Praktiski
Mājas

15 lietas, kuras droši var mazgāt veļas mašīnā0

Foto: Fotolia

Ir vairākas lietas, kuras mēs neuzdrošināmies mazgāt veļas mašīnā. Un velti! Spilveni, krosenes, mugursoma un citi priekšmeti mierīgi pārdzīvos mazgāšanu veļas mašīnā.

1. Slotas uzliktnis
Noņemamus slotas uzliktņus no mikrošķiedras var droši likt veļas mašīnā. Ar tiem nekas nenotiks, bet rezultātā tu ātri iegūsi tīru priekšmetu uzkopšanai.

2. Karstu trauku turētājs
Virtuves cimdi un karstu trauku turētāji bieži tiek izmantoti ne tikai virtuvē, tāpēc tie kļūst netīri daudz biežāk. Nebaidies tos iemest veļas mašīnā kopā ar virtuves dvieļiem un mazgāt parastā režīmā.

3. Mīkstās rotaļlietas
Pirms likt mīkstās rotaļlietas veļas mašīnā, ievieto katru no tām atsevišķā maisiņā un mazgā aukstā ūdenī, jo karstā ūdenī var izkust rotaļlietās izmantotā līme. Ieber pusi no parastās veļas pulvera normas veļas mašīnā un tad vēlreiz izskalo rotaļlietas, bet pēc tam žāvē tās atklātā vietā.

4. Beisbola cepurīte
Pirms mazgāšanas apstrādā beisbola cepurīti ar traipu tīrītāju un atstāj uz piecām minūtēm. Tad ieslēdz īso mazgāšanas ciklu un mazgā aukstā ūdenī. Pēc mazgāšanas uzliec cepurīti uz burkas dibena un atstāj žāvēties.

5. Krosenes
Izvelc no sporta apaviem saites un ievieto tos veļas mazgāšanas maisiņā. Lai krosenes mazgāšanas laikā neradītu troksni, mazgā tās kopā ar dvieļiem. Var pievienot parastu veļas pulvera daudzumu, bet tad, ja ir vēlēšanās – nedaudz etiķa, lai likvidētu nepatīkamo aromātu. Izvēlies saudzējošu mazgāšanas režīmu aukstā ūdenī.

6. Mazas rotaļlietas
Ievieto mazgāšanas maisiņā gumijas rotaļlietas vannas istabai, “Lego” klucīšus vai mājdzīvnieku rotaļlietas. Izmanto saudzējošu mazgāšanas režīmu aukstā ūdenī.

7. Plastikāta vannas istabas aizkars
Mazgā aukstā ūdenī ar parastu veļas pulvera daudzumu, ieliekot veļas mašīnā vairākus dvieļus, lai aizkars neberzētos gar veļas mašīnas tvertnes sienām.

8. Iepirkšanās soma
Iepirkšanās somas ir jāmazgā biežāk, jo tās tiek liktas uz grīdas, veikalu groziņos, bet pēc tam nonāk uz virtuves galda. Audekla somas var mazgāt karstā ūdenī ar pulveri parastā režīmā un pat žāvēt veļas žāvētājā.

9. Mugursoma

Pirms mazgāšanas izņem visu no mugursomu kabatām, bet tad, ja tajā ir daudz sīku netīrumu, labāk tos izsūkt ar putekļusūcēju. Pēc tam ieliec mugursomu veļas mazgāšanas maisiņā vai vecā spilvendrānā un mazgā aukstā ūdenī ar nelielu veļas pulvera daudzumu saudzējošā režīmā. Žāvēt mugursomu vislabāk svaigā gaisā.

10. Vannas istabas paklājiņš
Vispirms paklājiņu kārtīgi izpurini, bet tikai pēc tam liec veļas mašīnā. Mazgā to saudzējošā režīmā aukstā ūdenī un izmanto pusi no parastās veļas pulvera normas. Bet atceries, ka gumijotos paklājiņus labāk nežāvēt veļas žāvētājā.

11. Sporta paklājiņš
Pat tad, ja uz etiķetes norādīts, ka paklājiņu nedrīkst mazgāt veļas mašīnā, nekāda sliktuma no tā nebūs. Droši mazgā to reizi mēnesī, bet bez pulvera vai ziepēm. Paklājiņu var žāvēt veļas žāvētājā vidējā temperatūrā.

12. Sporta piederumi
Ceļu sargi, elkoņu sargi, plecu sargi, apakšstilbu sargi, cimdi un citi sporta piederumi jāmazgā vismaz reizi mēnesī. Pirms mazgāšanas vienkārši aiztaisi visus sastiprinājumus un ieliec tos atsevišķos maisiņos, lai tie nesajuktu. Ieber veļas mašīnā pusi no pulvera parastās normas un mazgā parastā režīmā.

13. Mājdzīvnieku guļvietas
Pārvalku noņem un izmazgā aukstā ūdenī ar pulveri. Guļvietas iekšējo porolona daļu iemērc siltā ziepjūdenī, vēlāk izskalo to un izliec žāvēties ārā.

14. Spilveni
Vienā reizē mazgā divus spilvenus siltā ūdenī saudzējošā režīmā. Neaizmirsti ieslēgt papildu skalošanas un izgriešanas režīmu. Lai spilveni saglabātu pufīgumu, žāvēšanas laikā ieliec žāvētājā vairākas speciālas gumijas bumbiņas.

15. Sporta soma
Uz šīs lietas vienmēr sakrājas daudz netīrumu un baktēriju. Mazgā sporta somu aukstā ūdenī, izvēloties saudzējošu režīmu. Pirms mazgāšanas pārliecinies, vai kaut kas nav palicis kabatās.

Avots: “WomanWay”

LA.lv