Uncategorized

32 mājsaimniecības pienākumi, no kuriem vīrieši izvairās

Foto - Shutterstock

Sievietes pēc garas darba dienas, kas laika ziņā pielīdzināma vīrieša darba dienai, veic divreiz vairāk mājsaimniecības pienākumu, tiem tērējot divreiz vairāk laika, vēstī telegraph.co.uk.

Vienīgie pienākumi, kas mājās pilnībā gulstas uz vīriešu pleciem, ir spuldzīšu nomaiņa, atkritumu iznešana un remontdarbi, labojot salauztas lietas.

Savukārt 32 citi mājsaimniecības pienākumi, kas ietver putekļu sūkšanu, vannas istabas tīrīšanu, veļas mazgāšanu un gludināšanu, pilnībā nodoti sieviešu pārziņā, liecina aptauja, kurā piedalījušās 1000 strādājošas mātes, raksturojot mājsaimniecības pienākumu sadalījumu savā ikdienā.

Tāpat atklāts, ka sievietes vidēji mājsaimniecības darbiem tērē 10 stundas nedēļā, savukārt vīrieši – tikai piecas. Secināts arī, ka tikai pieci procenti vīriešu uzņemas atbildību par mājas lielo tīrīšanu reizi nedēļā, salīdzinot ar 71 procentu sieviešu. Pārējos 14 procentos ģenerāltīrīšanas darbi tiek veikt vienlīdzīgā apmērā.

Aptaujas rezultāti arī informē, ka Ziemassvētku laikā rūpes par apsveikumu kartītēm, dāvanu un svinību plānošanu uzņemas 81 procents sieviešu, un tikai viens procents daiļā dzimuma pārstāvju atzinušas, ka šajos darbos iniciatīvu uzņemas viņu partneri.

Pārsteidzošā kārtā aptaujas dati arī liecina, ka divas trešdaļas sieviešu ar šādu mājsaimniecības pienākumu sadali ir apmierinātas, uzskatot, ka vīriešiem atsevišķu darbu uzņemšanās varētu likt zaudēt pašcieņu.

Turpinājumā apkopoti mājsaimniecības pienākumi, no kuriem vīrieša labprātāk izvairās:

1. iknedēļas mājas tīrīšana;

2. ikdienas uzkopšana;

3. putekļu sūkšana;

4. virtuves/vannasistabas tīrīšana;

5. virtuves ģenerāltīrīšana, sakopjot arī krāsni un ledusskapi;

6. izmētāto mantu nolikšana vietā;

7. drēbju mazgāšana;

8. gultas veļas mazgāšana;

9. gultas veļas mainīšana;

10. gludināšana;

11. ģimenes budžeta plānošana;

12. mašīnas apdrošināšanas nokārtošana;

13. mājas apdrošināšanas nokārtošana;

14. ikdienas rēķinu vešana;

15. bērnu skolas darīšanu nokārtošana;

16. kļūšana par pirmo personu, kurai ārkārtas gadījumā zvana no skolas;

17. skolas somu sakārtošana bērniem;

18. palīdzēšana bērniem mājas darbos;

19. auklītes nolīgšana;

20. pieteikumu iesniegšana bērnudārzā vai skolā;

21. bērnu brīvā laika nodarbju plānošana;

22. bērnu vešana uz pulciņiem;

23. dzimšanas dienu ballīšu organizēšana;

24. drēbju iegāde;

25. Ziemassvētku svinību organizēšana;

26. dāvanu un apsveikuma kartīšu iegāde/sagatavošana;

27. zobārstu, ārstu un citu svarīgu vizīšu plānošana;

28. bērnu pieskatīšana nedēļas nogalēs un vakaros;

29. lasīšana priekšā bērniem pirms gulētiešanas;

30. iesaistīšanās labdarības aktivitātēs;

31. bērnu iemidzināšana naktīs;

32. brīvdienu plānošana.

