Praktiski
Mājas mīluļi

11 lietas, ko sapratīs tikai kaķu īpašnieki 16

Foto-Shutterstock

Kaķiem piemīt daudzas rakstura iezīmes, kuras mēs visi zinām un lielākoties mīlam: viņi ir gudri un apķērīgi, mīlīgi un neticami patiesi, līdzīgi jūsu labākajam draugam.

Bet ir vairākas kaķi raksturojošas iezīmes, ko patiesi spēj saprast un pieņemt vienīgi kaķu īpašnieki. Dažas no šīm kaķu darbībām šķiet interesantas un neatvairāmas (līdzīgi murrāšanai), bet dažas izraisa nepatiku un izbrīnu.  Taču kaķu īpašniekiem pat tās izraisa prieku.

Lūk, dažas smieklīgas, dīvainas, nesaprotamas un reizēm kaitinošas lietas par kaķiem, ko līdz galam spēj izprast tikai kaķu īpašnieki.

Lorem ipsum
FOTO: Leta

1. Jūs nevarat izvairīties no kaķu spalvām
Centieni saglabāt tīru apģērbu bez nevienas spalviņas ir lemti neveiksmei. Pēc daudziem mēģinājumiem atbrīvoties no spalvām ar lipīgā rullīša palīdzību, vakuuma ierīču iegādes un izvairīšanās no tumšas krāsas apģērba jūs pamazām par to pārstājat rūpēties. Un galu galā, lai kur tu ietu, apģērbs, kurš aplipis ar jūsu kaķa spalvām, rada pat nedaudz saldu un patīkamu sajūtu.

Lorem ipsum
FOTO: Leta

2. Jūs neliekat priekšmetus uz jebkuras virsmas
Jau izsenis zināms, ka kaķi ar labpatiku notrieks jebkuru priekšmetu, kas novietots uz galda vai skapja. Gribat izveidot stilīgu kompozīciju uz kafijas galdiņa? Jūsu kaķis neļaus īstenoties šim interjera sapnim. Vēlaties novietot svaigi grieztus ziedus virtuvē uz palodzes? Padomājiet vēlreiz! Vai jūsu iPhone ir novietots uz plauktiņa tuvu malai? Cerams, jūs to esat apdrošinājis.

Lorem ipsum
FOTO: Leta

3. Jūs neuztrauc kaķa pieskārieni jūsu sejai
Kaķu īpašnieki bieži vien ir ļoti tuvās attiecībās ar saviem kaķiem, tādēļ brīdis, kad kaķis piespiež pakaļgalu sejai, jūs neuztrauc. Patiesībā tas nozīmē abpusējas simpātijas.

Lorem ipsum
FOTO: Leta

4. Jūs slēpjat tualetes papīru no sava kaķa
Nav svarīgi, kādu tualetes papīru jūs izvēlaties – dārgu vai lētu, ja vien jūs nevēlaties iestrēgt nepiemērotā brīdī tualetē bez tualetes papīra, tas jātur drošā attālumā no jūsu kaķa. Kā jūs domājat – vai kaķis zina, ko viņš dara, plēšot tualetes papīru, vai viņam vienkārši sagādā baudu skats, kad jūs to visu sakopjat?

Lorem ipsum
FOTO: Leta

5. Jūs esat gatavi mosties pāris stundas pirms modinātāja zvana
Liekas, ka gulēšana ir kaķa dzīves galvenā daļa – jūs allaž mīluli redzat, laiski atlaidušos uz saulainās grīdas. Taču ir laika posms, kad kaķis ir mundruma un enerģijas pilns – tas parasti ir pāris stundu pirms jūsu modinātāja zvana. Tieši šajā laikā viņš izvēlas vingrot, skrāpēt sienas un pieglausties jūsu sejai, tādējādi izrādot savu mīlestību.

Lorem ipsum
FOTO: Leta

6. Jūs esat ar mieru atdot jebkuru kasti kaķim
Mēs, cilvēki, nekad neiedomātos ielīst atkritumu kastē (ja vien situācija nebūtu ārkārtīgi bīstama vai saspringta), bet tas ir pilnīgi pieņemams jūsu kaķim. Viņš izmantos jebkuru iespēju, lai ielīstu jebkurā kastē, kas atrodas mājās, kā arī pēc tam ar prieku atstās to jūsu uzkopšanai.

 

Lorem ipsum
FOTO: Leta

7. Jūsu kaķis dod priekšroku kartona kastei, nevis dārgai speciālai gultai
Jūs esat pavadījuši ilgu laiku, lai izvēlētos ideālu guļvietu jūsu mīlulim – izlasījāt milzum daudz atsauksmju, izvēlējāties organiski audzēto kokvilnu, kas nekairinās mājas mīluļa ādu, un, lai viņš justos ērti un mājīgi, pat piemeklējāt atbilstoša lieluma spilvenus. Taču, kad esat iekārtojuši ilgi loloto guļvietu, redzat, ka jūsu kaķis ar augsti paceltu galvu dodas uz kartona kārbu, nevis atlaižas viņam domātajā gultā.

Lorem ipsum
FOTO: Leta

8. Jūsu kaķis ēd labāku ēdienu nekā jūs
Jūsu pārtikas grozā parasti ir masu patēriņa produkcija no lielveikaliem, taču kaķim tiek piedāvāta augstākās kvalitātes barība bez glutēna, bez GMO vai arī bioloģiski audzēta gaļa, ko kaķis dažkārt, lai izrādītu atzinību, iznes un atstāj uz paklājiņa.

Lorem ipsum
FOTO: Leta

9. Jūs atzīstat kaķi par priekšnieku
Pat necentieties izlikties – jebkurš zina, kurš ir īstais noteicējs mājās. Dažas pazīmes, kas uz to norāda: kaķis drīkst spēlējoties izsist priekšmetus no plauktiem un nogrūst tos no virsmām, spēj mierīgi iekārtoties uz jūsu portatīvā datora brīdī, kad cenšaties strādāt.

 

Lorem ipsum
FOTO: Leta

10. Kaķim mājās nav noteiktas vietas
Kaķi spēj iekārtoties jebkurā mājas vietā, viņiem nav ierobežojumu un viņi nerēķinās ar jūsu iemīļoto vietu. Varbūt tādējādi kaķis vēlas atgādināt par savu mīlestību?

Lorem ipsum
FOTO: Leta

11. Jūs nekad īsti nezināt – kaķis vēlas samīļot vai iekost
Kas var būt jaukāks, kā uz dīvāna samīļot kaķi… kamēr netiek veikta kāda, viņaprāt, nepareiza kustība, kas satracina jūsu četrkājaino draugu. Pēkšņi viņš spēj iekost jums bez brīdinājuma un aizskriet uz citu istabu.

LA.lv