Interjers, Mājas

6 idejas, kā likt balkonam atdzimt

1. Palīgs – augi

1no6

Balkons – omulīga brokastu, pēcpusdienas atpūtas vai vakarēšanas vieta vasaras mēnešos
.
Lai, iznākot uz balkona, patiešām rastos sajūta par nelielu oāzi, augi ir obligāti. Tomēr nekur nav teikts, ka balkona īpašniekiem jākļūst par kaislīgiem dārzniekiem – katrs var izvēlēties to, kas sirdij tuvāks un arī vienkāršāks. Turklāt ne katrs balkons piemērots augu audzēšanai novietojuma, platības un konstrukcijas dēļ.

Visvienkāršākais veids nelielam pilsētnieka balkonam – izveidot vienu vai vairākas kastes ar viengadīgām vasaras puķēm, ko novieto uz loga palodzes ārpusē vai stiprina pie balkona margām. Šādās kastēs var stādīt arī vīteņaugus, kas lieti noder, lai izvairītos no ziņkārīgiem pretējā nama kaimiņu skatieniem. Augus var stādīt ne tikai kastēs, bet arī kašpo podos, grozos, kastēs un pat vecās bļodās vai kastroļos – galvenais, jāraugās, lai augiem būtu pietiekami daudz mitruma un trauks, kurā tie saulē pārāk nesakarstu. Tie, kuriem balkoni ir miniatūri, ar labiem panākumiem var izmantot visas vertikālās vir­smas – pie loga vai sānu sienām iespējams izvietot koka režģus vai speciālas konstrukcijas, kurās stiprina puķu podus, tādējādi izveidojot savdabīgu zaļo sienu. Savukārt tie, kuri nevēlas noņemties ar puķu stādīšanu, var izmantot istabas augus, ko vasaras sezonā pārnes uz balkonu (par to, kā to pareizāk darīt, stāstījām iepriekšējos numuros).

Mazpilsētas vai ciemata māju balkoniem derēs bagātīgāki vasaras puķu stādījumi (te nav tik lielas satiksmes, līdz ar to gaiss tīrāks un labvēlīgāks augiem), kā arī nelieli garš­augu un dārzeņu minidārziņi. Piemērotas dažādas nokarenās puķu šķirnes, ko var stādīt gan kastēs, gan iekārtos podos, kā arī minitomātiņi, nokarenās zemenes un dažādi garšaugi.

Lai šķistu, ka augu uz balkona ir vairāk, nekā to patiesībā ir, var izmantot nelielu viltību, novietojot pie vienas no balkona sienām spoguli – vislabāk bez rāmja un interesantā formā.

  1. Palīgs – augi
  2. Putnu barotavas
  3. Balkona apdare
  4. Piemērotas mēbeles
  5. Aksesuāri
  6. Apgaismojums

Pievienot komentāru