Praktiski
Mājas

5 vienkāršas idejas papīra dvieļu turētājiem. Pagatavo tādu pats!0

Foto: kallibry

Papīra dvielis virtuvē ir nudien noderīgs palīgs, taču bieži vien galvassāpes sagādā tā ērta un parocīga novietošana. Mēs piedāvājam 5 idejas, kā pagatavot papīra dvieļu turētāju saviem spēkiem, turklāt lielākā daļa ideju tik vienkārši īstenojamas, ka ar tām tiks galā jebkura saimniece.

Pakaramais papīra rullim
Vislētākais un vienkāršākais turētāja veids būs parasts apģērba pakaramais. Jāatceras, ka pakaramā “pleciņiem” jābūt nevis no plastmasas, bet stingras stieples. Stieple jāizloka tā, lai uz tās viegli varētu uzlikt papīra dvieli. Pakaramo var dekorēt, ļaujot vaļu fantāzijai: aptīt ar dekoratīvu auklu, pieskaņojot to virtuves interjeram, vai nokrāsot, izmantojot krāsu baloniņu.

No vecām krellēm
Jums ir savu laiku nokalpojušas krelles? Tad dodiet tām otru mūžu, pārveidojot par papīra dvieļa turētāju. Ja kreļļu izmērs neatbilst šim nolūkam, bet ideja šķiet jums saistoša, pagatavojiet šādu turētāju, izmantojot gumiju vai virvi un koka bumbiņas. Virtuvē tas būs stilīgs dekora elements!

Turētājs no ādas siksnām
Šāda turētāja pagatavošanai ir nepieciešamas ādas siksnas un koka stienis. Katras ādas siksnas garums – 50 cm, platums – 3,5 cm. Koka stieņa izmēri – garums 43 cm, diametrs – 2,5 cm. Tāpat noderēs āmurs vai perforators caurumu izveidei un kniedes.

Dvieļa paliktnis
Reizēm ērtāk ir izmantot turētāju, kas nav piestiprināts pie sienas, bet novietots uz galda vai citas virsmas. Šādi veidotu paliktni ir daudz vieglāk pārvietot. Lai to pagatavotu, būs nepieciešams metāla stienis (augstums 30 cm, diametrs 2,5 cm), gatavs koka aplis (diametrs 23 cm) vai instrumenti tā pašrocīgai pagatavošanai, metāla aplis ar 2,5 cm lielu atveri vidū un vietu skrūvēm, skrūves, krāsa koka aplim, smilšpapīrs. Sākumā gatavo koka apli noslīpē ar smilšpapīru, tad izurbj atveri skrūvēm, nokrāso koka apli, savieno koka un metāla apļus, tad nostiprina metāla stieni. Turētājs gatavs!

Krāsošanas ruļļa rokturis
Noteikti mājās ir atrodams krāsošanas ruļļa rokturis, taču, ja tas nav saglabājies vai ir maza izmēra, nebēdājiet, jo šis priekšmets neizmaksās dārgi. Piestiprinot to pie sienas, iegūsiet oriģinālu dvieļu turētāju!

LA.lv