Kāzas, Svētki

5 soļi, lai sagatavotos laulībām ārzemēs

Foto - Fotolia

Aizvien biežāk jaunlaulātie atsakās no ierastajām svinībām divu dienu garumā un kāzu mielasta organizēšanas draugiem un radiem, lai skaisto brīdi aizvadītu kādā krietni eksotiskākā pasaules malā. Ko ņemt vērā un izsvērt, ja esat nolēmuši laulāties ārzemēs – par formāliem un mazāk formāliem soļiem ceļā uz “lielo” dienu, padomus piedāvā tūrisma aģentūra “Latvia Tours”.

Kāzu ceremonija – oficiāla vai simboliska?
Pirms mesties īpašās dienas organizēšanas virpulī, pārim jāizlemj kāda veida ceremoniju tie vēlas. Šī izvēle noteiks arī laulības likumību un nepieciešamību pēc dokumentu formēšanas. Populārākajās pasaules vietās kāzām tiek piedāvātas trīs veidu ceremonijas:

• Simboliskās – kuras tiek organizētas kā skaists rituāls, bet bez juridiska spēka. Šī ir lieliska alternatīva arī tiem, kas laulību jau reģistrējuši Latvijā, taču ceremoniju vēlas iemūžināt kādā eksotiskākā vietā. Turklāt šī izvēle aiztaupīs ne pārāk vienkāršo nepieciešamo dokumentu sagatavošanu.
• Civilās – notiek pilsētas mērijā vai tās pilnvarotās personas vadībā kādā no kūrortiem. Laulības ir saistošas un legālas.
• Reliģiskās – notiek attiecīgās konfesijas ēkā vai priestera vadībā kādā no kūrortiem. Laulības ir saistošas un legālas.

Dokumentu sagatavošana
Pēc lēmuma pieņemšanas, organizēt saistošas un legālas laulības ārzemēs, ir savlaicīgi jānoskaidro, kādi dokumenti būs nepieciešami attiecīgajā valstī. Oficiālu laulības reģistrēšanu labāk uzticēt profesionālām aģentūrām, jo tieši tās uzņemsies visu atbildību par laulības legalizēšanu. Taču, ja esat gatavi laulības legalizēšanas ceļu izzināt paši, visprecīzāko informāciju par šiem jautājumiem atradīsiet LR Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta mājas lapā:

“Slēdzot laulību ārvalstī, jāievēro attiecīgās valsts laulības slēgšanas forma un likumdošana, kā arī Civillikuma noteikumi. Latvijas valstspiederīgajiem jāsniedz ziņas par ārvalstīs noslēgto laulību 30 dienu laikā PMLP vai Latvijas diplomātiskajai un konsulārajai pārstāvniecībai ārvalstīs. Dodoties paziņot par laulības reģistrāciju, līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments, laulības reģistrācijas apliecība un tās tulkojums. Ir valstis, kuru izsniegto laulības reģistrācijas apliecību būs nepieciešams legalizēt un apliecināt ar “Apostille”,” skaidro “Latvia Tours” atpūtas sektora vadītāja Inga Freiberga.

Pievienot komentāru