Praktiski
Mājas

6 likumi, kas palīdzēs iekārtot nelielu telpu0

Foto: pexels.com

Iekārtojot nelielu dzīvojamo telpu, bieži nākas saskarties ar vienām un tām pašām grūtībām: kā mazajā platībā izvietot visas nepieciešamās mēbeles un vienlaikus radīt tajā gaišu un plašu noskaņu. Šķietami neiespējami.

Tomēr ir vairāki likumi, kurus ņem vērā interjera iekārtošanas speciālisti, lai šo uzdevumu atvieglotu.
Iespējams, tie palīdzēs arī jums:

1. Uz augšu
Plaukti no grīdas līdz griestiem maksimāli izmantos nelielo platību un ļaus palielināt lietu uzglabāšanai tik svarīgo vietu.

2. Daudzfunkcionālas mēbeles
Nav runa tikai par dārgām mēbelēm, ko iespējams izvilkt, salikt, atlocīt utt. Pēc iespējas jāizmanto arī saliekami krēsli, galdi, mēbeles ar vairākām funkcijām, piemēram, pufs ar tajā apslēptu glabāšanas kasti, soliņš – kāpnītes, dīvāns ar veļas kasti, atverams spogulis ar plauktiņu otrā pusē utt.

3. Nekā lieka
Nelielās telpās nevar atļauties greznību kolekcionēt mazus suvenīrus, izvietot daudzus priekšmetus atklātos plauktos vai nepievērst uzmanību konkrētai lietu kārtībai. Tas viss veido vizuālu nekārtību, kas, savukārt, rada telpā piebāztības sajūtu, un līdz ar to tā izskatās mazāka.

Foto: pexels.com

Katrai lietai jābūt ar noteiktu pielietojumu vai saimniekiem svarīgu emocionālo vēstījumu. Ja tā nav, atdodiet citiem vai metiet to ārā!

4. Spogulis un apgaismojums
Pareizi izvietots spogulis nelielu telpu var vizuāli paplašināt. Ja tas novietots uz sienas pie loga, telpas šķitīs arī ievērojami gaišāka. Jebkura telpa liksies omulīgāka un plašāka, ja tajā būs pareizi izvēlēts un daudzveidīgs apgaismojums.

Turpretim, pustumsa un krēsla platību vizuāli samazinās.

Tas nekas, ka istaba maza, svarīgi, lai katra funkcionālā zona tajā būtu pietiekami labi apgaismota. Tāpēc nepietiks tikai ar vienu gaismas ķermeni pie griestiem – papildus var izmantot gan stāvlampas, gan galda lampas un uz grīdas novietojamus, zemus gaismekļus.

5. Krāsu terapija
Ja visi interjera elementi ieturēti vienā krāsu paletē, plaknes netiek vizuāli sadrumstalotas, un telpa izskatās plašāka.

Lai šāds interjers nešķistu garlaicīgs, nepieciešami vairāki akcenti, ko var panākt ar dažiem košiem elementiem, pulētām virsmām vai atšķirīgām faktūrām.

Saistītie raksti

6. Proporcijas
Maldīgi domāt, ka nelielai telpai jāpiemeklē daudzas mazas mēbeles. Tas ir aplami, jo mazie priekšmeti telpu vizuāli sadrumstalo. Labāk izvēlēties kādu lielāku mēbeli, piemēram, dīvānu vai paklāju, kas pārējos, nelielos priekšmetus un elementus vizuāli apvienos.

Līdzīgi ir ar aizkariem – nelieli, īsi aizkari vai žalūzijas telpu padarīs vizuāli mazāku, turpretim, aizkari no griestiem līdz grīdai, kas neakcentē loga izmērus, piešķirs telpai plašumu un augstumu.

LA.lv
IL
Ilze Līvmane
Praktiski
Vai var piedzīt alimentus, ja laulība oficiāli nav šķirta?
8 stundas
PL
Praktiskais Latvietis
Praktiski
Mikoloģe: “Sēņošanas sezona īsti nebeidzas nekad. Vēl joprojām mežos lasa baravikas un gailenes”
10 stundas
Inita Šteinberga
Praktiski
Īstais laiks izgriezt krūmus. Klūgas noderēs dārzam un dekoriem
10 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Baraņņiks atstādināšanu no amata saista ar vēlmi atjaunot “Rīgas Centrāltirgus” valdi
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Gontarevs: “RNP” valdes atlaišana ir politisks un nepamatots lēmums
6 minūtes
LA
LA.LV
Sports
Kalniņš atgriežas un “Jokerit” uzreiz uzvar
1 stunda
FG
Franks Gordons
Pasaulē
Franks Gordons: Krievija “uz āru” un iekšienē
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Liepājā ar viltu sievietei izkrāpj automašīnu
2 stundas