Praktiski
Svētki

5 lietas, kas var sabojāt ideālas kāzas0

Foto – Shutterstock

Lielākā daļa meiteņu ja ne detaļās, tad vismaz kopumā iedomājas savas topošās kāzas. Vienas grib grandiozas svinības ar specefektiem, citām šķiet mīlīgāks mājīgs pasākums uz kuru uzaicināti tikai paši tuvākie. Kaut gan daži stereotipi var pilnībā izjaukt gaidīto un viegli sabojāt garastāvokli ne tikai viesiem, bet arī pašiem svinību vaininiekiem.

Laulāto vecāki un izšūtie dvieļi

Labi, ja līgavainis un līgava ir vienisprātis topošo kāzu detaļās, taču tas sastopams reti. Visbiežāk no strīdiem neizbēgt un ja viens no partneriem ievēro kāzu tradīcijas, bet otrs izrāda tam pilnīgu vienaldzību vai nepatiku, tad labāk iepriekš atrast zelta vidusceļu.

Daudzas tradicionālu kāzu tradīcijas pakāpeniski zaudē savu popularitāti jauniešu vidū. Kaut gan nereti vecākās paaudzes pārstāvjiem izdodas uzstāt uz sava un vēl līdz oficiālajām svinībām sarīkot īstu izrādi ar laulāto vecākiem, izšūtiem dvieļiem un veselu līgavas izpirkšanas procedūru.

Nevajadzētu aizmirst, ka kāzas ir notikums, kas skar līgavaini un līgavu un tikai viņiem abiem lemt, kādas tradīcijas viņiem ir aktuālas, bet no kurām labāk atteikties. Pat ja šī pozīcija arī nesaņems atbalstu no dažu tuvinieku puses, tā palīdzēs vismaz izbēgt no uzspēlētas jautrības un noguruma vēl līdz oficiālā pasākuma sākumam.

Līgavas izpirkšana

Jautri konkursi ar naudas balvām un atpirkšanos – vēl viena tradīcija, kurai vajadzētu pievērsties uzmanīgāk. Jā, pašas kāzas ir diezgan izšķērdīgs pasākums, bet ne visiem ielūgtajiem ir iespēja bez dāvanas jaunlaulātajiem, papildus tērēties konkursu dalībā. Ja jūs un naudas konkursu rīkošanas atbalstītāji ir vienisprātis, tad vienalga labāk iepriekš pārrunāt iespēju tam, ka ne visi ielūgtie tajos piedalīsies.

Līgavas izpirkšana arī attiecas pie “zemūdens akmeņu” kategorijas, īpaši, ja ir iepriekš zināms, ka topošā vīra puse izjūt noteiktas materiālās grūtības. Gadījumā, ja līgava vēlas izjust uz sevis visus izpirkšanas procedūras labumus, tad labāk iepriekš sarunāt šīs summas augstākās robežas.

Kāzu pastaiga

Liels daudzums košu un neparastu kāzu fotogrāfiju ir vislabākās atmiņas par šo notikumu, kaut gan arī šeit viegli nonākt galējībās. Saprotams, ka fotogrāfijas tikai pie svinību galda ir nedaudz garlaicīgas, tādēļ vēl pirms kafejnīcas vai restorāna jaunlaulātie kāzu kolonas pavadībā brauc pa iemīļotākajām kāzu vietām savā pilsētā. Kaut gan ne visiem viesiem tas var būt interesanti, tādēļ nevajadzētu uzstāt uz to, lai visi ielūgtie pavadītu līgavaini un līgavu.

Ja jūs noteikti vēlaties izbraukāties visu draugu un radinieku pavadībā, tad iepriekš nodrošiniet īrētu automobiļu pietiekamu daudzumu. Nevajadzētu piespiest ciemiņus saviem spēkiem tikt līdz vietām, kur jūs taisāties rīkot kāzu fotosesiju. Un ņemiet vērā, ka šajā gadījumā jums nāksies plānot mašīnu īres laiku ar nelielu rezervi – ne visi ciemiņi ir vienlīdz punktuāli, aizkavēšanās ir neizbēgama.

Kāzu pasākuma vadītājas izvēle

Rupji joki un apnicīgie kāzu konkursi – diez vai par tādām svinībām sapņo topošā līgava, izvēloties piemērotu kāzu vadītāju. Pēc gaumes izvēlēties biedrus ir sarežģīti, bet vēl grūtāk ir izvēlēties kāzu vadītāju. Cena ne vienmēr ir profesionalitātes pazīme, jo arī iesācēja kāzu vadītāja var jums piedāvāt spilgtas un skaistas konkursu idejas, bet maza pakalpojumu maksa var būt tikai nepieciešamība savākt portfolio.

Tādēļ nekautrējieties, kad satiksieties ar kāzu vadītāju, visās detaļās apspriest viņas idejas, izsakiet savas vēlmes un vērojiet viņas runas manieres. Ļoti svarīgi, lai šis cilvēks iekšēji jums imponētu. Vislabāk sarīkot dažas tikšanās ar vairākiem vadītājiem, nekā izgāzt savas personiskās kāzas. Iepriekš pārrunājiet konkursu programmu, lai izvairītos no mulsuma un nepatīkamiem pārsteigumiem.

Vienas kāzas vai vairākas?

Uz pirmo acu uzmetienu jautājums izskatās diezgan dīvaini. Bet padomājiet par to, kuru no ciemiņiem jūs un jūsu līgavainis gribētu uzaicināt, domās sastādiet sarakstu. Visi viesi sadalīsies tieši divās daļās – radinieki un draugi. Ne vienmēr savākt visus viesus pie viena galda ir pareizi, īpaši ja plānojat savākt cilvēkus ar dažādām vērtībām un interesēm.

Piemēram, jūs varat sarīkot nelielas tradicionālas svinības ar mīļajiem un tuvākajiem radiniekiem, bet vēlāk sarīkot svētkus draugiem. Te jau jums ļauts dot vaļu un brīvību savām fantāzijām – sarīkot baikeru kāzas vai hipiju stila ballīti. Šajā gadījumā jums nenāksies lauzt galvu kā izvairīties no pārpratumiem un iepatikties visiem ielūgtajiem. Klasiskas svinības – ģimenei, bet viss, uz ko spējīga jūsu fantāzija – draugiem.

Kāzas ir viens no nedaudzajiem pasākumiem, kur tradīcijām atvēlēta svarīga loma. Kaut gan tradīcijām nevajadzētu apgrūtināt vai izraisīt nepatiku, tādēļ no visu kāzu tradīciju daudzveidības, vajag apstādināt savu izvēli līdz tām, kas viennozīmīgi patīk jums un jūsu izredzētajam. Nepieciešamības gadījumā var atkāpties no ierastajiem šabloniem, kas zaudējuši savu aktualitāti tieši jūsu pārim.

LA.lv