Dārzs, Telpaugi

10 ziedoši augi ziemas dārzam. Ienes vasaras smaržu mājās!

ziedi

Gandrīz ikvienam cilvēkam patīk apbrīnot skaistas ziedošas puķes. Audzējot puķes, kuras uzzied ziemas laikā, ieviesīsi mazliet krāsas un dzīvības tavās mājās tad, kad tas nepieciešams visvairāk. Dažām puķēm tomēr ir labāk, ja tās šajā laikā netiek iestādītas nokarenajos konteineros.

Apskati dažas lieliskas ziedu izvēles iespējas.

1. Ziemas atraitnīte
1-1

Atraitnītes zied daudz ilgāk nekā jebkura cita ziemas puķe. Tā ir pieejama plašā skaistu krāsu klāstā, kuras spēsi apbrīnot, sākot no rudens līdz pat pavasarim. Atraitnītēm ir labāk, ja tu iestādi tās saulainā vai daļēji ēnainā vietā. Iestādi tās konteineros, nokarenajos podos.

2. Vijolītes
2-1
Vijolītes ir mazākas nekā to radinieces atraitnītes, bet daudz kuplākas. Tās mēdz būt arī izturīgākas pret aukstumu. Tikpat daudzveidīgas kā vijolītes, ar patīkamu, saldu aromātu. Regulāri noplūc novītušos ziedus, lai paaildzinātu ziedēšanu.

3. Prīmula
3-1
Ziedēšanai ziemā izvēlies angļu vai ķīniešu prīmulas. Šie ziedi ir atrodami gandrīz jebkurā krāsā. Prīmulām patīk daļēja ēna, bet vēsākos klimatos pat pilns apgaismojums nekaitēs. Aplaisti regulāri.

4. Kliņģerīte
4-1
Šis dzīvīgais augs ienesīs krāsas tavās mājās. Tu vari izmantot arī auga apbrīnojamās veselīgās īpašības. Tā ziedēs no rudens sākuma līdz pat pavasarim. Kliņģerītēm patīk saule un laba drenāža.

5. Ziemas jasmīns
5-1-726x1024
Skaisti koši dzelteni ziedi padarīs gaišāku jebkuru pelēcīgu ziemas apvidu. Ziemas jasmīns ir vīteņaugs, kurš var izaugt līdz pat 4 metru augstumam, ja tu to iestādi, piemēram, blakus sienai. Kad tas netiek atbalstīts, tas izaugs apmēram līdz 1 metra augstumam. Tam patīk saule un laba augsne.

6. Alpu vijolīte
6-1
Šo apburošo puķi vari atrast rozā, baltā, sarkanā un rožainā krāsā. Mazāki, izturīgāki augi labāk spēj pielāgoties aukstumam, bet neturi tos tiešā saulesgaismā. Vijolītei patīk daļēja ēna un regulāra laistīšana.

7. Matiola
7-1
Ja iestādīsi šo augu, varēsi apbrīnot lielus ziedus ar spēcīgu smaržu visas sezonas garumā. Tie ir pieejami purpura, baltā, rozā, zilā, lavandas un dzeltenā krāsā. Ziemas laikā vari apbrīnot rožu formas lapas. Šim augam ir nepieciešama laba drenāža, priekšroku dod saulei un regulārai aplaistīšanai.

8. Ērika
8-1
Šim daudzgadīgajam augam ir mazi ziedi un skaisti zvanu formas pumpuri. Ir atrodami gan pavisam niecīga izmēra, gan tādas, kuras var izaugt līdz pat 3 metru augstumam. Šim augam ir nepieciešama skāba augsne, laba drenāža un pastāvīga laistīšana.

9. Nemesia
9-1
Šīs puķes skaisti smaržojošos ziedus var apbrīnot pat ziemā. Augs var sasniegt pat 60 cm augstumu. Tam ir nepieciešama pilna saule, labi drenēta augsne un regulāra laistīšana.

10. Lauvmutīte
10-1
Šis ir lielisks augs robežām. Tas ir atrodams ļoti daudz un dažādās krāsās. Tas izaugs apmēram 60 cm augstumā. Tam ir nepieciešama regulāra laistīšana un priekšroku dod saulainām vietām.

Pievienot komentāru