Praktiski
Mājas mīluļi

15 ieteikumi, kuri palīdzēs kļūt laimīgākam gan sunim, gan saimniekam0

Foto-Fotolia

Nepatīkama smaka no mutes, spalvas uz paklāja, nekārtība mājās… Ir saprotams, ka runa būs par suni dzīvoklī. Mājdzīvnieks – liela laime, bet vienlaikus tikpat liela atbildība.

Katram cilvēkam jāzina daži noteikumi, kas saistīti ar suņa aprūpi, tie palīdzēs izvairīties no lēruma problēmu un izaudzināt laimīgu un veselu dzīvnieku. Kā rūpēties par suni?

1. Svaiga elpa atvieglo un padara patīkamāku saskarsmi starp saimnieku un suni. To nodrošināt palīdzēs svaigs pētersīlis, ja to pavisam nedaudz pievienosiet barībai.
2. Sauso barību vislabāk uzglabāt noslēgtā plastmasas kārbā. Tas neļaus barībai izžūt, un to būs ērti iebērt suņa traukā.
3. Ja suns ātri un badīgi grābj barību, ieliec bļodā tenisa bumbiņu. Tā apgrūtinās tūlītēju piekļuvi barībai, un suns ēdīs lēnāk.
4. Neraksti suņa vārdu uz kaklasiksnas, tādējādi potenciālajiem nolaupītājiem atvieglojot suņa aizvešanas procesu. Labāk uzrakstīt tikai savu tālruņa numuru.
5. Suns nelabprāt tīra zobus? Uzsmērē nedaudz speciālās zobu pastas uz rotaļlietas, kuru suns labprāt košļā, un lieta būs darīta.
6. Vecs džemperis, spilvens, nevajadzīgas lupatiņas un izdoma – patīkams un mājīgs paklājiņš sunim gatavs.

7. Ja sunītis ir maziņš un viegli var izlīst cauri sētai, tad šāda viltīga ierīce atturēs no tā.

8. Ja dzīvnieks ir pazudis, tad atrast to var palīdzēt triks, ko izmanto mednieki: vietā, kur mīlulis pazudis, jānovieto dažas lietas, kuras ir nēsājis saimnieks, vai suņa mīļākā rotaļlieta. Suns saodīs pazīstamu smaržu un atgriezīsies, gaidot saimnieku pie viņa mantām.
9. Ja suns ir savārdzis un atsakās no ēdiena, var piedāvāt mīlulim iedzert vistas buljonu, tas organismam nodrošinās nepieciešamās uzturvielas. Ieteicams arī mazliet pievienot sāli.
10. Veids, kā ātri un ērti piestiprināt pavadu. To palīdzēs izdarīt karabīne.

11. Cepamais pulveris palīdzēs atbrīvoties no traipiem un nepatīkamas urīna smakas uz paklāja.
12. Veselīgs gardums mīlulim karstā laikā: ābolu gabaliņus aplej ar buljonu un sasaldē. Izklausās dīvaini, bet suns to novērtēs!
13. Uzmanību! Šie produkti var būt bīstami sunim! Alkohols, ķiploks, sīpols, šokolāde, cukurs, vīnogas, aprikozes, sēnes – šie produkti var nodarīt kaitējumu jūsu mīluļa veselībai.

14. Spalvas no paklāja palīdzēs savākt gumijas birstīte.

15. Gumijas cepurīte, vannojot suni, neļaus ūdenim iekļūt mīluļa acīs un ausīs. Un garantēs labu garastāvokli un smieklus no visas sirds!

LA.lv