Praktiski
Mājas mīluļi

16 sevis cienīga kaķa pienākumi0

Foto – Anda Krauze

1. līdz 5. pienākums

Katrs mājas kaķis, kā jebkurš pilntiesīgs ģimenes loceklis, jūt iekšēju vajadzibu pildīt savu daļu pienākumu mājās. Cilvēks ne vienmēr to saprot, taču sajūt šīs palīdzības augļus.

Katra kaķa pienākumi mājās:
1. Kaķim jāsargā cilvēku no istabas augiem.

2. Kaķim nepārtraukti jāpalīdz mājiniekiem uzturēt sevi formā, liekot viņiem kustēties pa mājvietu – pieliekties, savākt izmētātās pildspalvas, zeķes u.tml.

3. Ja cilvēks kaut ko raksta, kaķa pienākums ir ar zobiem turēt pildspalvu vai zīmuli.

4. Kaķim regulāri jāveic revīzija ledusskapī, pat ja cilvēks to negrib. Un, ja viņš negrib, tātad viņš tur kaut ko slēpj un ar šo “kaut ko” ir kā nākas jātiek skaidrībā.

5. Kaķim naktī ik pa stundai jāpārbauda, vai zem segas mīļotajam cilvēkam nav palīdusi čūska. 

6. līdz 10. pienākums

6. Kaķim laiku pa laikam jātrenējas neparedzētām cirka izrādēm. Tādēļ viņam regulāri jātrenē lēcieni no mājas kupola, no aizkariem uz lustru un atpakaļ, un citi neiedomājamie triki.

7. Kaķim jāpalīdz saimniekam saklāt gultu, parūpējoties, lai zem palaga neatrastos neviens priekšmets.

8. Kaķim jāatceras, ka miegs cilvēkam ir lieks laika tēriņš, tādēļ, redzot saimnieku čučam, tūlīt pat viņu jāmodina, lecot viņam uz vēdera, bet vēl labāk – uz galvas.

9. Kaķim ik rītu cilvēkam jāatgādina vecais sakāmvārds: “Kas agri ceļas, tas Dievam labu dara”. Un, jo agrāk cilvēks ceļas, jo vairāk viņam (un pie viena – kaķim) Dievs iedos.

10. Kaķim jādalās ar cilvēku visā, kas viņam ir. Regulāri jāatdod daļu vilnas uz drēbēm un grīdas, un jāizmet daļa ēdiena no trauciņa. 

11. līdz 15. pienākums


11. Kaķim jādzied dziesmas, lai cilvēkus priecētu. Pat, ja dziesmas ir skumīgas.

12. Kaķim jāpārbauda, kāpēc kāds nav aizvēris skapi vai nav piegrūdis kasti pie sienas.

13. Kaķim jāatgaiņā no cilvēka sliktie sapņi. Ja viņš pamana, ka cilvēks grozās gultā, viņam noteikti jāuzlec uz galvas un jāsāk atbaidīt sliktos sapnīšus un murgus.

14. Kaķim jāzina, kas atrodas visās kastītēs un maisiņos. Un viņam personīgi jāpārliecinās, cik tajos ir ērti iekārtoties.

15. Kaķim cilvēka miega laikā jāslāpē ārējās skaņas, skaļi murrājot pie auss.

16. Kaķim jāizguļas visu ģimenes locekļu, viņu radinieku, draugu un kaimiņu vietā.

Izmantots materiāls no fit4brain.com

LA.lv