Praktiski
Mājas

6 likumi, kas palīdzēs iekārtot nelielu telpu0

Foto: pexels.com

Iekārtojot nelielu dzīvojamo telpu, bieži nākas saskarties ar vienām un tām pašām grūtībām: kā mazajā platībā izvietot visas nepieciešamās mēbeles un vienlaikus radīt tajā gaišu un plašu noskaņu. Šķietami neiespējami.

Tomēr ir vairāki likumi, kurus ņem vērā interjera iekārtošanas speciālisti, lai šo uzdevumu atvieglotu.
Iespējams, tie palīdzēs arī jums:

1. Uz augšu
Plaukti no grīdas līdz griestiem maksimāli izmantos nelielo platību un ļaus palielināt lietu uzglabāšanai tik svarīgo vietu.

2. Daudzfunkcionālas mēbeles
Nav runa tikai par dārgām mēbelēm, ko iespējams izvilkt, salikt, atlocīt utt. Pēc iespējas jāizmanto arī saliekami krēsli, galdi, mēbeles ar vairākām funkcijām, piemēram, pufs ar tajā apslēptu glabāšanas kasti, soliņš – kāpnītes, dīvāns ar veļas kasti, atverams spogulis ar plauktiņu otrā pusē utt.

3. Nekā lieka
Nelielās telpās nevar atļauties greznību kolekcionēt mazus suvenīrus, izvietot daudzus priekšmetus atklātos plauktos vai nepievērst uzmanību konkrētai lietu kārtībai. Tas viss veido vizuālu nekārtību, kas, savukārt, rada telpā piebāztības sajūtu, un līdz ar to tā izskatās mazāka.

Foto: pexels.com

Katrai lietai jābūt ar noteiktu pielietojumu vai saimniekiem svarīgu emocionālo vēstījumu. Ja tā nav, atdodiet citiem vai metiet to ārā!

4. Spogulis un apgaismojums
Pareizi izvietots spogulis nelielu telpu var vizuāli paplašināt. Ja tas novietots uz sienas pie loga, telpas šķitīs arī ievērojami gaišāka. Jebkura telpa liksies omulīgāka un plašāka, ja tajā būs pareizi izvēlēts un daudzveidīgs apgaismojums.

Turpretim, pustumsa un krēsla platību vizuāli samazinās.

Tas nekas, ka istaba maza, svarīgi, lai katra funkcionālā zona tajā būtu pietiekami labi apgaismota. Tāpēc nepietiks tikai ar vienu gaismas ķermeni pie griestiem – papildus var izmantot gan stāvlampas, gan galda lampas un uz grīdas novietojamus, zemus gaismekļus.

5. Krāsu terapija
Ja visi interjera elementi ieturēti vienā krāsu paletē, plaknes netiek vizuāli sadrumstalotas, un telpa izskatās plašāka.

Lai šāds interjers nešķistu garlaicīgs, nepieciešami vairāki akcenti, ko var panākt ar dažiem košiem elementiem, pulētām virsmām vai atšķirīgām faktūrām.

Saistītie raksti

6. Proporcijas
Maldīgi domāt, ka nelielai telpai jāpiemeklē daudzas mazas mēbeles. Tas ir aplami, jo mazie priekšmeti telpu vizuāli sadrumstalo. Labāk izvēlēties kādu lielāku mēbeli, piemēram, dīvānu vai paklāju, kas pārējos, nelielos priekšmetus un elementus vizuāli apvienos.

Līdzīgi ir ar aizkariem – nelieli, īsi aizkari vai žalūzijas telpu padarīs vizuāli mazāku, turpretim, aizkari no griestiem līdz grīdai, kas neakcentē loga izmērus, piešķirs telpai plašumu un augstumu.

LA.lv
ŽD
Žanna Damme
Praktiski
Krēmīga un maiga šampinjonu biezeņzupa
6 stundas
IL
Ilze Līvmane
Praktiski
Netīrs un nošņurcis karogs. Vai kāds vispār kontrolē Latvijas karogu stāvokli?
6 stundas
Inita Šteinberga
Praktiski
Atā, skaistā fuksija! Tiekamies pavasarī!
7 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Ir bankas, kurām nepieciešama stingrāka pieeja. INTERVIJA ar FKTK vadītāju Santu Purgaili
Intervija 2 stundas
LE
LETA
Dabā
Lietus būs no rīta: laika prognoze sestdienai
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Aiztur bandu par vērienīgu dzīvokļu apzagšanu: meklē mantu īpašniekus
1 stunda
LE
LETA/LA.LV
Sports
VIDEO: Vasiļjevam labs sniegums un personīgais rekords Maskavā
56 minūtes
SK
Skaties.lv
Kultūra
Ērgļu iedzīvotāji neapmierināti ar biļešu sadali uz Raimonda Paula koncertu
1 stunda