Praktiski
Mājas

6 paņēmieni, kā iztīrīt košļājamo gumiju no apģērba0

Foto: Fotolia

Pielipināt košļājamo gumiju pie biksēm ir pavisam vienkārši – dažkārt pietiek apsēsties uz sasmērēta krēsla kinoteātrī, sabiedriskajā transportā vai pie sava bērna rakstāmgalda, kur, mazu roku pielipināta, viltīgi paslēpusies mūs gaida košļājamā gumija. Lai atbrīvotos no grūti iztīrāmajiem traipiem, nepieciešams ķerties pie darba iespējami ātrāk, tad rezultāts būs daudz labāks.

Sākumā nepieciešams noņemt lipīgo daļu ar kāda metāla priekšmeta palīdzību. Tad bļodā vismaz uz 12 stundām nepieciešams iemērkt sasmērēto apģērba gabalu, pievienojot ūdenim mazgājamo līdzekli paklājiem. Ja pēc mērcēšanas uz drēbēm joprojām ir traipi, jāķeras pie citiem līdzekļiem.

1. Aukstā apstrāde
Sasmērētais apģērba gabals jāieliek polietilēna maisiņā un jāievieto uz divām stundām saldētavā. Tad gumiju nokasa ar asu priekšmetu. Ja sasmērētais apģērbs ir liela izmēra un to nav iespējams ievietot saldētavā, tad bojātajai vietai nepieciešams pielikt ledu un pēc brīža mēģināt nokasīt gumijas atliekas. Jāpiebilst, ka šādā veidā var atbrīvoties arī no plastilīna vai sveces traipiem.

2. Karstā apstrāde
Netīrajai vietai uzliek papīra lapu un to gludina ar karstu gludekli. Ja traipu neizdodas izņemt ar pirmo reizi, tad apstrāde jāatkārto, pirms otrreizējās apstrādes ļaujot apģērbam atdzist. Šāds apstrādes veids košļājamajā gumijā esošajām vielām liks izkust, un tās būs iespējams viegli iztīrīt. Pēc apstrādes apģērbs noteikti jāizmazgā veļas mašīnā.

3. Ķīmiskā apstrāde
No košļājamās gumijas paliekām ir iespējams atbrīvoties, sajaucot nagu lakas noņemšanas līdzekli, spirtu un trauku mazgājamo līdzekli. Šo vielu sajaukums jāuzlej uz vates plāksnītes un ar to spēcīgi jāpaberž cietusī vieta. Ja košļājamā gumija uzreiz negrib padoties, sajauktais šķidrums jāatstāj uz tās. Pēc kāda brīža jāmēģina vēlreiz nokasīt lipīgo vietu. Pašās beigās nepieciešams apģērbu izmazgāt veļas mašīnā.

4. Etiķis
Šo metodi ieteicams pielietot tikai apģērbiem no rupja materiāla, jo smalks audums var tikt sabojāts. Etiķi uzsilda, tad ar vecas zobu birstes palīdzību traipu tīra, līdz košļājamā gumija ir “padevusies’’.

5. Skočs
Bojātajai vietai rūpīgi uzlīmē skoča gabaliņu, tad to strauji noplēš. Katru reizi nepieciešams izmantot jaunu skoča gabaliņu.

6. Jauna košļājamā gumija
Jaunu košļājamo gumiju sakošļā, tad kārtīgi pielīmē pie vecās un ar strauju kustību norauj gumiju.

LA.lv
ĀR
Ārija Rudlapa
Praktiski
Lielais ražas laiks. Kas darāms dārzā 16. – 23. septembrī
1 diena
RR
Rebeka Rogale
Praktiski
Virtuves izlietņu veidi un to priekšrocības. Kuru izvēlēties?
1 diena
Inita Šteinberga
Praktiski
Sagatavo kompostu pavasarim: ko noteikti tajā nevajag likt
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

GS
Gundega Skagale
Dabā
Latvijā izstrādāts depozīta automāts, kas darbojas ar mākslīgā intelekta palīdzību 1
3 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
VIDEO: Latvieši iemet divus pirmos vārtus sezonā, “Dinamo” ar raksturu izrauj uzvaru
2 stundas
LE
LETA/LA.LV
Latvijā
“Process reizēm ir emocionāls.” Koalīcijas partneri sola atbalstu pašvaldību reformas turpināšanā 1
5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. “Viņa aizmiga…” Džipa vadītāja pie Ķekavas apļa ietriecas kravas auto sānā
2 stundas
LE
LETA
Dabā
Otrdien Latviju sasniegs ciklons, atnesot stipru lietu un krusu
10 stundas