Praktiski
Receptes

17 ļoti noderīgi knifiņi, kā mājsaimniecībā izmantot pārtikas plēvi0

Foto-Fotolia

Pārtikas plēve ir lielisks ieguvums ikvienai saimniecei, un tai var atrast tik daudzus pielietojuma veidus, ka pat grūti iztēloties. Kā jau ikvienam saprotams no nosaukuma, plēvi izmanto, pirmkārt, lai ietītu tajā produktus un pasargātu tos no gaisa iedarbības.
Piemēram, sagrieztu sieru varēs glabāt ilgāk, ja to ietīsi pārtikas plēvē. Tas pats attiecas uz desu un citiem produktiem, bet ir arī krietni oriģinālāki plēves izmantošanas veidi, ar kuriem iepazīstināsim!

Mīklas porciju glabāšana ledusskapī
Lai atdzesētu mīklu un ļautu tai sastingt, ietin to pārtikas plēvē. Mīkla nepielips pie ledusskapja virsmas un neuzsūks dažādus nevajadzīgus aromātus.

Glabā produktus pareizi!
Lai produkti ar spēcīgu aromātu, piemēram, šķiņķis un siers, neietekmētu cits citu un pārējo produktu smaržu, ietin tos pārtikas plēvē. Tā palīdzēs arī pasargāt produktus no gaisa ietekmes, saglabājot garšu un sākotnējo izskatu ilgāk.

Izrullē caur to mīklu!
Rullē mīklu caur pārtikas plēvi. Gan galds, gan mīklas rullis paliks tīri!
Vienu kārtu izklāj uz galda vai virtuves dēlīša, ar otru pārsedz mīklu. Vajadzēs zināmu veiklību, bet tas ir tā vērts.

Aptin ar pārtikas plēvi mikseri!
Ja aptīsi mikseri ar pārtikas plēvi, šķidrumi neizšļakstīsies, bet milti neputēs.
Šis knifs darbojas ar stacionāriem mikseriem un iegremdējamiem blenderiem. Pēdējā gadījumā jānosedz trīs ceturtdaļas blendera kausa, atstājot brīvu malu ierīces iegremdēšanai.

Nesasmērē konditorejas maisiņu!
Ja konditorejas maisiņš ir viens, bet krēmi – vairāki, turklāt atšķirīgās krāsās, to nākas vairākas reizes mazgāt. Bet viss ir daudz vienkāršāk, ja maisiņu izveido no pārtikas plēves, ieliek tajā krēmu un tad kopā ievieto konditorejas maisiņā.

Pasargā gadžetus no mitruma un netīrumiem
Aptin planšeti un viedtālruni ar pārtikas plēvi katru reizi, kad ēdot pēti YoutTube vai gatavo ēst pēc interneta receptes. Pārtikas plēve ir plāna – sensoram netraucēs. Bet, ja kaut kas izlīs vai izbirs, gadžets paliks neskarts!

Triks īpašiem sliņķiem
Rūdīti vecpuiši un lieli sliņķi var paklāt pārtikas plēvi zem ēdiena uz šķīvja. Un tas nebūs jāmazgā!

Pagatavo Benedikta olas bez īpašā vārītāja
Ar plēvi izklāj nelielu pialu, ieziež ar augu eļļu un iesit olu. Pēc tam izveido maisiņu, cieši to aiztin un liek verdošā ūdenī. Tāds paņēmiens ir ļoti ērts, jo var reizē pagatavot vairākas olas bez čaumalas.

Gatavo olas ledusskapī!
Precīzāk, saldētavā. Ilgstošā aukstuma iedarbībā dzeltenumi kļūst cieti un iegūst neparastu garšu. Cieši notin olas ar pārtikas plēvi un liek saldētavā, temperatūrā, kas zemāka par mīnus 18 grādiem.
Pēc trīs dienām izņem, izveido nelielu atveri, nolej baltumu, bet pēc tam pilnībā pārsit čaulu un rūpīgi izvelk dzeltenumu. Tādu ēdienu pasniedz dažos dārgos restorānos.

Izveido glāzi, kas neiet pāri!
Lielisks risinājums bērniem un glābiņš ceļojumos. No tāda trauka ērti dzert vilcienā un automašīnā, nebaidoties aplaistīt visu sev apkārt. Vienkārši pārvelc plēvi pār glāzi, cieši piespiežot malas. Centrā iedur salmiņu.

Neļauj iztecēt šķidriem ēdieniem un dzērieniem
Atceries noteikumu: vispirms plēve, pēc tam vāciņš. Tas attiecas uz pudelēm, pusdienu kārbiņām un citiem traukiem, kurus plāno ņemt līdzi piknikā vai uz darbu. Pat pēc izskata bieza mērce var iztecēt vai trauks apvērsties otrādi somā.

Izmanto plēvi kā ledusskapja paklājiņu
Mārketologi apgalvo, ka silikona paklājiņiem, kas paredzēti ieklāšanai ledusskapī, piemīt antibakteriālas īpašības un ļauj ilgāk uzglabāt produktus. Patiesībā tie vienkārši pasargā plauktus no notecējumiem no katliņiem un citas sasmērēšanās. Bet ar šo misiju lieliski tiek galā arī visparastākā pārtikas plēve.

Saglabā banānus svaigus
Pārtikas plēve tāpat kā folija glābj banānus no pārāk ātras bojāšanās. Aptin to pamatnes un liek augļus ledusskapī.

Ar plēvi noslēdz saldējuma trauku
Ar vāciņu vien nepietiek, lai uz kāruma virsmas neveidotos ledus.

Pagatavo lamatas mušiņām
Lai atbrīvotos no augļu mušiņām virtuvē, trauka apakšā ieliek kaut ko saldu. Piemēram, zemenes. Virsū cieši pārklāj plēvi un ar zobu bakstāmo kociņu izdur vairākas atveres. Drozofilas salidos pie ēsmas, bet tikt ārā vairs nevarēs.

Padari plēvi “paklausīgu”!
Ja pārtikas plēvi grūti atritināt, tā salīp un plīst, ieliec rulli uz stundu ledusskapī. Zemas temperatūras ietekmē tā kļūs mazāk elastīga, un to būs vieglāk izmantot.

LA.lv