantojamas lietas, nevis suvenīrnieciņus. Vēl svarīgāk zināt, ko nedrīkst ievest Latvijā, piemēram, no trešajām valstīm.

• Cieņa pret vietējo kultūru parāda jūsējo

Ja svētnīcās nedrīkst ieiet atkailinātiem, tiek lūgts novilkt apavus, baznīcās sievietēm jālieto galvassega u.tml., izpildiet šīs norādes.

LA.lv