Praktiski
Mājas

5 veidi, kā paplašināt mazu virtuvi. Tas ir pavisam vienkārši 0

Foto-Fotolia

Virtuve nekad nešķitīs saimniecēm pietiekami liela. Un tas ne vienmēr ir tādēļ, ka sērijveida dzīvokļos virtuvēm patiešām atvēlēta pavisam niecīga platība, visbiežāk iemesls šaurībai ir virtuves neracionāls un nepārdomāts izmantojums. Mēs sniegsim padomus, kā visu nepieciešamo ietilpināt pat vispieticīgākajos virtuves skapīšos.

Veiciet revīziju
Virtuves skapīšu dziļumos parasti ir veiksmīgi paslēpusies vesela nevajadzīgu lietu – krāmu – kaudze. Pirms ķeraties pie kārtošanas, izņemiet visu no skapīšiem un uzlūkojiet to ar kritisku skatienu. Izmetiet visu, kam beidzies derīguma termiņš, kas sabojājies, kas gadiem netiek izmantots vai ir novecojis, piemēram, pannas ar atlupušu teflona pārklājumu. Citā kaudzē atlieciet tos priekšmetus, kam nav vieta virtuvē, bet kas nezināma iemesla dēļ tur nokļuvuši, piemēram, salvetes un galdautus labāk glabāt veļas skapī, bet instrumentus, piemēram, skrūvgriežņus vai plakanknaibles, – tiem paredzētā vietā.

Sašķirojiet priekšmetus
Visu, kas ir veiksmīgi “izdzīvojis” šajā revīzijā, sadaliet trīs kaudzēs – tās lietas, ko izmantojat ik dienu; tas, ko izmantojat reizi pa reizei, bet ar zināmu regularitāti (piemēram, pāris reizes mēnesī); tas, ko izmantojat pāris reižu gadā (tie varētu būt trauki svinīgām pusdienām, speciālas pannas pīles cepšanai un formas sarežģītiem desertiem). Tas, kas tiek izmantots reti, jānovieto uz skapīšiem pašā augšā vai to dziļumā, bet lietām, ko izmantojat ik dienu, piemērotākā vieta būs darba virsma vai skapīša priekšpuse, bet servīzes un citus liela gabarīta, bet reti izmantojamus priekšmetus var vispār novietot pieliekamajā.

Sadaliet telpu
Parasts virtuves skapītis, kurā nav nekā, izņemot pāris plauktiņu, nebūs īpaši ērts. Tas ir dziļš, starp plauktiem ir lielas atstarpes, bet lietas, kas tajā jāglabā, ir sīkas. Tas nozīmē, ka lietas, kas novietotas skapja dziļumā, reizēm atrast ir vienkārši neiespējami, tādēļ nepieciešams papildu aprīkojums. Piemēram, atvilktņu sadalītāji, jo atrast nepieciešamo mazā nodalījumā būs daudz vieglāk nekā ar sīkumiem piebāztā lielā atvilktnē. Garšvielu trauciņu sakārtošanai lieliski palīgi būs mazas apaļas platformas, kuras griežas.  Iegūt papildu brīvu vietu uz virtuves galda var ar vertikālu statīvu palīdzību vai izmantojot vecmodīgu vairāku līmeņu augļu trauku. Uz tā var novietot ne tikai augļus, bet arī kafiju, tējas paciņas vai garšvielu trauciņus.

Tieciet skaidrībā ar krājumiem
Atrast meklēto būs vienkāršāk, ja apvienosiet līdzīgo ar līdzīgo: konservi vienā vietā, produkti kārbās – citā, bet tie, kas paciņās – vēl citā.

Sagādājiet glabāšanai nepieciešamās kārbas, kastes, groziņus
Groziņi lietu glabāšanai ļaus izmantot arī skapju augšējo virsmu, saglabājot kārtīgu iespaidu un neļaujot lietotam katlam vai citiem priekšmetiem radīt nekārtīgas telpas iespaidu. Pieliekot āķīšus skapīšu durvju iekšpusē, var piekarināt pavārnīcas, lāpstiņas, nažus dārzeņu mizošanai un citus virtuves piederumus.

Visus birstošos produktus labāk glabāt kārbās, neļaujot tiem izbirt un radīt nekārtīgu iespaidu par virtuvi. Arī glabāt kārbas ir daudz parocīgāk nekā bezformīgas paciņas. Iepērciet dažāda lieluma kārbas – lielākās miltiem, putraimiem un makaroniem, vidēja lieluma cukuram, mazās kartupeļu cietes un sāls glabāšanai.

LA.lv
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Teļa gaļas rulete ar dārzeņiem
21 stundas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Gruboto ar bietēm un kazas sieru
21 stundas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Svētku burkānkūka ar dzērvenēm
21 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA/LA.lv
Latvijā
Ulme ticis pie kārotās 8247 eiro kompensācijas pēc divu mēnešu darba Saeimā 3
9 stundas
LE
LETA/LA.lv
Latvijā
FOTO, VIDEO. Iemirdzas tradicionālais gaismas festivāls “Staro Rīga”!
10 stundas
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Latvijas neatkarības garants esam tikai mēs paši 2
12 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Inčukalnā pieķer šoferi bez tiesībām: braukā riņķī ar cita auto numurzīmēm
8 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Par Stambulas lidostas teroraktu sešiem apsūdzētajiem piespriež mūža ieslodzījumu
7 stundas