Praktiski
Mājas

6 idejas romantiskai guļamistabai. Palīdzēs apdare, mēbeles, tekstils…0

Foto: Fotolia

Romantiskas guļamistabas interjerā valda plūstošas un maigas līnijas, pasteļtoņi un izsmalcināti dekori. Te nav vietas spilgtām, kontrastējošām krāsām, mūsdienīgiem aksesuāriem un taisnām līnijām.

Lai noformētu telpu romantiskā stilā, jācenšas tajā radīt vieglu, gaisīgu atmosfēru, kas raisa patīkamu atmiņu, gaišu sapņu un miera pilnu gaisotni. Var izmantot klasiskus elementus gan apdarē, gan mēbelēs, tikai jāatceras, ka romantisms tos pasniedz maigākā un naivākā veidā nekā klasiskais stils. Jāizvairās no tumšiem, smagiem toņiem. Piemērotāka būs pasteļtoņu palete – balta, krēmkrāsa, maigas nokrāsas zaļie, zilie, dzeltenie, violetie un rozā toņi. Tomēr nav teikts, ka vienmēr jākombinē vairāki toņi. Lai radītu maigu noskaņu, pietiek arī tikai ar divām krāsām. Saskaņota gultasveļa, tapetes un aizkari īpaši mazā telpā vieš patīkamu un omulīgu atmosfēru.

Apdare

Auduma tapetes radīs maigi mirdzošu faktūru, kas ļauj acīm atpūsties, bet vertikālas līnijas tapetēs palīdzēs veidot vizuāli augstākus griestus, nekā tie patiesībā ir mūsdienu standarta dzīvokļos. Derēs arī visu veidu tapetes ar sīkiem ziedu rakstiem un vinjetēm pasteļtoņos. Grīdai var izmantot koka klājumu vai mīksto segumu pieskaņotā toņu gammā. Griestu apdarei piestāvēs dekoratīvās ģipša uzlikas.

Mēbeles

Foto – furnime.com

Romantiskā guļamistabā noteikti iederēsies plaša gulta ar augstu galvgali, kas it kā pasargā gulētājus no apkārtējās telpas (plašāku telpu īpašnieki var izvēlēties arī baldahīnu). Romantisku noskaņu rada naktsskapīši, tualetes galdiņš un grezns spogulis. Romantikai nepiestāv iebūvētas mēbeles, tāpēc labāk izvēlēties brīvi stāvošu skapi un kumodi. Labs papildinājums kopējai noskaņai būs klubkrēsls vai šūpuļkrēsls. Īpaši iederīgas būs mēbeles ar kokgriezumiem, intarsiju, vintage elementiem utt.

Tekstils

Romantiskā interjerā īpaša loma ir tekstilam. Šeit tas tiek lietots lielos laukumos, bagātīgi krokojot – gan aizkaros, gan gultas apdarē un mīksto mēbeļu tapsējumā. Logu noformējumā iederēsies gan puscaurspīdīgi, gaisīgi aizkari, gan mežģīņu audums. Tos iespējams kombinēt ar biezākiem aizkariem, kas nodrošina labu naktsmiegu un pasargā no spožiem saules stariem – tiem jābūt no mīksta auduma, kas krītot labi krokojas. Var izmantot arī dažādas atsienamās lentes un magnētus.

Savukārt gultas noformējumam var izmantot gan to audumu, kas lietots otrajiem aizkariem, gan mēbeļu tapsējumā izmantoto audumu. Vislabāk, ja pārklājs veidots no gaiša atlasa vai zīda auduma ar ziedu vai vinješu ornamentu. Neatņemams elements – daudzi spilveni ar saskaņotu audumu spilvendrānām.

Aksesuāri

Foto – furnime.com

Visiem priekšmetiem telpā jābūt ieturētiem romantiskā stilā un gaišos toņos. Lai radītu nelielus akcentus, dažus aksesuārus var izvēlēties spilgtākos izvēlētās krāsu gammas toņos, piemēram, vāzes, lādītes, sauso ziedu kompozīcijas utt.

Apgaismojums

Noslēdzošais akcents ir pareizs apgaismojums. Tam piemēroti gaismas ķermeņi, kas rada klusinātu, maigu gaismu bez lieliem gaismēnu kontrastiem. Derēs vintage stila sienas lampas, stāvlampa vai galda lampa uz spoguļgaldiņa.

LA.lv