0 Komentāri

  1. Lūdzu miniet kurus darbus no sarakstā minētajiem veicat jūs? Ja nav grūti, arī miniet kā ar tiem sokas jūsu draugiem un paziņām.
   Lai būtu konkrēti piemēri, nevis tikai aizvainoti komentēt “Ja cienītai raksta autorei tā ir..”. Un vispār tas pat nav autora/-es viedoklis bet 1000 sieviešu anketu apkopojums.

   1. Dzīvoju viens un absolūti visus mājas darbus daru pats ! Un piedevām māja ir tīrāka un sakoptāka, kā dzīvojot kopā ar kādu “mājsaimnieci” !!!
    Arī paziņu lokā ir pietiekami attīstīti un normāli vīrieši, kuri spēj par sevi parūpēties paši ! Tas ka sievietes izvēlas memļakus vai par tādiem vīriešus pataisa – vienkārši izlaiž, tā jau ir cita problēma ! Sieviete bieži vien, lai uzsvērtu savu “mājsaimnieces” statusu, vīrieti pie mājas darbiem nelaiž klāt. Jo baidās, ka vīrietis apzināsies, ka visu var paveikt pats, un sapratīs, ka varbūt nemaz tā otra mūžam neapmierinātā persona blakus nav vajadzīga ? Otrs – sieviete uzņemas mājas darbus, lai pa visu pasauli pēc tam varētu vaimanāt – skat kāda es, bet viņš, nu tas tēviņš – tāds mazohistes sindroms. Tāpat kā dzīvot kopā ar alkoholiķiem, agresīvajiem, bezdarbniekiem u.t.t.

   2. Un vēl – saraksts protams sastādīts iespaidīgs – tikai … daudzas no nosauktajām lietām pārklājas !!! Piem. ar ko īpaši atšķiras – 1. iknedēļas mājas tīrīšana; 2. ikdienas uzkopšana; 3. putekļu sūkšana; 4. virtuves/vannasistabas tīrīšana; 5. virtuves ģenerāltīrīšana, sakopjot arī krāsni un ledusskapi; (kuram neskaitot lauciniekus gan mājās ir krāsns ?)

    Drēbju mazgāšana tas tāds pavisam interesants punkts ??? Cik no mājsaimniecībām drēbes tiek mazgātas – ar rokām ??? Man veļas mašīnā ir pieejams arī režīms – mazgāšana ar rokām, tāpat kā pārējie režīmi. Un sašķirot veļu un iemest veļas mašīnā – nu neredzu tur neko ārkārtēju un uzsveramu ??? Patiesībā, kāmēr dzīvoju kopā ar tā saucamo “mājsaimnieci”, biežāk pārpildīto veļas kasti pamanīju es, nevis “mājsaimniece” !!! Par tīro veļu – kad apnika, ka mēnesi tā mētājas un ņēmu pats gludināt – dabūju brāzienu no sievietes – ko tu, es taču sagludināšu …

    11. ģimenes budžeta plānošana – smiekli nāk – sievietei bieži vien vispār nav nojausmas no kurienes nauda nāk, kā to pelnīt, un kā pareizi tērēt. Vīrietis tiek uzskatīts par bankomātu – tik palūdz kārtējam nieciņam …

    Apnika tālāk lasīt tos punktus – sviests kaut kāds !!!

 1. kā man tas ir apnicis,,,,cik ilgi tas viss ir jādara mums sievietēm,,,,ir apnikuši stūlbi vīrieši kuri izvairās pat no elementāras sev maltītes uzsildīšanas,,,,,kr Jūs esat īstie un foršie kuri atbalsta un palīdz sievietēm,,,,

 2. Pilnīgi safantazēts murgs. Neviens no tiem darbiem nav tāds ko es nedaru, vai tāds ko dara tikai sieva. Es vispār nevienu sievieti neesmu redzējis, kura tos visus darbus darītu un vīrs tik gulētu pie TV.

Pievienot komentāru