Praktiski
Svētki

6 neierasti olu rotāšanas veidi. Bez sīpolu mizām0

Foto: russiahousenews

Tuvojas Lieldienas, un ola ir Lieldienu un augšāmcelšanās simbols.
Olu izrotāšanas veidi var būt dažādi, tās var gan aplīmēt, gan nokrāsot. Galda rotājumam svarīgs elements ir arī olu trauciņš.
Olas var krāsot tradicionāli, izmantojot sīpolu mizas vai citus dabas līdzekļus, bet šoreiz piedāvājam sešus veidus, kā olas krāsot un izrotāt neierastāk. Ķersimies pie darba!

Ola – pasaku personāžs
Lai pagatavotu šādu olu, būs nepieciešams krāsainais papīrs, līme, šķēres, pudeles vāciņš vai olu trauciņš.
No krāsainā papīra var izgriezt personāža rokas, kājas, ūsas, knābi (ja nepieciešams), acis un cepuri. Tad, kad detaļas gatavas, tās uzmanīgi pielīmē pie olas.

Foto: russiahousenews

Olu ģimene
Vajadzēs bezmaksas šablonus, kurus var izprintēt no interneta, krāsas un marķieri.
Šablona pamatni salīmē, uzzīmē katram “ģimenes loceklim” sejiņu, un olu ģimene ir gatava!

Foto: russiahousenews

Ola dekupāžas stilā
Būs nepieciešama salvete ar skaistu rotājumu, līme vai olas baltums. Izgrieziet no salvetes to ornamentu, kurš jums patīk visvairāk, tad noklājiet olu ar līmi un uzmanīgi piespiediet ornamentu. Pa virsu ornamentam var noklāt vēl vienu līmes kārtu, galvenais, lai salvete būtu piekļāvusies vienmērīgi un bez gaisa burbulīšiem. Salveti var mēģināt pielīmēt, par saistvielu izmantojot nevārītas olas baltumu.

Foto: russiahousenews

Olas hipsteru stilā
Lai izrotātu olu hipsteru stilā, jums vajadzēs dzīvus vai kaltētus ziedus, dziju. Piespiediet rotājumu pie olas un uzmanīgi to piesieniet.

Foto: russiahousenews

Lieldienu olas – akvalangisti
Lai pagatavotu olu, kas, neapšaubāmi, visvairāk iepriecinās mazākos olu ēdējus, būs nepieciešama gumija, salmiņš, plastmasas pudeles vāciņš, līme, papīrs, krāsas.
Nokrāsojiet olas apakšējo daļu un pielīmējiet iepriekš sagatavotās pleznas. Ļaujiet izžūt. Tad izgrieziet papīra aplīti (diametrā mazāku nekā plastmasas vāciņš), uz kura uzzīmējiet acis un pielīmējiet to pie pudeles vāciņa virspuses. Uzlieciet uz olas gumiju un pielīmējiet pie tās jau gatavu vāciņu (ar acīm) un piestipriniet kokteiļa salmiņa daļu.

Foto: russiahousenews

Ola ar vēstījumu
Jums būs nepieciešams: nevārīta ola, krāsas, kārbiņa un papīra strēmelīte ar jaukiem vārdiem.
No sākuma izurbiet olā mazu caurumiņu un izteciniet tās saturu. Tad rūpīgi nokrāsojiet olas čaumalu. Pēc tam papīru sarullējiet trubiņā un pa caurumiņu uzmanīgi iebāziet tukšajā olā. Tad olu ievietojiet kārbiņā. Uz tās vāciņa var uzrakstīt, ka olā ir noslēpums un tā ir jāpārbauda.

Olu rotāšana Lieldienās
LA.lv