Praktiski
Mājas

5 skolas pasaulē ar neparastu dizainu, un ko tās vēsta0

Foto – Gazeta.ru

Ørestad High School Kopenhāgenā, Dānijā

Šī neatkārtojamā dizaina skola ir ne tikai mūsdienīga, bet tajā var iegūt bezmaksas izglītību. Lai tajā iekļūtu, nav jābūt ļoti bagātam vai ļoti gudram. Tu vari būt vienkāršs skolēns un mācīties skolā, kur slēģi virzās līdzi saulei, lai telpā vienmēr būtu gaiši.

Šeit ir milzu logi, lai bērniem nebūtu sajūta, ka viņi ir noslēgtā vidē, teju ieslēgti pret pašu gribu.

Bez vienkāršām klasēm skolā ir vietas, kur var atlaislties uz lieliem spilveniem ar savu planšeti vai grāmatu. Šī vide veicina skolēnu vēlmi atrasties skolā ilgāk nekā to prasa stundu grafiks.

Rafael Arozarena High School, La Orotavā, Spānijā

Skolas dizains ir spēcīgs un urbāns. Taču – tā neatrodas pilsētā. Skola ir celta fermeru bērniem, kur viņi iegūst bezmaksas izglītību. Vairums skolēnu nāk no kristīgām ģimenēm. Daudziem no viņu vecākiem ir vidējā izglītība, un par augstāko neviens no viņiem pat neiedomājas.

Skolas mērķis ir parādīt bērniem, ka apstākļi, kuros tu esi piedzimis, absolūti nekļūst par šķērsli mērķu piepildījumam.

Modern High School, Losandželosā, ASV

Kaut kādā ziņā arī šīs skolas uzdevums ir līdzīgs iepriekšējās skolas mērķim. Skola atrodas vienā no nelabvēlīgākajiem visādi citādi diezgan labvēlīgās pilsētas rajoniem. Lielākoties šeit mācās pirmās pakāpes Meksikas emigrantu bērni.

Tā kā gan vecāki, gan paši bērni ir mazizglītoti, viņi redz maz veiksmīgu piemēru pieaugušo dzīvēs.

Modernā skolā mēģina ierādīt, ka dzīve “geto” nenozīmē, ka tev šeit arī būs jāpaliek. Šī ēka ir viena no iespaidīgākajām rajonā. Un izglītības iegūšana arī kļūst par vienu no iespaidīgākajām nodarbēm šajā Losandželosas stūrī.

Galjoen School, Hāgā, Nīderlandē

Skola būvēta no divām sūkņu stacijas ēkām. Arhitekti tās savienoja krokodila formā, domādami, ka tas varētu bērniem patikt.

Galvenā prasība skolā bija drošība: skola atrodas ne īpaši drošā rajonā, tāpēc vajadzēja radīt vietu, kur bērni var spēlēties prom no neuzticamu cilvēku acīm. Vēl arhitekti vēlējās izvairīties no taisnstūrveida klasēm, jo tās ir garlaicīgas!

Marcel Sembat High School, Sotteville Ruanā, Francijā

Saistītie raksti

Šī ir viena no pasaulē zaļākajām skolām. Lai arī tā atrodas pilsētā, blakus neinteresantām ēkām, kur mitinās nabadzīgie iedzīvotāji, skola cenšas izmantot katru mauriņam atvēlēto kvadrātmetru.

Ne vien skolas jumts, bet arī pagalmiņi ir iekopti ar zālāju.

Galvenā skolas ideja – bērnam jābūt svaigā gaisā. Patstāvīga atrašanās garlaicīgajās klasēs ne tikai kaitē veselībai, bet arī cilvēka pasaules uztverei. Kad ārā ir labs laiks, pat mācību stundas notiek zālājā.

Avots: Gazeta.ru

LA.lv